Yavru köpek sahiplenme?

merhaba arkadaşlar. ben yavru bir köpek sahiplenmek istiyorum. yavru isteyişimin sebebi daha gecen yıla kadar kopeklerden korkan uzaktan sevebilen bir tiptim daha sonraları okuduğum ilde yaşadığım sitenin bahçesinde yavru bir köpek görmem ona resmen aşık olmam ve kendını sevdırmesı sonucu yavas yavas kopek korkumu yenmemı sağladı (büyük köpeklere de arkadaşım sayesinde alıştım) velhasıl kelam ben o yavruyu eve alamadım hem ev arkadaslarım istemedi hemde site olmasından dolayı.. içimde ukte kaldı hala o yavru aklıma gelır ve pişmanlık duyarım. şimdide barınaktan ya da sokakta başıboş gördüğüm bir yavruya ev sahipliği yapmak istiyorum bana zorlukları ya da gereklilikleri konusunda tavsiyelerde bulunur musunuz acaba?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Zor.. çok zor hemde.. 4 yaşında rottweiler sahibiyim.. Hem çalışıp hem onunla ilgileniyorum. Maddi boyutunu geç manevi olarak insan çok yoruluyor.. Günde 3 kere gezdiriyorum tuvalet ihtiyacı için. Sabah 7 de kalkıyorum, işten döndüğümde yemek bile yemeden onu çıkartıyorum akşam yatmadan yine çıkartıyorum. Hasta olsan bile çıkartmak zorundasın. Hele kışın tam bir eziyet.. o kadar yıprandım ki bazen ben bile sahiplendirmeyi düşünüyorum. Heves olarak girilicek iş değil. Kesinlikle !!! Eğer gerçekten ona yeteceğni düşünüyorsan al. Kılı tüyü bitmez, gezdirmesi bitmez, mamaydı aşıydı bakımdı vs.. heleki birde ciddi rahatsızlıklar yaşarlarsa çok büyük paralar harcaman gerekiyor.. Tekrar tekrar düşün derim.

1|0
    0|0
    • istediğim yanıtlar buydu çok teşekkür ederim. dediğim gibi bu işi tek başına kendim üstlenmeyeceğim aile işi :)

• şimdi gördüm resmini maşallah yüzü güleçte :)

• Kesinlikle.. kediler dışında hiçbir problemimiz yok çok şükür :)

En İyi Kız Görüşü

• En zoru tuvalet ilk üç ay bu konuda sıkıntı yaşayacaksınız
    Kıskançlık. Köpekler kıskanç olur ondan daha fazla birine ilgi gösterirsen sinirlenir
    Yılda bir çiftleştirmek lazım kısırlaştırma köpeği sana karşı küstürür.
    Günlük gezdirmen lazım
    Tüy sorunu yaşayacaksın bide

1|0
    0|0
    • sanırım bu kaostan stresten yoruldum ve kendımı emeklı amca nasıl bahcesıne adadıysa bende köpeğime adayacağım kendımı galiba

• Bahçe varsa golden al. çok sadık bir köpektir. Terrier falan alırsan daha çok ilgilenmem gerekir Küçük köpekler her zaman daha çok ilgi ister. Erkek köpek bir tık daha avantajlı. bir de bu her et köpeğe verilmez. Kasaptan kemik alıp verme. Kurt yapabiliyor çünkü. bir de tatlı bişey vermek köpeği kör edebiluyor. Ev yemeklerine alıştırabilirsiniz ama önce araştırın.

• teşekkür ederim :) zaten araştırmadan hiç bir şey yapmam bir bebeğin canını hiçe sayamam

Erkekler Ne Diyor 2

• Zor gerçekten. Benim müstakil ev olduğu hâlde ustelik.

1|0
    0|0
    • İstanbul'da kendi evimizde bakıcaz ve bahçemizde var çok şükür

• teşekkür ederim :) satın almaya haklı olarak bende karşıyım hele de o petshoplarda o mutsuz hallerini gördükçe o satıcılara lanet okuyorum

• Canım benim. Ne kadar güzel düşüncelerin var.😊

• en sonunda alacaaksin ve sokaga atarsin sen hic alma daha iyi

0|0
    0|0
    • sokağa atanlara karşı savaş açmışken ne diye o sabiyi sokağa atayım. her şey kişilikle alakalı ailemde bende evımıze yeni bir üye katmaya karar verdık

• ömür boyu besliyecenmi? biryere gitsen herzaman yanindami götürecen heryere bence hic alma

• anneleri başlarında değil bu korkunç hayatta tek başlarına yaşam mücadelesi vericekler ve onlara yetim gözüyle baktığımdan tabiki de sokağa atmayacağım. bir yere gitme konusuna gelincede kişiliğim gereğince yanımdakini yarı yolda bırakmadığım gibi onunla gidemiceksem onsuzda gitmem ya da alternatıfler uretirim bu kadar karamsar olma bence yerin müsaitse sende bir tane sahiplen

Kızlar Ne Diyor 2

• Zor ya

0|0
    0|0
    • evet zorluklarını oğrenebilir miyim :)

• petshop

0|0
    0|0
Yükleniyor...