Taşı sorgulayan filozof zannediyor kendisini, sizde öyle misiniz?

şu günlerde taşı dahi sorgulayan insan kendini filozof zannediyor, sizin yüzünüzden yaptığım işten tiksinti duyuyorum. bilinçsizce sorguluyorsunuz.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Olaya bu şekilde yaklaşırsak şu an birçok felsefi kitapta ismi geçen, hala okullarda öğretilen ''filozof'' ünvanlı isimlerin içinde dahi bu şekilde gereksiz birçok maddeyi, önermeyi sorgulamaya çalışıp, bunu felsefe adı altında yapan çok örnek mevcut. işin sinir bozucu yanı bunlar yüzünden felsefenin gereksiz bir alan gibi lanse edilmesi. yani kimse descartese filozof kimliğini getirenin fizik ve analitik alanlarındaki ilgisi olduğunu görmek veya öğrenmek istemiyor. felsefe sadece toplum ve sosyal ilişkiler yönünde herhangi bir bilimsel değer taşımayan düşünceler, fikirler bütünü gibi anlaşılıyor. e haliyle böyle öğrenen insanlarda taşı sorgulayıp filozof oluyor (!)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 18 yaşında ne iş yapıyorsun hayırdır :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanlardansın tiksinen insanın psikoloji de işi ne?

0|0
    0|0
    • şöyle ki ben önceden mutlu bir insandım. insanlarla beraber olmayı seven, gülen fotoğraflar çeken bir insan. sonra insanın içine akıp onu okumak istedim, defalarda kendimce psikolojik deneylere, tabii tuttum arkadaşlarımı, farkında olmadan, artık tiksinti demeyelim. ama artık onlarla özel hayatım olmasını engelliyorum. yalnızca din konusunda onları iyiye yöneltmeyi gaye, amaç edindim.

• Pardon da senin şu sorudaki tiksindiğin insanlardan bir farkın yok yani. Sen hangi vasıfla milleti deniyorsun? Kendini psikolog sanıyorsun herhalde tahsil görmeden.

• "Yaptığın iş" ne oluyor abicim?
    Hayır kendimi filozof zannetmiyorum.

0|0
    0|0
    • felsefeyle ilgiliydim. bakın biliyorum demedim ilgiliydim. ancak evrenin var oluşu ilgimi çeken değildi. ilgimi çeken toplumun psikoloji. birçok gereksiz insan yüzünden, artık uğraşmayı kestim. tamamen uğraştığım bir şey var artık, o da PSİKOLOJİ

• ya neden bir şeye bir kurala bağlı yaşıyorsun anlamıyorum yık düşüncelerini artık

• Hahaha😅 kural değil bu, sen felsefenin özünü anlayamamissin. Felsefe düşünmek, sorgulamak demek. Gerekirse su an bu sitede miyim ben, bu site var mı diye düşünmek. Felsefeyle ilgilenebilirsin, ama filozof olamazsın bu yüzden. Şahsi fikrim. 👍

• sen ne iş yapıyorsun ki filozof musun

0|0
    0|0
    • ilgiliydim, insanlar konulu alt dalıyla en azından. ancak istemiyorum artık. yalnızca psikoloji ile uğraşmak istiyorum.

• iyi tamam

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...