Kariyeri olan kadınlara özeniyorum saçmalıyor muyum?

evliliğimden gayet memnunum ama hep keşke erken evlenmeseydim okusaydım elimde bir mesleğim olsaydı demeden edemiyorum :( amacım sadece param olsun kocam beni ezmesin değil. bütün gün evde oturmaktan sıkılıyorum, dışarda gez arkadaşlarınla demeyin arkadaş edinmek zor, benim edineceğim arkadaşlarımda benim gibi evli ev kadınları olacak onlarında kocası izin vermeyecek benimde kocam izin vermiyor. bir ara hobi edinmeye çalıştım çok para gidince bıraktım. film dizi seyretmekten sıkılıyorum, eşime dedim ben çalışmak istiyorum diye o da tatlı dille diploman yoksa güzel bir işe giremezsin garsonluk mu yapacaksın napacaksın dedi. kosgep kursuna gidince kredi veriyorlar kendi kafemi açabilirim dedim hayal o işler diyor..

onada hak veriyorum çocuğumuz var ve ev işlerini aksatma ihtimalimde var ama inanın evde bunalıma giriyorum. ne yapacağımı şaşırdım avukatlara doktorlara özenirdim artık mesleği olan herhangi bir kadına bile özeniyorum. ne yapacağım?

2|2
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru bir şeye özeniyorsun. Ben de çalışan ve kariyerli bir annenin çocuğuydum bizim evimiz de hiç bir şey aksamadı da... Annem çalışırdı da Hergün evimizde tatlısına varana kadar yemeğimizde olur du pırıl pırıldı da... Erkeklerin eşlerine çalışma izni vermemesinin sebebi bence kişisel egoları " Aman gözü açılmasın yoksa nasıl idare ederim" Maddi güç kendilerinde olunca herşey istedikleri gibi olur zannediyorlar... Çok özür dilerim ama eşiniz sizin bu hayat üzerinde gelişmenizi istemiyor çünkü bağımsızlığınızı kazanırsanız artık onun cariyesi değil eşi olursunuz...

1|0
    0|0
    • Haklısınızda ona baş kaldıracak ne param ne de arkamda duracak bir babam var

• Bir adama hizmet etmekten sıkıldım. Ömrümü verdim 16 yaşında bir kız olarak evlendim etrafına bak 16 yaşında kaç tane kız benim gibi şanssız.

Şiddet yok dayak yok küfür yok. Ama daha kötüsü var. Ona muhtac olmak

• Şimdi kaç yaşındasınız bilmiyorum ama büyüyorsunuz.. kişiliğinizin değişmesi çok normal.. Bu konda nasıl bir şey söyleyebilirim bilmiyorum ama... Umarım hayat istediğiniz gibi akar...

En İyi Kız Görüşü

• Her kadın okumalı, çalışmalı. En en başta yapmışsın hatayı erken evlenerek.

1|1
    0|0
    • aile baskısında kaldım :(

• Hata en başta yapılmış. Hep derim kadın okumalı ve çalışmalı. Sonra hep böyle pişman oluyorlar. Ailelerde bunun farkında olmalı.

Erkekler Ne Diyor 13

• İsmekin meslek edindirme kursları var. Çok güzel bölümler mevcut eşinin de onaylayıp desteklemesi ile istediğin bir alanda uzmanlaşıp hem ev ekonomisine yardımcı olup hemde bu çalışma olayına çözüm üretebilirsin ayrıca bir meslek sahibi de olursun :) Eğer çocuğun var evden ayrılamama durumun varsa rölyef gibi evde yapacağın bölümleri daha kompklike ve dükkan açarak yapmak istediğin bir alan istersen cilt bakımı gibi bölümleri tavsiye ederim...

Kolay gelsin dileklerimle sağlıcakla kalın...

0|0
    0|0
    • en zoru bu ya işte eşim istemiyor desteklemiyor burun kıvırıyor... sen kursa gidince yemeği kim yapacak ben mi diyor ben dokunmam yemeğe diyor. sen kursa gidince çocuğa kim bakacak diyor ben mi diyor.

• Benim kimseye ihtiyacım yok. İyi gunler bo şa nı yor um

• Pekala hakkında hayırlısı olsun... ALLAH iyi insanlarla karşılaştırsın buna ihtiyacın olacak.

• Önemli bir gelişim

0|1
    0|0
  • Özen tabi sende kariyer yap

0|0
    0|0
    • İzin verse kocam yaparım

• aynen bir de evi havaalanını hatırlıyorsundur onun da ilerisinde fatsadaydı. bizim fakülte de samsunun diğer ucu. 2 saatte geliyordu gidiyordu ne zorluklarla bitirdi. gerçekten istedikten sonra yapılmayacak şey yok

• @maitri1 cesaretlendirmek lazım hiç sözü dinlememiş kızın

• bende mini cooper kullanan hatunlara ozeniyorum bir havalar bir afra tafralar bende dacia var 😃 ama normal bir durum

0|0
    0|0
  • Çok haklısın, kurslara git bişeyler öğren üretken ol sende.

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • Sıkılma bunalma oldukca iş yapsan ondanda sıkılırsın bir süre sonra diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • eğer uğraşım olursa sıkılmıyorum. hobi bulmuştum bütün sıkıntım geçmişti ama eşim senin hobin için harcadığımız parayı oğlumuzun eğitimi için harcayalım daha yararlı olur dediği için bırakmak zorunda kaldım

• Kariyerine degil pilavina bakarlar kanks bosver

0|0
    0|0
    • mesleği olan kadınlarda pilav yapabiliyor pilav yapmak 30 dakikanı alır güzel pilav yapmak belkide en fazla 45. ama kariyeri herkes yapabilir mi?

• Abim degil benim arkadasimin dayisi olur kendisi Şu an 3. sinifta okuyor.
      Ben lisans mezunuyum hanfendi kim okumamis acaba

• aha sen okudun birde :) hangi üniversite seni mezun etti?

• Eziyormu ki kocan seni

0|0
    0|0
  • Esinin kiymetini bil vesveselere aldanma hani kaba tabirle rahatlik batmasin su an kac kadin huzurlu bir aile yuvasi istiyor haberin var mı

0|0
    0|0
    • Sence şu an huzurlu muyum

• Hala anlamıyorsun hala ! Ben özgürlük istiyorum özgurluk ozgurluk ozgurluk ozguuuurrluuuuukkkk koca parası değil sadece özzzguuuurrrrluuuuk

• Kendim çalışıp okuyabilirim yeterki izin versin bıraksın yakamı

• aslında hala olabilir

0|0
    0|0
  • İçim acıdı 😞

0|0
    0|0
  • kariyerli kadın gibi çekici bişi olmadı benim için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hatayı en başta yapmışsınız. Ben bayanların ekonomik özgürlüklerini kazanmadan evlilik yapmalarını hiç doğru bulmam ve siz bunu bir kez daha kanıtladınız. Eğer eşiniz izin verir ise açıktan eğitiminize devam edebilirsiniz.

1|0
    0|0
    • İzin verse koşarım

• Tesekkurederim sizlerde derdime ortak oldunuz allah razı olsun

• Rica ederim. Allah yardımcınız olsun.

• Üniversiteye başla. Açıktan bile okusan olur. Kafe açma konusunda ciddiysen tabi. Başka meslek istiyorsan örgün öğretim lazım. Eşin haklı diploma konusunda

0|0
    0|0
    • okula izin vermiyor bu konuda çok katı ama kurs konusunda ikna edebilirim belki

• Tamam hadi onu yapmasın da çocuk onun çocuğu niye bakmıyor onu anlamadım. Kötü alıştırmışsın

• Alıştırmadım. Her zaman böyleydi

• Hala okuyabilir kariyer sahibi olabilirsin

0|0
    0|0
    • eşim okula devam etmeme izin vermiyor verse 1 dakika durmam

• Okula gitmek zorunda değilsin bak açık öğretimden oku hem kolay olur senin için hemde masrafsız

• ona bile izin vermiyor ama belki kurs konusunda ikna edebilirim meslek kursları

• saçma değil

0|0
    0|0
  • Bence üniversite sınavlarına evde hazırlanıp okuyabilirsin eğer o istek varsa her türlü yapilir. biliyorum yapicak bir iş olmaması en ağır işten daha zor geliyo insana

0|0
    0|0
  • Sende boyle kabulleneceksin. Kaderin buymus

0|0
    0|0
  • Yasiniz kac

0|0
    0|0
  • Lise mezunu isen aöf değilsen aölü öneririm

0|0
    0|0
    • ilkokul mezunuyum

• O 35 tl onun için 35 bin tl. Kısaca asla okutmam seni diyor

• O zmn diyecek lafım kalmadı bu adam yontma taş devrinde kalmış abla Allah sabır versin

• kursa yazıl meslek kursuna

0|0
    0|0
    • mesela bana tavsiyede bulunabilir misin?

• 6 ay kısaymış teşekkür ederim araştırıcam sağol

• işe girersn sonrada. daha iyi kısa sürmesi

Yükleniyor...