Kuran sesi duyduğum günden beri içimi daraltıyor, sıkıyor, bağırmak istiyorum o sesi susturmak istiyorum?

Beni bilen bilir inancım tamdır. İbadetim eksik. Şu an annem kuran okuyor mesela okuduğu odaya yaklaşınca bile terlerin vucudumdan damla damla döküldüğnü hissedecek derecede bir sıcaklık basıyor. Bu bana 15 yıldır falan oluyor hemde bu soruyu kendime ilk defa soruyorum neden diye? Sizce neden? Musallat falan mı? Yarın ilk işim hocalara ehli sünnet birilerine sormak danışmak olacak. Bilgisi olan var mı bu konuda?

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

• kardeşim şöyle bir şey olabilir, bana büyü yapılmış bir ara senin dedigini 7 sene boyunca yaşadım, hoca hoca gezdim sonunda çare buldum, kuran sesinde şu an sıkıntı yok, seninde böyle bir durumun olabilir.

0|1
    0|0
    • Nasıl atlatabildin peki irkildim uyanığım oşıkları falan açtım düşünüyorum

• Sor sana zahmet yok sağlamlığına inanmadığım bilmediğim kimselere gitmem. zaten mantığını öğrenmeye sohbete giderim onun davranışları ve iknasına göre artık bişey yapacaksa izşn veririm yapmıycaksa izin vermem

• sordum, hatta baktı bile :D mesaj gönderdim sana

En İyi Erkek Görüşü

• Bilgi sahibi degilim. Yorum istersen, cin meselesi olabilir. Ote yandan inancin tam ama ibadetin eksikse bir dusun bakalim din kurallari ve sinirlari cercevesinde neleryaptin bgune kadar. Hani belki fena seyler yapmissindir. Belki de yapmamissindir tabii. Her gun ve gunde iki uc kez (gune yay) ayetel kursi, felak ve nas surelerini oku ve bu hissin senden giderilmesi icin Allah'a dua et kardesim. Rabbim'in hikmeti genistir. Elbet seni de koruyup gozetir. Umudum o yonde.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim iyi dileklerin ve görüşün için

• Rica ederim. Rabbim yardimcin olsun. Buna istinaden imkani varsa namazlarini vaktinde kil ki kotulukleri def etsin. Haberlerini bekliyoruz.

Kızlar Ne Diyor 10

• Musallat olma ihtimali yüksek. Ben de bir durumdan şüphelenip girmiştim bir hocaya bana Kuran ı Kerim dinleyip tepkilerime bakmıştı.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler yorumun için uzun zamandır 3 harflilerden şüpheleniyordum olabilir demek ki

• Yok ezan sesi severim hoşnut olurum hatta okuyup eşlik ederim ama hiç du ezan açıyım telden falan olmadım. Namaz saatleri okunan ezanı mutlaka dinlerim

• Hmm anladım. Sen bir görün yine de şüphe kalmasın

• Soru Başlığına bakarmışın 😕

0|1
    0|0
    • Gayet ciddi bir soru sordum mantıklı cevabı olan varsa dikkate alırım

• Böyle mantikli bir Soruyu mantikli Cevap bulamiyorum. O bedenke Hayirli geceler Dilerim.

• Aynısı eskiden banada oluyordu. Sanki bir güç beni engelliyordu dine yaklaşmam konusunda. Kuran okumayı geçtim dinleyince bile sıkıntı basıyordu içimi. Ama sana bunu yapanın şeytan olduğunu sakın unutma. Ve her yaptığın şeyden önce besmele çek. Umarım yakın zamanda düzelir.

0|1
    0|0
    • İnşallah musallat olmasında adlında korkuyorum. Musallat olmamasından korkuyorum musallatsa atlatırız inşallahta değilse ne yapacağım konusunda fikir sahibi değilim acaba içimde bir yerlerde isyan mı ediyorım diye düşünürüm.

• İsyan ediyor olsaydın bu sözleri söyleyemezdin içini rahat tut ve samimi bir şekilde dua et Allaha. Musallat değildir umarım gerçekten korkutucu bir durum ama imtihan diyerek katlanmak lazım😊 Her şey düzelir merak etme. Allah yardımcın olsun

• Bu hocalar soracak bir konu değil aslında içini daraltan nefsin, şeytanın vesvesesi kuran sesi duyduğun dinlemem için vesvese veriyor ve seni Allah'tan uzak tutmaya çalışıylr

0|1
    0|0
    • Yorumlara bakımda herkes saçma sapan şeyler söylüyor yok büyümüşte üç harflilermişte kandırmayın kendinizi arkadaşlar sadece nefsimizin size bir oyunu korkmayı gerektirecek bir durum yok nefsinizi yenmeye bakın

• Sana kendimi açıklayacak değilim sadece yardımcı olmak istedim eğitimim konusunda kendime güvenimde ailemden kaynaklanıyor hepimiz ilahiyatcıyızdır bundan yola çıkarak aldığım eğitimime kendimede güvenim var

• Şu * açıkladın zaten neyse konunun dışına çıkmaya gerek yok. Ben fakülteler hakkında ki düşüncemi söyledim. İnsanların çoğu para kazanmak adına imam olmaya başladılar hepsi için demedim zaten yukarıdada belirytim peeeeeek çoğu böyle. Ama kimse bunu sana söylemez. Bende fakültede ki karseşlerimden biliyorum bunları

• bence senin de kuran okumanın zamanı geldi. bunu ciddi söylüyorum bir kaç sure ezberle ve mealini okumaya gayret göster.

0|1
    0|0
    • Mealiniokudum sanırım 10 11 yaşında 9. cüzde bıraktım halk arasında ki yaygın sureleri bilirim. Din konusundanarkadaşlarım arasında en bilgilisi derler. Oyle bilgilerimde var ama dediğim gibi ibadet faslına gelecrk olursak doğru düzgün namaz kuran yok malesef

• Olabilir tövbe tovbe😱😱😱

0|1
    0|0
  • Zikir yapıyomusum kardeşim

0|1
    0|0
    • 2 senedir kendimde deüilim öncesi sk sık zikrederdim elimden geldiğimce de ibadetimi yapardım. Şimdi sen sorunca düşündüm çok az zikretmişimdir

• Peki denerim sağolasın ama mantığını hala çözemedim. Psikolojik olabilme ihtimaline göre mi böyle bir taktik denememi istedin

• Onuna düşündüm zikirin aynı olduğu sürece daraltma ihtimalinide düşündüm. Bide uzun süredir yapmamışsın bir denemeni istedim. Hani bide böyle dene sonuc nolucak diye

• Olabilir dedigin gibi danisman daha dogru. Boyle durumlara sebebiyet verebiliyor bu gibi seyler

0|1
    0|0
  • Maalesef bilmiyorum
    Oysaki ruhen huzur bulunur sizde neden tersi ne dersiniz?

0|1
    0|0
    • Ya başka sebeplerden dolayı musallat hep arka cebimde duruyordu zaten. Bana garip gelen kendimibildim bileli rahatsız oluyorum annemle 1000 kez tartışmama rağmen neden kendime hiç bu soruyu sormadığımı anladım. Ne zamn beynim uyuştu uykuya daldım anında aklıma bu soru geldi nasıl korktum irkildim amlatamam

• Dini duyarlılığn hassasiyetinde varmış.
      Olmasa anlamak daha kolay olurdu durumu

• Hocanın sana diyeceği şey bunlara inanma şu duayı oku dicek tam okuduğunda sende musallat yok diyecek sana da iki dua okuyup yollayacak

0|1
    0|0
    • Olabilir, yakın zamanda bir arkadaşım iç sıkıntısı için gitmişti bir sıkıntısı kalmadığını söyledi ama bilemedim

• Benim bildiğim evlilikten seninde habrin olmalı
      Haberin yoksa evlenmemişsin çünkü tek kişilik değil onlardada kurallar varmoş

• Hımm bilmem medyum öyle dedi sonra bende bıraktım madem kurtulamıcam diyip

Erkekler Ne Diyor 11

• Ezan okunduğunda ne durumdasın aynı mı?

0|1
    0|0
  • Psikolojik

0|1
    0|0
    • Yani mantıklı bşr adam olarak bende oule düşünüyordum ama bir sonu yok gibi 15 sene önce mobilya tıkırdamasına takılırdım şimdi takılmıyorum. Bunun değişmemesi düşündürdü bebi

• Umarım kötü bişey yoktur.

Genelde Kuran bizde ölün kişinin arkasından okunur. Nerde bir Kuran okunsa hemen aklımıza ölüm gelir. Belki de bu yüzden bilinç altın bunu duymak istemiyor

0|1
    0|0
    • Yok annem 24 saatin en az minimum 12 saati okur ama benim bulunduğum odada okuyamaz fısıldasa duyarım ya o ya ben odayo terkederiz.

• yani ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum :D

0|1
    0|0
  • bu dünyada vektigimiz sıkıntıkar hastalık ve eziyetler öbür dünyada günahlarımıza kefaret edicektir bence dinlerken günahlarından arındıgın için böyle bir sıkıntıya düşüyor olabilirsin

0|1
    0|0
    • Yani hiç bir fikrim yok aslında belki de öyledir ama başka konulardanda düşünürdüm musallat var mı diye bu soruyuda kendime sorumca acaba dedim

• Sende ters etki yaratmış her insan da aynı etki olacak değil zaten. Koş bir tane üfürükçüye üfürsün okşasın geçer.

0|1
    0|0
  • Kardeşim musallat büyük ihtimal. Araştır bu işe bakan hocalar var bir dua okuttur üzerine..

0|1
    0|0
    • Öyle bir yerde oturuyorum ki aslında her yerde bu işi çözebilecek ehli sünnet hocalar varken hep belli sebeplerden gitmedim. En kısa zamanda bir gidiyim soriyim bakalım

• kardeş sana 3 harfli kaçmış

0|1
    0|0
  • Banyoda, wcde çok durma, nazar boncuğunuda evden uzak tut

0|1
    0|0
    • Nazar boncuğumuz yok evde, wc de irkiliyorum uzuunuzun duramam, duş alırken sürekli aklıma geliyor tırsıyorum arada telefon müziği olmadan banyo yapamam ama banyolarım uzun sürer

• Hahah onlar birbirlerinden çalıp duruyorlar ya konuları bende bilgi sahibiyim ama bilmekle başına gelmesi ayrı şeyler ya

• Tecrübede edindim. Çalma değil onunki kitaptan alıntı

• Mekkeli müşrikler Kur'anı Kerim sesinden fena şekilde rahatsız olup şarkı söyleyip bastırmaya çalışıyorlardı bunun sebebi kalplerinin katı olmasındandır kalbini yumuşatmaya çalış bunuda diğer insanlara iyi davranarak geliştirebilirsin iyii günler

0|1
    0|0
    • bide işittik ve itaat ettik olayını biliyorsundur yani Kur'anı Kerim sorgulanmaz ne denirse yapılır. bunu da geliştirmenin tek yolu Allah'ın büyüklüğü Allah'ın sevgisidir

• hayır senin elinde çabalıycaksın

• Hayırlısı o zaman

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...