Her şeyin en iyisini erkekler yapar diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir detaya katılıyormusunuz?

En çok kadınlar yemek yapar , en iyisini erkekler. Kadın öğretmen çoktur ama az olan erkek öğretmenler orantıyla yüzde ile çok-çok daha iyidir. Kızlar erkeklere nisbeten 10 kat daha çalışkandır ama bu bile farkı kapatmaya yetmiyor , biraz çalışkan olan erkek o kızların toplamını geçecek kapasitede işler yapıyor.
Bir şeyde eğer kadın iyi ise demek ki erkek daha o işi yapmaya başlamamıştır :)

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Ah ataerkil toplumun gözünü seveyim. Pohpohlaya pohpohlaya dünkü b. kları adam diye saldınız ortaya. Devam :)

3|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların erkeklerden çok daha iyi yaptığı birley var annelik. Babalıkla kıyaslama sakın. O duyguyu benim gibi ağır travmalar geçirenler bilir. O sıcaklığı babadan alamazsın. Ve o saydığın herşeyi yapabilen bireyi yetiştiren annesidir. Annesiz çocujlara bak hayatta siliktirler genelde. Babasız çocuklara bak daha gayretli daha çalışkandır anne ile baba arasında ki fark burda ortaya çıkıyor. Yani bunları yapabilen erkeği yetiştiren kadınlara bunu söylemek haksızlık olur. Kimseye şirinlik yapmıuorum ama durum gerçektende böyle. Geriye kalan teferruat işlerinde sana katılıuorum. Bazı konularda da erkek kadından genel olarak yaratılıştan dolayı iyidir kadının yaratılıştan dolayı erkekten daha iyi olduğu konuların olduğu gibi

0|0
    0|0
    • Doğru kıyas değil bu 1 .
      Annelik sadece kadında olur babalık erkekte. Bunlar cinsine göre tayin edilmiş şeyler zaten.
      Erkek anne ola bliyorda kötümü yapıyor? Erkeğin anne , kadının ise baba olması mümkün değil o yüzden kıyasın doğru değil.

• Sen kendinden örnek veriyosunda , ben sana katılmıyorum. Ben benim babamı gördüm , ve onun konuşmadıkları , annemin konuşduklarından daha çok terbiye ediyor beni. Bir insanın gözlerinde her şey saklı zaten.

• Terbiye için anne baba şart değil üvey bile verilsen sana bakanlar ne verirse onu alırsın. O konudan bahsetmedim ki hiç

Kızlar Ne Diyor 5

• afferim size

0|0
    0|0
  • madem çok iyisiniz her konuda, o zaman evi temizleyin, yemek de yapın, çocukların bakımını da üstlenin, ütü bulaşık banyo işlerini de siz halledin neden yapmıyorsunuz? oturduğunuz yerden konuşması kolay tabi.

0|0
    0|0
    • Bir şeyi yapmamak , o şeyi yapamamak demek değil bu 1 (örnek en şu an su içmiyorum , içemediğimden mi sence?)
      2-cisi her kes kendi yerine cevap verir , ben 6 yıldır üniversiteden beri yalnız yaşıyorum , evimde tertemiz , bulaşığıda ben yıkıyorum , giyside , yemekte ben yapıyorum. Ütüyüde ben yapıyorum , çorabım deşildi ben dikiyorum.
      Tanımadan konuşmak daha kolay

• ya gerçekten sen kendi dediğinle çelişiyorsun şu an hem her konuda iyisiniz hem bu işleri yapmaya yanaşmıyorsunuz hem kadın işleri kolay hem siz de eve para getiriyorsunuz o şekilde çalışarak katkı sağlıyorsunuz diyorsunuz. kolaysa yap diyorum yapmaya yanaşmıyorsun. kadını çalıştırmak da istemezsin sen eminim (meslek olarak yani). bunların hepsi ataerkil toplumun bize zorla kabul ettirdikleri. zten nickinden belli senin düşüncen. o yüzden tartışmaya değmez kusura bakma.

• Benim nick namem den bişey belli edemezsin , ülkücü felan değilim ) milletimi seviyorum o kadar.
      Kadının çalışmasınada karşı felan değilim okumuş ise tabiki çalışsın.
      Ataerkil , anaerkilden iyidir. Her kesin kendi düşüncesi var , inan senin düşüncenide başka bir ideoloji sana dayadı (diye bilirim)
      Ben zaten yapıyorum. Ben razıyım kadın o zaman gitsin çalışsın ben ev işlerini yapayım razıyım , ama yiyosa ))

• 1. Bunu cinsiyete bağlamak saçmalıktır.
    2. Hansı ideologiya ile böyümüsen çox marağlıdı.

0|0
    0|0
    • Kişilər bir addım öndədi

• Gördün biraz çox gülmüsən fikirləşdün , gəlim sifet çıxarım yaxşı deyil :D

• Bnce kadınlar daha ıyıdır. Cunku artık her konada kadın ıyı olmaya baslıyo lys ygs snuçlarında acık ara kızlar ılerde en ıyı hukukcular psıkoloklar vb konuda kdınlar dha ıyıdır. Kadınların devrımı asıl yenı baslıyo 😊👊🏻

0|0
    0|0
  • bir normal doğum sancısı çek sonra tekrar görüşelim

0|0
    0|0
    • Yaptığın kıyas bile yanlış , testis sancısı çek demek gibi bişey bu.
      Kadın ve Erkeği ayıran Fiziksel özellikleri kıyas yapamazsın :)

• Neden kadında çalışıyo

• Sen bir kadın ile erkeğin çalışmasını bir mi tutuyosun? Sıçak ofiste oturub bişeyler felan yazmak işte çoğu kadının işi. Yağmur çamur demeden ordaan oraya koşturmak , yeraltına girmek , madencilik felan yaparmı bir kadın tabiki hayır.

Erkekler Ne Diyor 1

• Düşüncen yanlış

1|0
    0|0
Yükleniyor...