Feminizm ve lgbti?

arkadaslar merhaba. ben mesela kadın haklarını savunan biriyim. feminizm hareketinin bir toplantisina katıldım ve lgbti destekleyici davranışlar sergilediklerini gordum. kimse yanlis anlamasin lgbti karşıtı değilim saygı duyuyorum ama desteklemiyorum ve haz etmiyorum. şimdi yani lgbti yi savunmayan bir feminist olamaz mi. feminizm alt türleri var ya peki ben hangi feminizm grubuna uyeyim sizce?

0|1
7|2

En İyi Erkek Görüşü

• sen ne idüğü belli olmayan bir feministsin :D

1|0
    0|0
    • 13gün

Kadın dediğin erkeğin ayağını yıkayıp suyunu içer ne feminizimi oturun oturduğunuz yerde

En İyi Kız Görüşü

• ikisi aynı şey değil ki? ama doğal olarak lgbt olan birisi feminist olabilir bu normal. zaten lgbt olarak halk arasında azınlık duruma düşüyor bunun üzerine bir kadın olarak veya kadınlardan hoşlanarak onların toplumdaki eşitliğini savunması daha normal bişey.

0|1
    0|0
    • evet her lgbti uyesi kisi feminist olabilir ama şöyle bir muamale var feminizmin kendi içinde : feminizmi her savunan kişi sanki lgbti yi de savunmak zorundaymis gibi anlatabildim mi? ben buna karşıyım. demek istediğim kadin haklarını savunsam sadece feminist olmuyor muyum? ya da feminizmin hangi kolu bu onu sormak istemistim

• feminizm bana göre ayrıştıran değil birleştiren bişey olmalı bu yüzden öyle ayrımlar varasa bile ben mantıklı bulamıyorum.

• 13gün

Kadın dediğin erkeğin ayağını yıkayıp suyunu içer ne feminizimi oturun oturduğunuz yerde

Erkekler Ne Diyor 1

• lgbt sadece kadınları baz almaz ki. Kadınlar, erkekler ve meyilli olanları harmanlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bunu herhangi bir feminist grubunun facebook sayfasında sorabilirsin

0|1
    0|0
  • Insan haklari muhim haliyle destekler normal

0|1
    0|0
    • bilmem garip geliyor. bir feminist neden trans partiye katilir ki amacindan sapiyor bence. bu lgbti uyelerinin işi

• Tekrar ediyorum, feminizm esitligi savunur lgbt de asagilanan azinlik kesim oldugu icin dogaldir.

• teşekkür ederimm

• Noluyu la

0|0
    0|1
  • ikisindede bence aşırıya kaçılıyo

0|0
    0|1
    • evet ya erkek düşmanı değilim sadece istiyorum kadınlar ikinci plana atılmasın daha özgür olsunlar erkeklere göklere çıkaran ataerkil toplum olmasın muhafazakar biriyim ayni zamanda. feministim ama lgbti savunmuyorum kendimle mi celisiyorum ki bilemedim :D

• Türbanlı kızların üniversite önlerinde sürüklenip darp edildiklerinde, feministlerin hiç sesi çıkmazdı, hiç dindar bir kızı savunduklarını da görmedim, çiftte standart uyguluyorlar, bu nedenle hiç itibar etmiyorum onlara.

0|0
    0|0
    • ya evet bu beni de üzüyor iste ama hepsi öyle değil. mesela ben sey istiyorum benle ayni goruslerde olup feminist olan, muslumana da saygi gösteren dini inanci olmayana da. ama lgbti de desteklemeyen. böyle bir feminist grup vardır eminim ki ama adini bilmiyorum iste :D

• orasını bilemem :)

• Saçma

0|0
    0|1
Yükleniyor...