Bir konuda milliyetçiliğin zeka geriliği olduğunu düşünüyor musunuz?

1999 depreminde Ermenistan'dan kan gelmiş ve Bahçeli "Türk ırkına bu kan bulaşmamalı " diyerek reddetmiştir.

Her sene futbol derbilerinde onlarca kişi hiç uğruna ölüyor.

Asla yabancı ürünleri kullanmam diyenlerin Mercedes arabalar içinde İphone 6'sını kullanması.

vs.

Siz de herhangi bir konuda milliyetçiliğin zeka geriliği olduğunu düşünüyor musunuz?

1|0
5|16

En İyi Kız Görüşü

• Güzel soru ve ince nokta bence.

Türk malları daha iyi olsa ben de istiyorum Uzak Doğu gibi kendi ürettiklerimizi desteklemeyi bu bilinci aşılamayı.

Japon pazarları en alırsan bir milyon tuzakları yayıldıkça yayılıyor ne hale geldiğimiz ortada.

Bir de his kısmı var Milli Takım'ı ve Fatih Terim'i eleştirdim ben de ama eleştirirken kalbim benim milli takımım nasıl dersin diye cıyakladı içimde işte milliyetçilik bence temelde bu histir :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eski bir mhp ci olarak söylüyorum milliyetçilik bu ülkede gerizekalılıktır. Çünkü daha devletin ve hükümetin ne demek olduğunu hadi bunu bırak akşamları sokaklarda insanları rahatsız etmemeyi dahi öğrenememiş bu millete milliyetçilik ile ırkçılık arasında ki o ince çizgiyi nasıl öğreteceksin ki. Adam bütün kürtler ölsün ben milliyetçiyim diyor bu zihniyetle ne tartışacaksın ki :) Bu verdiğin örneklerde o yüzden gerçekleşiyor zaten.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet düşünüyorum. Ben asla din, dil, ırk vs. ayrımı yapmayan biriyim. O depremde gelen kanları kabul etmemek ayıp olmuş. Ve arkadaşlar size önerim. İnsanlara insan diye bakın. Kız erkek diye değil. Müslüman Hristiyan diye değil. Bunlardan önce hele bir insan olsun.

0|1
    0|0
  • bu milliyetçilikten öte bişey sanırım. neyse ama saçma dediğin gibi. aptalca ve tutarszca hareketler.

0|1
    0|0
  • Yabancı mallar demişsinde türklerin yerli malı kaç ürünü var allah aşkına? Geride kalırız. Mecburiyetten kullanıyoruz.

0|0
    0|0
  • Evet öyle zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu milliyetçilik değil ama ırkçılık

0|2
    0|0
  • Ermenistan kan gelme ile bu ülkede Türk olanın Türklüğü bozulmaz. Zeytin dalı uzatmış adamlar. Elbette sevmiyorum Ermenistanı ama gereklilekleri inkar etmek. Saçma geliyor.,
    Futbol spordur diyoruz. Maçta yenilince ana-avrat sövülüyor bütün futbolculara.
    Asla yabancı ürünler kullanmam değil. Elimden geldiği kadar Türk markası tercih ediyorum. Fakat malesef devlet bağımsızlıkla uğraşmıyorda. A kesimi gömeyimde seçim garanti olsun. Yol yapayım 1-2 tane havalimanı açarsak süpergüçüz kafasında.
    Milliyetçilik zeka geriliği değildir. Bunun gerilik olduğunu düşünen adamda zeka geriliği vardır.

0|0
    0|0
  • nıhayet düşünen biri çıktı

0|2
    0|0
  • sanmam ama diğer konularada saygı duyulmalı o kişiyede saygı duyulmalı
    banane ben istemiyorum diye kuru gürültü bağırma olmaz

0|0
    0|0
  • hdp li itleri mi destekleyelim? Çocuk katili şerefsizin adını mı bağıralım ötede beride. Polisi askeri mi öldürelim? Molotof atıp biji biji diye mi bağıralım?

Ölümüne milliyetçilik. cCc

0|0
    0|0
  • Biri kan bağı olmuş gibi olçak şahsen ermenin kanı benim vucumda dolaşmasını istemem öteki günlük ihtiyaçlar

0|1
    0|0
  • Dünyanın düzenini kabul etmiş her insanda zeka geriliği var o zaman..

0|1
    0|0
  • Bro milliyetçiliğini saygılı bir şekilde dile getiren ülkesine bir şeyler katmaya onu geliştirmeye çalışan milliyetçidir gözümde gerisi gerzeklik gibi

0|0
    0|0
  • İlk maddeye takıldım. Ermenistan'ın Türkiye'ye kan göndereceği yerle gök bir araya gelse imkansızdır, medyaya itibar etmeyiniz.

0|0
    0|0
  • İçinde az da olsa milliyetçilik olmayan insan hayatta mutlu olamaz

0|0
    0|0
  • Bazen ama kominizmin dahada zeka gerililiği olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Milliyetcilik tam bir gerikafalilik zaten cagimiza uygun degil

0|0
    0|0
  • 1 mayıs kutlamasından sonra mc donalsda yemek yiyen yurdum gençleri

0|0
    0|0
  • Bu Devlet Bahçeli denen zat-ı şahane bir konuşmasında Sosyalizm, Komünizm gençlik hastalığıdır demiş ki kendisi haklıdır bu tespitinde ama Milliyetçilik daha tehlikeli bir çocukluk hastalığıdır beyin hücrelerinin ölümüne neden olan havale geçirmiş bireylerde hasıl olur. Tedavisi de mümkün değildir. Tamamıyla zeka geriliğidir. Sosyalist ve Komünistlere gelirsek tedavi olduklarında gayet iyi bireyler olarak topluma kazandırılabilinirler.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...