Klima açmayan minibüs şöförleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aslına bakarsanız ben kötü şeyler düşünmüyorum. Çünkü babam kendisi bizzat minibüs şöförlüğü yapmıştı. Bu aralar tekrar haftada 1 veya 2 çıkmaya başladı. İnsan ancak başına gelince bir şeyleri anlıyor kesinlikle.

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Valla taksi değil özel arabada değil 2 lira veriyorsun 10 numara hizmet bekleme

1|0
    0|0
    • 2 lira alıp sadece 1 kişi mi gidiyor? Sürümden kazanma diye birşey var.

• devlet sana araba al hakkı vermiş ya onlarda olmasaydı

• Minibüsçüler odası da minibüsçü gelsin de koşulları iyileştirelim diye bekliyor :D

En İyi Kız Görüşü

• Minibüse binmiyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Çok masumsun

0|0
    0|0
  • Cam var onu açın

1|0
    0|0
  • otobus ya da mınıbus kullanmıyorum :D

1|0
    0|0
  • Minibüste zaten klima yok ta. Halk otobüsünde klima açmayan şöförler için hiç hoş şeyler düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • dünya da en sevmediklerim sırasıyla değil hepsini aynı derecede sevmem
    taksi şoförleri
    dolmuş taksi şoförleri
    minibüs şoförleri
    otobüs şoförleri
    hepsinden de nefret ediyorum

1|0
    0|0
    • Sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermeli insan.

• @sirbill kesinlikle katılıyorum. Bir de listeye uzun yoldaki Tir şoförlerini eklemek isterim

• Dediğim gibi, karakter kişilik meselesi. Sen gider sinsi pislik bir adamı ezersin yerli yerinde olur. Biri de kendini geçindirmeye çalışır, her minibüsçü aynı dersin kavga çıkarırsın adam her şey yetmezmiş gibi bir de seninle uğraşır

• Oldugu halde ne diye acmiyor? Durduk yere milletten kufur yiyorlar bos yere.

0|0
    0|0
    • 4 Saat uyuyup insanların derdini çekmek. Babam 2 gün çıkınca minibüsçülerin işi zor. Bu kadar uykuyla ve psikolojiyle kafayı yiyecek gibi oluyorsun, en ufak saçma bir nedenden sinirleniyorsun diyor. Ayrıca 4 saat uyuyup bir de hakkını alamamak var. Günde 700₺ çıkardın diyelim %10'luk veya %5'lik bir kısmını kendine alabiliyorsun. Gerisi minibüs sahibinin. Klima da mazot bitirdiği için dolayısıyla daha fazla mazor alıyorsun. Bu sefer 700₺ üzerinden değil de, 550₺ civarından değerlendiriyorsun. Üzerine bir de insanlar sana 'hakkımı savunmalıyım' düşüncelerine girip hakaretler yağdırıyorlar. Ordan biri klimayı aç diyor, biri abi ben burda inicektim niye bu kadar kesiliyor diyor. Bir de bu adama da olayı açıklıyorsun bir saat. Her gün 20 saat çalışma var. Günde en az 2 kişiye anlatsan fıttırırsın. Bir de üzerine 220₺ ceza eklenince o gün hiç akşama kadar atar trip vs çekmemiş gibi üzerine bir de 100 tl civarı para ekleyip cezayı öyle hallediyorlar.

• Yani. Her insan bir olacak diye bir şey de yok. Ben babam olduğu için ve bir çok şeye şahit olduğum için böyle düşünüyorumdur, ama pislik insanlar da vardır. Hızlı geçmeye çalışan şöförler de, muhtemelen bir yolcunun inip binmesi için veya trafik için gecikmiştir. Çünkü minibüsçülerin orda olması gereken zamanları var. Olmadığı takdirde ceza yiyorlar. Onu da söylemeden geçemedim :D

• Onu biliyorum. Simsarlar kontrol edip ceza yaziyor. Ama bu hizli gitmeleri ya da yollari seritleri babalarinin mali gibi kullanmalarina gerekce degil. Onun dakikasinda olmasi gerektigi yer, bir baskasinin canindan hic mi hic kiymetli degil.

• Hepsi ölsün

0|0
    0|0
  • Klima açmayacaksa, muavin yerine de tellak alsın.

0|0
    0|0
    • Ne alaka muavin dediğiniz kişiler o işlerden para kazanmıyor. Çoğu minibüs şöförünün arkadaşı veya oğlu. Öylesine gelip yardım ediyorlar

• Tellak alsın derken, klima açılmadığında otobüsün içi hamama dönüyor demek istedim.

• Bir Adanalı olarak klima açmadıkları takdirde şikayet ediyorsun ceza yiyor :) Öyle sıkıntımız yok.

0|0
    0|0
    • Yani 200 küsür ceza yedirip, 4 saat uykuyla bir de hakkını kazanamamasını sağlıyorsunuz. iyi.

• Bizim Adana'da bazı otobüsler belediyeye değil şahsa ait. Zaten klima açmazsan Adana gibi bir yerde kimse binmez o otobüse tabi belediye açma zorunluluğu getirdi o ayrı. Neyse kapatalım tanıdığın filan minibüs kullanıyor sanırım. Ne desem tersini diyeceksin iyi geceler.

• Tersini değil doğrusunu söylicem. Kesinlikle, iyi geceler.

• topunun a...

1|0
    0|0
  • Valla pek minibüs yapmam ama deli oluyorum yani bil istedim😡

0|0
    0|0
    • Belki de geçerli sebepleri vardır

• Kimse günde 35₺ için 20 saat çalışmaz..

• Demek ki ihtiyacı var, iş bulamıyor.

• Kendisi sıcaktan bunaldıgı zaman açan tiplerdir

0|0
    0|0
    • Kendisi sıcaktan bunalsa yanındaki camı açar. Demekki arkasından düşündüğün şöförler senin popon için açıyormuş

• neyin alınganlıgı bu anlamıs değilim yorumumuzu yapıyoruz senin babana lafmı atan oldu?

• Ben de ön yargınıza cevap verdim

• Tam dayaklik

0|0
    0|0
    • sen de

• Neden açmazlar peki sordun mu babana?

• 4 Saat uyuyup insanların derdini çekmek. Babam 2 gün çıkınca minibüsçülerin işi zor. Bu kadar uykuyla ve psikolojiyle kafayı yiyecek gibi oluyorsun, en ufak saçma bir nedenden sinirleniyorsun diyor. Ayrıca 4 saat uyuyup bir de hakkını alamamak var. Günde 700₺ çıkardın diyelim %10'luk veya %5'lik bir kısmını kendine alabiliyorsun. Gerisi minibüs sahibinin. Klima da mazot bitirdiği için dolayısıyla daha fazla mazor alıyorsun. Bu sefer 700₺ üzerinden değil de, 550₺ civarından değerlendiriyorsun. Üzerine bir de insanlar sana 'hakkımı savunmalıyım' düşüncelerine girip hakaretler yağdırıyorlar. Ordan biri klimayı aç diyor, biri abi ben burda inicektim niye bu kadar kesiliyor diyor. Bir de bu adama da olayı açıklıyorsun bir saat. Her gün 20 saat çalışma var. Günde en az 2 kişiye anlatsan fıttırırsın. Bir de üzerine 220₺ ceza eklenince o gün hiç akşama kadar atar trip vs çekmemiş gibi üzerine bir de 100 tl civarı para ekleyip cezayı öyle hallediyorlar.

Kızlar Ne Diyor 7

• Hem klima açmayıp hemde camlara kilit vuranlarin kulağini bir hayli çinlatiyorum

1|1
    0|0
    • Kilit vuranlarla ilgilenmiyorum dfklj

• Klimaya ne gerek var cam açınca yetiyor

1|0
    0|0
  • pislikler hainler:(

0|0
    0|0
  • Gırtlağını sikasim geliyor zaten belediye işçisi çoğu senden miccikiuor acsana millet astim krizi geciriyor

0|0
    0|0
    • miccikiuor?

• Bak 1 gün boyunca topladıkları para 700tl ise bunun sadece %10 veya %5 gibi bir kısmını alabiliyorlar. Klima da mazot bitirince fazladan 700tlden mazot alınması gerekiyor. Bu paradan ne kadar düşerse onun aleyhine. Zaten aldığı %10 gibi bir miktar

• O zaman klimasiz araba yapsinlar

• klima açması gerek mantıken, bozuksa başka da klimada sorun olmamasına rağmen açmıyorsa hakkında şikayet edilmeli kusura bakma. oruçlu oruçlu insanlar bir de o sıcakta tıklım tıklım otobüse minibüse binmek zorunda değil.

0|0
    0|0

• bu dediklerine katılıyorum ancak toplu taşımada da belli standartlar olması gerek. türkiye bunu ne kadar uyguluyor bilmiyorum ama yolcunun kısa ya da uzun mesafe olsun herhangi bir olumsuzlukta şikayette bulunma hakkı var diye biliyorum.

• Hiç iyi şeyler düşünmüyorum üç beş mazot parası için ölüyorlar onu da geç söyleyince fan açıp klima açtım diye milleti kandırmaya çalışıyorlar tekme tokat vurasım geliyor ki zaten şikayet de ediyorum yol da bir hatalarını görsem mumkun oldugunca kaydedip ceza almaları için elimden geleni yapiyorum. Yolları kendi babalarının yolu sanıyorlar

0|0
    0|0

• Valla mahalle karısısın ya tam mahalle karısı ağzı

• Yaw he he.

• Kimisi klima calismiyo diyo tabi yersek yanlis blmiyorsam yakittan gidiyo klima acarsak onlardan nerden kar etsem derdinde

0|0
    0|0
    • Şahsen babamda açmıyormuş. Nereden kar etsem derdinde olduğuna kesinlikle katılıyorum. Çünkü eğer bir işte çalışıyorsan ve sadece 4 saat uyuyabildiğin bir işse, hakkını almak istersin. Klima mazotu eksiltiyor. Bu nedenle daha fazla mazot alma ihtiyacı duyuluyor. Toplam hasılattan daha fazla mazot parası gidiyor ve kazanç düşüyor.

• Oyuzden bizde camlari aciyoruzki genelde cam kenarina oturuyorum kapali olsugum icin daha fazla bir sicaklama oluyor buyuzden cam kenari favorim

Yükleniyor...