Doğu'luyum diyenlere karşı tavrınız nedir?

Batıda bana nerelisin. diye sorulduğunda Doğunun falanca ilinden/ilçesindenim dediğim zaman bana bir garip bakiyorlar, ya da konuşmadan gidiyorlar, ama bazi kişilerde çok samimi sohbet ediyor.

Güncellemeler:
Nereli olduğumu merak edenler ELCEVAZLI'yam... :)

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• Özel bir tavrım olmaz, tabi bir sıcaklık hissederim, kendim de Doğulu olduğumdan.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• şimdi bu son dönem olaylarından dolayı oluyor bunlar pkk terör olayları falan açıkçası haberleri izleyince insanın sevesi gelmiyor. ben mesela sakin sakin dinlerim sohbeti usulca ideolojiye getiririm hdp li veya pkk sempatizanıysa konuşmayı keserim ha değilse eğer devam ederim konuşmaya

0|1
    0|0
  • Hiçbir zaman insanları doğdukları, yaşadıkları yere göre değerlendirip yargılamadım. Yapmam da. Banane nereli kişiliği düzgünse sıkıntı yok. Her ilde vardır serrefsiz. Heryerinde kendine göre iyisi vardır.

0|1
    0|0
  • Doğuluyum itirazı olan söylesin bana.

1|1
    0|0
  • Garip bakmıyorum da artık görüsmeyiz herhalde diye geciriyorum icimden. Ama ırkçılıktan degil doğuda milyonlarca Türkmen var. Türkmenlerde de geçerli bu. Zihniyet, yaşam biçimi farkindan dolayi onlar bana uyum sagliyamiyor.

0|1
    0|0
  • ön yargıya gerek yok. doğulu birçok arkadaşım var. en içten türk ruhunu taşıyorlar. her doğulu o pisliklerden değil!

0|1
    0|0
  • Batılıyım derim gardaş

0|1
    0|0
  • Türksen gerisi mühim değil

0|1
    0|0
    • Ben doğunun Bitlisinde Bayrağımızı özgürce, Korkusuzca evime, bahçeme, sokağıma, asabilirken, Batının Mersininde millet aylarca A, B, C Partilerinin bayrağıni aylarca asabiliyorsa, sağa sola baktığında burasi Daha özgür bir yer Terör yok vs vs vs, Türk Bayrağını asan, Lafa gelince sözde Milleyetçi takılanlar Bayraklari görelim bayraklarııııı Vesselam.

• @Tomris-Katun malatya dogunun en cok Türk olan sehridir. ;)

• @dindarchpli1923 sendemi bizdensin? :)

• Biz batililar neysek dogulularda o sunun ayrimini yapanlardan nefret ederim

0|0
    0|0
    • Yanliş anlayin ben doğuluyum Benim ilçem Özmü öz Türkmen, pkk-hdp asla isim olmaz (bu iki illet ayrimcilik değil) Mersinde yaşiyorum burada tersliyor bazi kisiler, haklilarda teror olaylari hep dogudan ciktigi icin halkin bu nefreti de o yüzden diye dusunuyorum.

• Bazi dogulu olanlarda batililara ayni seyi yapiyor ama bu batili dogulu diye ayrim yapilmaz insana ozgu bir sey

• Sahsen hep dogulularla karsilasiyorum

0|0
    0|0
  • Doğuluymuş aleviymiş sünniymiş oraları buralı hiç bir önemi yok önemli olan içinde ki insanlık içinin iyiliği. Ama pkklı ya asla saygı duymam kesinlikle.

0|1
    0|0
    • Bende aynen katıliyorum, Hdpkk ikilisi bu ülkenin Hain Terör yüzüdür, Belasıdı..

• Aynen öyle kardeşim. Ülkemi bölmeye çalışan her insan benim düşmanımdır. Saygı duymam duyamam.

• Oda ulkemin bir ucu
    Bende icindenim ole diyenler utansn napak

0|1
    0|0
  • Yani şimdi ayrımcılık ve genelleme yapmak istemiyorum ama ben pek sevmiyorum

0|1
    0|0
    • Neyi sevmiyorsunuz anlamadım?

• Antalya

• Himm pekalâ dogudaku illere gittinizmi hiç, Gzili Üye li hanfendi :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Doğululara karşı bir ön yargı var

0|1
    0|0
  • ülkeye ihanet etmedikten sonra, yahudi bile olabilir.

0|1
    0|0
  • iyiki doğdun

0|1
    0|0
  • Abi direkt ili söyle. Neden "Doğunun" diye belirtiyorsun ki. Ben "Batının" diye belirtsem millet bana da tuhaf davranır.

0|0
    0|0
  • Ermeni dölleri yüzündendir

0|0
    0|0
  • Kürt olduğun için normal

0|0
    0|0
    • Kim Kürt müş gardaş, Kürt olsam onunlada gurur duyarım, Her Türk asker doğduğu. gibi Kürdü, Alevisi.. Onlarda Askere gidiyor, Şehit oluyor onlarinda tabutana Albayrak sariliyor, velhasilkelam vatanina ihanet etmedikten sonra hangi din, dil, ırk, milleten olduğu farketmez benim için...

• Benim için de öyle ama herkes için geçerli değil bu

• Sıvışıyorum

0|0
    0|0
  • Kürt derim direkt.

0|0
    0|0
    • Tabi canım diyebilirsin, severim ben her toplumdam, kesimden İNSANLARI, yeterki vatan haini olupta Ülkeme hainlik etmesin.

• normal tabi hain degilse tipinden belli oluyor ama kimin hain oldugu ona göre muamele

0|0
    0|0
  • Elektrik su faturalarini oduyormusun pkk hdp hakkinda dusuncen nedir diye sorarim

0|0
    0|0
    • Tabikide ödüyoruz amma doğuda en az %30 kacak elektrik, su. kullaniyor, ben şahsen Pkk veHdp yandaslarinim Fatralarini ödermek istemesemde sagolsun Devletimiz hapiste yatan Iin bilmem nesinden. dolayi onlarinda. tutarinini bize yansittigindan. mecburuz gardass

• İşte bu yüzden türkiye hep geriden gelicek , ülke einsteinin tabiriyle aptallarla dolu.
    Kendileride bir boka yaramıyo varya.

0|0
    0|0
    • aq- salakları sanki doğu türkiyenin parçası değil götoşlara bak ayırmaya çalışıyor fırsatı olsa adamlar bölgeyi verecekler

• genelde oc oluyorlar iiyisi dekkelmedi

0|0
    0|0
Yükleniyor...