Oruçlu olduğunuzu nasıl dile getirirsiniz?

Oruç musunuz oruçlu musunuz? Çoğu insan oruçlu olduğunu orucum diye dile getirir. Harbi nedir o kelime orucum ne yani insan ben orucum demez ki ben oruçluyum veya ben oruç tutuyorum der. Yani orucun kendisi olamaz ki insan. :D Bunun farklı bir anlamı var mı yoksa alışkanlık mıdır? Ve siz oruçlu olduğunuzu ne diye dile getirirsiniz neden? 😊

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Buayda oruclu olunması gerektiğini zaten herkes bildiği için gizlemeye gerek yok nafile oruc gizli olursa daha iyi olur

1|0
    0|0
    • Benim sorum bu değil yalnız diyorum ki ben mesela insanlar oruçlu musun diye sorduklarında ne cevap veriyorsunuz Çoğu insan orucum der oruçluyum veya niyetliyim demez Bende bunu sizlere soruyorum öyle sorduklarında siz ne cevap veriyorsunuz diye 😊

• Helal olsun 👍 Çak o zaman ✋ 😂

• 🤔☺️😕😊

Erkekler Ne Diyor 20

• Orucluyum derim , orucum komik geliyor :)
    O zaman niyetliyim yerine niyetim denilsin ,

1|0
    0|0
  • oruçlu oldugumu hiç bir şekilde dile getirmem, çünkü oruç gizli yapılması gereken bir ibadettir, hal hareket ve suskunluğum ile belli ederim.

1|0
    0|0
  • Cumlenin akışına göre değişiyor bu durum :D orucum veya oruçluyum cümlenin yapısına göre hangisi uygunsa diyorum

1|0
    0|0
  • niyetliyım satasmayın dıyorum :D ya da yuzumdekı hafıf solgunluktan anlasılır anlamak ısteyenler varsa

1|0
    0|0
  • Oruç olduğum zaman "ben niyetliğim ulan kafir, cehennemde ateşine odun atacağım" diyorum, oruç değilken de "ne yani aç durarak mı cennete gideceğiz" diyorum. Politik davranmayı severim. ☺️

1|0
    0|0
  • oruçluyum derim. d

1|0
    0|0
  • Niyetliyim

1|0
    0|0
  • oruçluyum derim 😄

1|0
    0|0
  • sana ne derim

1|0
    0|0
  • Orucum derim :D

1|0
    0|0
  • Dışarıda bilmediğim ortamlarda pek dile getirmem

1|0
    0|0
  • ''Niyetim'' diyen duydu bu kulaklar sen ne anlatıyorsun. :D

1|0
    0|0
  • Niyetliyim derim

1|0
    0|0
  • Niyetliyim derim

1|0
    0|0
  • Aynen ya da evet derim ama orucum demem senin dedigin gibi dusunuyorum

1|0
    0|0
  • Bunu dile getirmem. Allah için oruç tutuyoruz sonuçta..

1|0
    0|0
  • ben bugün oruç tutuyorum derim. kız sanki türk dil kurumu başkanı.

1|0
    0|0
  • tevekkül ediyorum ne diyeyim

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...