Genç yaşta kocası ölmüş kadına ne denir şimdi?

Dul mu kaldı? Ne kötü bir kelime dul ya.. daha 26 yaşında 1 çocukla dul mu kalmış oluyor :(

0|0
3|27

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle başınız saolsun. ALLAH rahmet eylesin sabır versin. Bu durumda size ailenizden varsa erkek kardeşiniz , Babanız bakmakla hükümlüdür. Dinen bu iş böyledir. Siz çalışmak zorunda da değilsiniz. Bunu size mecbur edenlerinde vay haline. Eskiden İslam devletinde kocası vefat eden kadına devlet maaş bağlardı geçineceği kadar.. Şimdi nerede şu lanet laik sistemde.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim sağolun. ne güzel anlattınız keşke islam tam olarak yaşansa keşke eskisi gibi düşünceli olsa herkes ama nerde

• İşte Ailedede bu hükümleri bilen erkek bireylerin olması lazımki gerçekten size ve sizin gibi bir çok kadına destek çıkılsın. Çünkü dul kadına toplumumuzun bakış açışı iyi değil helede çalışıyor ise. Ne diyeyim hakkınızda hayırlısı. ALLAH yardımcınız olsun size ve çoçuğunuza.

• Amin çok sağolun işte malesef ailemde annem var birtek neyse teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Evet ismen öyle

0|0
    0|0
    • Kötü bişey değilmi ama yaa

Erkekler Ne Diyor 26

• Evet Dul Denir.

0|0
    0|0
  • Dul kelimesi kötü bir kelime değilki, neden öyle basit birseyi kafaya taksın. hemde kocasına vefat etmisken

0|0
    0|0
    • *kocası vefay etmisken

• İnsanlar yüzünden işte. Dul demeleri hoşuma gitmiyor

• Allah rahmet eylesin , o şekilde hitap edenlere hoşunuza gitmediğini belirtin

• Hayat işte insana ne acılar ne sevinçler yaşatıyor. Bilemiyoruz ne olacağımızı sözcük anlamıyla dul, insanca anlamıyla çaresizlik

0|0
    0|0
  • Esi öldüyse isteyerek dul kalmadi ya, yoksa senmi öldürdün oni daaaa, alem hersey der ama sen ya da her kimse kimseye aldirmamali dul kalmak kötü bisey degilki, ilerde cocugu ile sahiplenecek biri cikar karsina hayatina devam eder,

0|0
    0|0
    • Pardon yorumlari simdi okudum esiniz vefat etmis öncelikle basiniz sagolsun, bu esden sonra en fazla cocugu olumsuz etkiler, mevlam yardimciniz olsun, geciminizi nasil sagliyorsunuz

• Beni takibe alirsan senin yararina olacak eger kabul edersen,

• Takipte mutlaka bekliyecem

• Allah rahmet eylesin, başın sağolsun. Öyle demeleri hoşuna gitmiyor yorumlardan anladığım. Uyarabilirsin. Ama önemli olan sensin milletin ne dediği değil 😊

0|0
    0|0
    • Haklısınız işte zaten iyi değilim birde öyle canım sıkılıyor paylaşmak istedim.

• Tabi anlatmak iyi hissettirir sizi gayet iyi anlıyorum. Muhtemelen çalışıyorsunuz ve iş arkadaşlarınız vardır tavsiyem duruma itiraz etmeyecek, samimiyetine güvendiğiniz bir arkadaşınızı çağırmanız bir gün sizde kalsın galiba kızınız var onla da oynayabilecek yani kısacası sizi mutlu edecek bir bayan arkadaşı çağırıp 1 gece sizde kalmasını teklif edin. Beyefendi yakin zamanda rahmetli olduysa kafanızı meşgul eder sizin de mutlu olmanızı sağlar.
      Ne yazık ki sanal alem gerçek dostun yanında olduğu kadar iyi hissettirmiyor. Elimden bu kadarı gelir umarım mutlu olursunuz.
      Unutmayın siz bir annesiniz. Kızınız var onun için güçlü olun, mutlu olun. Bu hem sizin hem evladınız için en gerekli şey 😊

• Başkalarının sizi üzmesine izin vermeyin asla. Canınızı kimse sıkamaz siz fırsat vermedikçe.

• Allah sabır versin. Çok zor.

0|0
    0|0
    • Amin

• Haklısınız teşekkür ederim umarım çok geçmeden toparlanırım bir an önce

• Zor bir durum üzüldüm adınıza. :/ kendinizi bir an önce toparlamalisiniz. Çünkü bakacak bir çocuğunuz ve zorlu bir hayat maratonu var.

0|0
    0|0
  • Dul söylenir..

0|0
    0|0
  • Dul derler ama gerçekten genç yaştaki birine dul denmesi benimde hoşuma gitmiyor...

0|0
    0|0
  • Bekar bir insan olur dul nedir ya.

0|0
    0|0
  • Evet de dulluk artik kotu bir sey degil ki

0|0
    0|0
    • Kötü bişeymiş gibi söylüyor ama halk.

• Amannn cahil cuhelaya bakma sen nasil olsa ozgur artik cocugu da var yasasin hayatini

• Karadul.

0|0
    0|0
  • Basın saolsun

0|0
    0|0
  • ikinci sahibinden az kullanışmış olur mu?

0|0
    0|0
  • dul...

0|0
    0|0
  • ne denir dul denir.

0|0
    0|0
  • iyi tarafından bak. ön yargılı olanlar uzak durur

0|0
    0|0
  • Dul oluyorsun ama artik dullara eskisi kadar kotu bakilmiyor

0|0
    0|0
  • Esini mi kaybettin

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Dul kelimesini kotulestiren bizleriz

0|0
    0|0
  • Allah sabır versin. Zor bir durum ama dul kelimesi günümüzde o kadar kötü değil

0|0
    0|0
    • Amin hala kötü bişeymiş gibi aksettiren çok fazla

• Teşekkür ederim haklısınız

• Rica ederim.

• bence genç kız denmeli

0|0
    0|0
  • maalesef... sen misin o? Allah sabır versin... ayakta kalmaya çabalaman lazım

0|0
    0|0
    • Evet benim amin

• Evet sanki ben aptalım sanki düşünemiyorum sanki neyin ne olduğunu bilmiyorum. Bırakın ya bırakında kendim bişeyler yapayım. Bu halde kimsenin yanına sığmam zaten illa sorun olur. Ayrı bir eve çıkmama müsade etmiyorlar. Neyse sizinde kafanızı şiişirdim. Teşekkürler ilginiz için ist. Değilim.

• yooo kafamı şişirmedin... devam etmek istersen yazabilirsin

• dul işte neresi kötü ors mu diyoruz sanki ama dul kadının işi zor işte erkekler peşinden ayrılmaz ögrenseler dul oldugunu.

0|0
    0|0
    • Neden erkekler peşinden ayrılmazmışki

• bakire olmadıgını biliyorlar cinsellik dusuncekler direk benlede ysasa bişey olmaz kafası belki seninde ihityacın oldugunu dusuncekler . böyle zihniyet cok.
      bu yuzden erkek kılıgına girmiş kadınlar bile var ülke tarihinde

• Oha yaa zihniyete bak

• Dul diyorlar işte

0|0
    0|0
    • İnsan kendini bir acayip hissediyor bak şu kadın dul kalmış bak o kadın dul denilince ya.

• Evet

• Kendi ayalarin üstünde basin dik durur namusunlw yasarsan kimse bisi diyemez

Kızlar Ne Diyor 2

• Bildiğim kadarıyla kimliklerde dul yerine artık bekar yazıyor

0|0
    0|0
    • Gel de bunu halkımıza anlat işte dul kalmış zavallı kadın kocası ölmüş genç yaşta demeleri yok mu deli oluyorum ya

• İnsanlar kendine acısınlar boşver ne dediklerini kendileri dışında her insanda bir olumsuzluk buluyorlar sanki kendileri mükemmeller

• Çok haklısın gerçekten takmamaya çalışıcam

• Evet öyle

0|0
    0|0
Yükleniyor...