Neden insanları olduğu gibi kabul etmeyiz?

Neden insanları olduğu gibi kabul etmeyiz? Hep bir değiştirme çabalarına giriyoruz.

1|2
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• birini oldugu gibi kabul etmek insanin kendi inisiyatifine kalmis bir seydir. ya kabul edersiniz ve omrunuzun sonuna kadar bu kabul edisinizi surdurursunuz ya da kabul etmezsiniz ve o kisi ile yollari ayirirsiniz. genelde su yapilmakta; "evet ben seni oldugun gibi kabul ediyorum" diyip ne oldugunu tam anlamadan iliski baslamakta ve devam etmekte akabinde tartismalar, kavgalar ve bir suru kirik kalp birakilmaktadir. hani oldugu gibi kabul edilmisti bu muydu kabul edilme anlayisi? birilerini oldugu gibi kabul etmek istiyorsak once ne olduklarini anlamamiz gerekir. oysa yasanan hep anlamadan dinlemeden kabullenilen gercekler ve sonuc husran. sen bu degilsin? ile baslayan cumleler karsimizda. aslinda "ben seni oldugun gibi kabul ediyorum" derken asil soylenmek istenen "ben seni kafamda boyle canlandirdim ve sen benim icin busun" dur. sonra o kafada canlandirilan kisi ile ayni olunmadigi farkedilince ki oldugunuz gibi oldugunuz durumdur bu, iste hayat o noktada cozumsuz kalir. tavsiyem odur ki ya birinin ne oldugunu anlayip oyle kabul edin ya da kafanizdaki ne ise onu hep oyle tutun.

1|0
    0|0
    • ama bu durum genelde kadın erkek ilişkilerinde oluyor arkadaşlık ilişkisinde pek de önemsenen bir şey değil

• yok estağfirullah çok güzel yazmışsınız elinize sağlık :)

• Rica ederim 😊

En İyi Kız Görüşü

• Beklentiler yuksek oldugu icin. Halbuki kimsenin kimseden beklentisi olmazsa belki.

1|1
    0|0
    • Aynen 👏🏻👏🏻👏🏻aklımızda o kişiyi o kadar çok melekleştiriyoruz ki, içimizden; beni o kadar çok seviyor ki zaten beni kırmaz uyum sağlar. Ama olmuyor işte; zaten insan sonra anlıyor ki hiç umrunda değilmişsin zaten, seni değiştirmeye çalışan kişi zırnık değişmemiş önemsememiş bile seni...

Erkekler Ne Diyor 24

• Çünkü ne yapacağız bilemiyoruz ve istediğimiz olmaları için "ümit" denen hastalıklı duyguya kapılıyoruz. Zaten insanlar, çok az değişir... Evlenirken, bir keskin nişancının poligon tahtasına isabeti gibi tek atış hakkımız olacak. Bir de sırf kötülük olsun diye yapılan "otoriterlik" var ki kendini bir bok sananlar yapar. Örnek: babişkom.

1|1
    0|0
  • ben oldgu gibi kabul ediyorum insanin ozu ve ruhu en guzelidir bana gore... her insan bir ruh tasir ve kendine gore yetenekli ve niteliklidir sadece farkina varmaz baskasina ozenir ya da baskasi degistirmeye calisir... herkes ozunde guzeldir... nasil cicekler topraginda guzelse o da oyledir :D

1|0
    0|0
  • insanları olduğu kabul edip etmemekten ziyade şu var eğer baktım o kişi sana uymuyor bakma kardeşim sınırla arkadaşlığını çok mu zor yani. bir başkasını hayatını dizayn etmeye çalışmak neden

0|0
    0|0
  • Etmem cunku

0|0
    0|0
  • bende anlamis degilim oylelerini sevmezsem hayalet olur biter gider.

0|0
    0|0
  • Ben olduğu gibi kabul ederim.

0|0
    0|0
  • Çünkü insan dediğin toplumda takılan ve toplumun 100 de 60 nı kavran bu gerizekalılar ego denen bir şeyle beslenmeyi severler ve karşısındakini kendine göre değiştirmeye çalışır neden çünkü onun istediği gibi haraket edicek

0|0
    0|0
  • Çünkü m a l ız da o yüzden

0|0
    0|0
  • onlar da bizi oldğumuz gibi kabul etsinler o zaman biz de onları edelim

0|0
    0|0
  • hayalinize tam uymaz ondan

0|0
    0|0
  • olaylara tek açıdan baktığımız yüzünden

0|0
    0|0
  • Kendi yargılarımız ve güvensizliğimiz.

0|0
    0|0
  • Fitne fesat kiskancliktan.

0|0
    0|0
  • Çok fazla sapık ruh. Bazı etik kurallara riayet edilmeli.

0|0
    0|0
  • İnsanlar doyumsuz

0|0
    0|0
  • hastalıklı bir hastalık

0|0
    0|0
  • Bu bizim dogamizda var hep kendi istedigimiz gibi olsun diyoruz

0|0
    0|0
  • kibirden bende yok çokşükür

0|0
    0|0
  • Olduğu gibi değiller, farenin ağzında yılan olması gerekirken kurbağa var ise neden kabullenelim?

0|0
    0|0
  • kendimizdeki aşağılık komplekslerinden.. kendimizi kabullenemeyişlerimizden

0|0
    0|0
  • Cunku gerizekaliyiz

0|0
    0|0
  • insanlarda önemsediği için başkaları için değişme peşine düşerler

0|0
    0|0
  • Değiştiremezsin insanı olduğu gibi kabul etmek zorunsayiz

0|0
    0|0
  • çünkü sen senden farklı birini sevmek istemezsin bu çoğu kişi için geçerli değiştirme çabasını istemsiz şekilde yapar

0|0
    0|0
    • ben farklı birini sevmek isterim aksine

• sana tamamen zıt düşünceli bir insanı mı bravo çok iyi anlaşırsnız 2 gün sonra birbirinizi kesmezsseniz tabi

Kızlar Ne Diyor 7

• Ne zaman bir şeyi olması gerektiği gibi yapıyoruz ki? İnsanlar önyargılı kendi bbildiklerinden başka bir şeyin olabileceği gerçeğine inanmıyorlar. Sığ düşünmekten bunlar hep.

1|0
    0|0
  • Benim istediğim şekilde değilse hayatımdan çıkarırırım

0|0
    0|0
  • Ben ederim. Ettiğim halde memnun değiller zaten ayh sıcak bastı. ss

0|0
    0|0
  • her şeyi istedikleri gibi olsamısını hayal etttikleri için

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar kendine ayak uyduramayan insanları ezerler