Korkmaktan nasıl kurtulurum?

arkadaşlar basitçe korkuyorum ve korkumu yenmek istiyorum fakat nayıf yumşak duygusal biri olduğum için kimseyede hayır diyemiyorum. hayır bile diyemezken bu korkaklığımı nasıl yencem lütfen bir yardımcı olun LÜTFENNN

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• En cok neyden korkuyorsun? İnsanları kırmaktan felan mı

0|0
    0|0
    • Aynn

• Tavsiye verirmisin çunki kimseyi kirmayan biri bir anda milleti kirmaya baslarsa herkese ters gelir bunu nasil atlatabilirim once bu yumsakligi sonra korkakligi atlatmam lazim

• Ufakta olsa hayır demeye calış insanlara yani küçük şeylere birde onlar için çok üzülme seninle alakalı bir problemleri varaa bunları onların söylemelerini bekle eger asırı derecede takıntılıysan ugakta olsa bir psikologdan yardım alabilirsin belki kendi kendine aşamıyorsundur

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim sende sosyalfobi cekingenlik var galiba bendede vardi ve hergecen yil ilerliyordu ve herseyine engel oluyordu. Psikiyatriste gittm , psikiyatri bunun yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan cekingenligin yasanmis yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini, butun insanlarla olan iletisimini etkiledigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya normal sekilde sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz platonik veya normal hoslantiyi sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan biraz fazla aska yakin sadece biraz ufak bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini. Ama iyi dusun emin ol yoksa hicbir ise yaramaz bu yontem

0|0
    0|0
    • Oldu abi hatta 1 kaç kere oldu ama birine kemdimi çok fazla kaptırmıştım teklif ettim kabuk etmedi çok üzülmüştüm

• abi madem attın ortaya bişey bir bak belki aynısıdır işte var dı sevdiğim kızda vardı benim hepsi vardı

• Kardesim simdi gordum cevabini kusura bakma dönemedim. Benimki yasanmamis duygulardan hislerden kaynakliydi o yuzden senin durum hakkinda pek bir bilgim yok kardesim. Ama ne yonden kendinde ozguvensizlik goruyorsan onun uzerine git. Mesela ben kizlarla konusamiyordum , kendi kendime evde aynaya bakarak bir konu bulup kendi kendime konustum her gun yaptim bunu. Ve etkili bir konusma icin konusma denemelerini heceleyerek yap mutlaka sonra sonra akici ve uzun konusmaya aliscaksin. Umarim sendede yarari olur kardesim

Kızlar Ne Diyor 2

• Enteresan. d

0|0
    0|0
  • Korkularının üstüne git

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Korkunun üstüne gidilir, bunu sana söylemediler mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...