Bir kişi derse : "Din ve Devlet işleri ayrı olmalıdır" ?

Mücdehit alimlerden olan İMAM-I GAZALİ HZ. K. S 1000 yıl önce Ihya'u Ulumıd-Dın eserinin 1. Cildinde şunu yazmıştır.

Bir kişi derse :
"Din ve Devlet işleri ayrı olmalıdır"
O kişi Kabe'de tavaf ederken ölse ebediyen kafir olarak ölmüştür. Ve o kişi Ebedi Cehennemliklerdendir..!

0|1
5|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ya arkadaş, laiklik ne kadar batmış size ya, Allah rızası için ne yapmaya çalışıyorsun da laiklik engel oluyor? Ya da laiklik sana neyi zorla yaptırıyor ya? İranın haline bak, diğer laik olmayanların haline bakne haldeler bir gram düşün ya. Gazali böyledi. E hadi öyle yapalım diye bir olay yok. Kur an farzları dışında din icma yoluyla genişletilip daraltılabilir. Biraz esnek olun. Memlekette yaşayan o kadar inanmayan insan var ne olacak onlara. Kaldı ki İmam ı Gazali önemli bir zat ama sonuçta peygamber değil, bir sözün peşine takılmayın bu kadar akıl var fikir var. Dediğin gibi bak 1000 yıl önceki adamın beyniyle düşünmek yerine kendi beyninle düşün. Bu söz sana mantıklı geliyor mu. Kim kime cehennemlik deme hakkı var kim bilebilir kimin ameli üstün? Bak sana tavsiyem hocalardan dinleme dini, git araştır kitaplardan farklı kaynaklardan öğren yoksa kendi beynini değil Imam-ı gazalinin beynini ve çağını yaşamış olursun bu durumda da vebalin ağır olur çünkü sen o değilsin ve senin çağın o çağ değil.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Biz Ebu Hanefi İmamı Azam'ın yolundan gidiyoruz tamam. Gazali'nin değil.

0|0
    0|0
  • Vay be imam Gazali'yi bilmeyip alimliğinden şüphe eden var :D çok ilginç

0|0
    0|0
    • Büyüklüğünü bilseler o zâtin, ağızlarından çıkana elbette mukayyet olacaklar da, işte...

• O altdaki sözü nerden buldun? Hadis mi? Ayet mi? O adam onu nerden bulmuş? Dayanağı ne?

0|0
    0|0
    • Bir insan Allah cc 1 kelimesini inkar etse kafirdir.
      Allah cc Devletin nasıl yönetileceği hakkında ayetler indirdi. Din ve devlet işi ayrı olması demek bu ayetleri inkar etmek demektir..!

• Kimseyi yargılamıyalım.
      Dini gözüken biri cehennemlikte olabilir
      Dini zayıf gözüken biri cennetlikte olabilir.
      Allah sadece kalblerimizi bilendir.

• Simdide yahudilikle sucluyorsun aferin sen boyle musluman olmaya devam et içinde fitneleri şerleri ortaya cikar ayrica şu pkk nin laiklerin lanetlenmesi uzerine ortaya cikmasi teorinide cok begendim türkiye tarihinde cigir actin :)) Bu teroin uzerine seninle burda tartismaya girerek cok buyuk zaman kaybettigimi anladim Allah sana akil fikir ve birazda düşünme yetisi versin.

• Degisik😕

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Yani, laik sistemde makatına hıyar sokan daha çook imam görürsünüz. İmamlık meslek oldu fakülteyi bitiren ya da hükümete yakın olan herkez hoca oldu imam oldu. Nerede dini yaşayan o alimler. Bırak yaşamayı adamlar yaşatıyordu şimdikilerin kendine hayrı yok saçma sapana adamlar. Laiklik devletin dinlere karşı tarafsız olması dinlere karışmamasıymı. Ulan ülkede diyanete dahi ödeneği devlet ayırıyor. İmam bilmem ne sınavlarını devlet yapıyor. Dersleri devlete bağlı kurumlar veriyor. Laiklik savunucuları neye göre din ve devlet işlerinden ayrılması bu laiklik? Din devlete karısamuuır ama devlet dini kuş kafesine almış gözünüzü açın biraz

0|0
    0|0
  • docviewer.yandex.com.tr/

kitabın hangi sayfasında zira kitabın 1. cildi ibadet esasları ile ilgilide ondan soruyorum yani. sayfayı söylersen doğruluğunu kanıtlamış olursun. yoksa uydurma ayetlerden cehennemden vip bilet alıcaksında.

0|1
    0|0
  • Doğru fetva

0|1
    0|0
  • vah vah / beyin iptal :D

2|1
    0|0
  • bu hurafeleri uretenlerin ve bunu gercekmis gibi gosterenlerin be taaaaaaaa..!
    ayrica boyle safsatalari soyleyenlerinda ta amkkkkk. din ve devlet isleri ayridir ayri olamlidir--ybazliga ve seriat cigirtkanligina son... aksini soyleyeninnde amkkrim...
    mucdecitmis te vs yemisim eski terimleri 1000 yil oncesinde degiliz 2016 dayiz eskiyi birakta onune bak!

0|1
    0|0
  • Kaynak nerde? Değiştirilmediği garantisi verebilir misin? Ebediyen kafir olarak neye göre karar veriyor Tanrı ile sohbet mi etmiş? Okuduğu kaynakların biri yalansa ne halt yicek?
    Din ve Devlet işleri ayrı olmalıdır. Ben şimdi kafirmiyim sanmam :)

0|0
    0|0
    • Bir kaç ülke dışında laik ülke kalmadı demişsin. Bir tane yorumda sen arapçısın başka bişe değil. Hz. Muhammedin araplar ilgili sözlerinede bir bak istersen :)
      Al sana laik bölgelerin resmi.
      http://i.hizliresim.com/jnAVaG.png
      Dinsel yönetim yapamazsın. Bağımsız değilsin. Bağımsız olsan dahi içeriye biri bir yalan attı mı? Peşinden 10 kişi gider ülke diye bişe kalmaz.

• Imam i gazali yanılıyor.

0|1
    0|0
  • Din ve devlet işlerinin ayrılmasının sana ne zararı dokundu? Veya İmamı Gazeli ye ne zararı dokunurdu söylesene?
    Hayır nedir bu 'din vi divlit iyri kifir miyiz biz' tripleri?

0|1
    0|0
  • Kimin ebedi cehennemlik olduğunun kimin olmadığının karar merci imam-ı gazali midir? Bu Şirk değil midir? Evet korkmadan söylüyorum devletin dinle bir ilgisi dahi olmamalıdır. çünkü yönetmek ve inanç ayrı şeylerdir.

0|1
    0|0
  • "O kişi Kabe'de tavaf ederken ölse ebediyen kafir olarak ölmüştür. Ve o kişi Ebedi Cehennemliklerdendir..!"

HAYIRDIR KARDEŞ ALLAH MI OLDUN DA, GELİP BURADA FETVA VERİYORSUN.

0|1
    0|0
  • İstiklal mahkemeleri yakın. Devam edin provakasyonlara, son gülen siz olmayacaksınız.

0|3
    0|0
    • Helal Olsun sana / istiklal mahkemelerini hatırlamak ve bu şekilde karşılık vermek büyük bir akıl ve erdem

• Btw, yaptığın şey allaha şirk koşmak değil mi ya, ben mi yanlış biliyorum. Sözünü paylaştığın herif açıkça allah adına konuşmuş da:)

• Tabiki din ve devlet işi ayri olmalidir. Devlette sadece tek dinden kisiler yoktur bunu anlayamayacak kadarda yobaz olmayin artik

0|1
    0|0
  • Taşa tutarlar buradakiler seni genç.
    Dikkatli ol...

0|1
    0|0
    • Geçmiş diğer kafir kavimlerin kendilerine gönderilen peygamberleri taşa tuttukları gibi mi :?

• Ben farkındayım bir şeylerin ama bu topraklarda zihninden Kemalizm isimli silindir geçen milyonlarca iğdiş edilmiş beyinler var, düşünüp üretemeyen...

• Ulkeyi Allahin seriatiyla kendi menfaatini gozetmeden yonetebilecek 1 tane isim soyler misin?

0|0
    0|0
  • bende şimdi burda bişi desem o adamdan ne eksiğim ne fazlam var . desin ne olmuş şimdi. haklı mı oldu

0|1
    0|0
    • bir kişiye kesincehenneme gider diyen kendisi cehennnemliktir diye bir olay var .

• Hoş görülü tabi kendisine evlat nispet eden (insan sıfatı) Hristiyanlara binlerce yıldır dünyada rızık veriyor..!

• boş yapma git sana dediğim şeyide arastır biraz birine cehennemliktir demek ne demek ögren?
      kuranda ebedi cehennemlik kimler için kullanılır git onuda adam gibi oku ögren burda o allaha şirk bile koşmus böyle bişey dediyse

Yükleniyor...