Sürekli kendisini öven bir arkadaşa nasıl durumun yanlışlığı belli edilir?

Yaptığı en ufak normal bir şeyi bile çevresindekilere saatlerce anlatıyor. O işi yaparken yanında olmasaydım inanın anlatışına bakarak kalkar ayakta alkışlardım. Ve sürekli yalanlar söylüyor yaşadığı olayları daha farklı anlatıyor. Çevresi de az çok farkında ben yeni gördüm bu yüzünü. Oldukça asabi eleştireye kapalı biri. Bana gerçekten çok büyük de iyilikleri dokundu normalde arkamı döner giderim tahammül edemem böyle insana. Ne yapmalıyım? Konuş karşılıklı diyecek olursanız, o konuşmayı anında kavgaya çevirir :( iletişimimi kessem bana yaptığı iyiliklere ihanet mi etmiş olurum. Tabi bu iyilikler karşılıklı olan şeyler arkadaşız çünkü ama bilemiyorum kararsız kaldım :(

0|0
26|32

En İyi Erkek Görüşü

• Alırsın karşına , kaldırırsın orta parmağını ve bundan daha değersiz olduğunu söylersin öfke dolu kısık gözler ile birlikte küçümser bir tavırla.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok iğrenç bir kişilik sorunu kendini gerçekleştirememenin verdiği bir psikolojik sorun bu. Böyle kişiler insana zarar da verebilir, bunlarla paylaşım yapmamak lazım çünkü ağızlarının ayarı yoktur laf taşırlar abartırlar yalan söylerler bir bakmışsın seni rezil etmiş inanlarla kavgaya tutuşturmuş..
    Al karşına konuş bu durumunu düzelt de uyar, devam ederse ilişkiyi kesmeni öneririm.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• şöyle düşün herkesin bir yapısı var. Hatırlarmısın Turşucu diye bir türk filmi var. Adile naşit, münür özkul, şener şen ve diğer bir sürü çok kıymetli oyuncu gurubunun oluşturduğu. Orada Şener ŞEN karakteri nasıldı? Herşeyi çok abartılı, asla gerçekçi olmayan bir anlatım tarzı vardı. Evet bunun adı yalan sa yalan. Ama bakış açısı önemli. Bir insanın huyu bu olabilir. Ama bu onun kötü biri olduğu anlamına gelmez. Sende bu huyunu suyunu biliyor o şekilde yaklaşıyorsan sorun yok. Önemli olan nasıl bir insan olduğu? Kalbi ve dünyaya bakış açısı. Artılar ve eksiler hayat her zaman bunların karşılaştırmasına gebedir. Sende bunları karşılaştırıp neyini ne kadar kaldırabilir sin? birlikte zaman geçirmek ister misin? aynı ortamda olmak ister misin? gibi gibi bir çok soruyu kendine sorman gerek. Sana geçmişte bir çok iyiliğinin olması demek senin kendi hayatında her özel zamanının da yer alacak anlamına gelmez. Zaten ifade etmişsin anlamda özel bir yeri var sende. Bu ayrı. Hayatının neresinde ve ne kadarlık bir rolü olacak buna sen karar verebilirsin dilediğin gibi. Kimsenin bunu yanlış anlama gibi bir durumu söz konusu olamaz bence. İhtiyacı olduğunda da yanında olabilirsin. Her zaman yanında olmak zorunda değilsin. Dostluk, arkadaşlık böyledir. Ve her arkadaşlık , dostluk özelinde farklı bir hikayeyi barındırır. Ben öyle düşünüyorum. Rahat ol bence. Ona göre karar verir uygularsın.

1|0
    0|0
    • belkide birşeyler söylemeye uyarmaya gerek yoktur

• Ben onu bu şekilde tanımadığım için ve bu durumun kendisine de zarar verdiğini gördüğüm için bocaladım. Teşekkür ederim yorumunuz içiin

• rica ederim. benimde çevremde tanıdığım bu nitelikte arkadaşlarım var. Karşılıklı paylaşımda bulunmaktan keyif aldım.

• Kendini yetersiz ve eksik hissediyor. Bu hislerini ve yetersizliğini de söylediklerini abartarak örtmeye çalışıyor. Asabi ve eleştiriye kapalı olması söylenecek eleştirileri peşinen söylenmemesini sağlamak üzerine kurulu. Eğer ona bir eleştiri gelirse öz eleştiri yapma ihtimalinden korkuyor. Bu da bilinç altındaki sistemde alarm demek. Kaygıyı tetiklemek ve gerçeği görmesi demek. Gerçeği görmesindense böyle kendini kandırarak bir hayat kurmak daha basit. ALLAH yardımcısı olsun.

1|0
    0|0
  • Aklima arkadaşım geldi biz olmasak yanında süsleyip abartip anlatır bizde olaya dahil olunca öyle olmadığı bariz belli oluyor

1|0
    0|0
  • Aşağılanır ve itin popona sokulur. Daha sonraki buluşmalarda haddini bildiğini gözlemleyeceksiniz. Tarafımda denendi ve kesin sonuçlara ulaşıldı.

1|0
    0|0
  • Sen uyar yanlış olduğunu sonra kavgaya dönüşüp o keserse bir gün anlar

1|0
    0|0
  • Ben daha mayıs ayında öyle biriyle bağımı kopardım o kadar mutluyum ki. Bencil insanlardan nefret ediyorum. Beni çok yoruyorlar.

1|0
    0|0
  • Konuş. Kavgaya döndürmeye çalışırsa. Hayatta başarılar de çık git

1|0
    0|0
  • Kişilik gelişimini tamamlamamış demek ki, Alice Harikalar Diyarında.

1|0
    0|0
  • Ne desen boş.

1|0
    0|0
  • bir sus ya anladik kral sensin derim

1|0
    0|0
  • agzina vur bitane

1|0
    0|0
  • yüzüne söyle kavgaya çeviriyorsa çevirsin. kavga edin. böyle saçmalamasından iyidir. baktın düzelmiyor sen yoluna o yoluna kimse kimseyi çekmek zorunda değil. İyilik senet değildir.

1|0
    0|0
  • sinir olurum kendini övenlerden

1|0
    0|0
  • 2 tokat çak, 2 rencide edici söz, 2 dakikalık anlam içeren sessiz bakış ve sonrasında sarılma faslı..

1|0
    0|0
  • Komik oluyor ya devam etsin

1|0
    0|0
  • Uğraşmam hiç onu öyle bir bozarım ki yanımda ağzını açamaz bir daha

1|0
    0|0
  • başbaşa kaldığında söyleyebilirsin mesela

1|0
    0|0
  • Artık onu dinlerken çok sıkıldığımı direk yüzüne söylerdim..

1|0
    0|0
  • mecbur ya öyle ya böyle söylemen gerek

1|0
    0|0
  • Belli etmek değilde kendisi akıllı bir insansa zaten anlar bunu.

1|0
    0|0
  • Bu aslında cahilik araştırıca bana hak vericeksin cünkü benimde böyle bir arkadaşım var :(

1|0
    0|0
  • Bu anlattıklarını söyle yüzüne işte

1|0
    0|0
  • Yanında 1 saniye bile durmadığım insan tiplemesi

1|0
    0|0
  • ya çık sıkıcı hatta iğrenç oluyorlar. bence direk söylemelisin çünkü başka türlü anlamıyorlar

1|0
    0|0
  • Yüzüne Vur :)

1|0
    0|0
  • Edilmez ki.

0|0
    0|0
  • söyle açık açık

0|0
    0|0
  • Net kararlarla yaşa :)

0|0
    0|0
  • Öyle insanlardan hayır da gelmez lafta anlatılmaz. Gereksiz yere zaman kaybı olur

1|0
    0|0
  • çevresinde ki insanlar övmeye başlarsa , o otomakman kendini övmeyi bırakacaktır, hatta estağfurullah falan deyip, ceketinin düğmesini ilikleyecek ve mütevazı görünecektir.-otomatikman-

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 25

• Ben dokunmam hiç. Sen istediğin kadar konuş onun huyu bu. Günün birinde gerçekten eleştiriye açık bir şekilde gelir de kötü özelliklerini sorarsa söylersin ancak. Kendini öven insan da bunu sormaz bence

1|0
    0|0
  • O arkadaşını hayatından çıkar mesela 😂 😂

1|0
    0|0
  • bir video film yoluyla

1|0
    0|0
  • küçük insan demek ki uğraşma boşver derim

1|0
    0|0
  • Ben olsam. o yalan soyledigi zamanlarda alttan alttan laf sokardim yani ustu kapali bisey soyledigin zaman ima ettigin seyi anlar ama kalkip sana bisey diyemez suclayamaz cunku sen ona ustu kapali soyledi oyle bisey yaparsa haksiz duruma dusur en iyisi boyle yap surekli zamanla anlar yapmamaya baslar

1|0
    0|0
  • Gerçek dostluk en kötüyü bile herşeye rağmen açıkça söyleyebilmektedir geçer. Bence kelimeleri dikkatli seçerek ona durumu izah etmelisin. Kavgaya çevirmeye kalkarsa bile karşılık vermeyip onu kendi kendine bırakmalısın. Er geç hatasını anlar. Ve sonuç ne olursa olsun senib kaybedeceğin birşey yok ama onun kazanacak birşeyi var. Buna değer gerçekten ona değer veriyorsan tabi.

1|0
    0|0
  • Kendini övme ezik de. d

1|0
    0|0
  • En mantiklisi gerektigi kadar mesafe koymak olur. Dedigin gibi boyle insanlara laf anlatamazsin

1|0
    0|0
  • Ben direkt söylerim ve hoşuma gitmiyorsa da yol veririm

1|0
    0|0
  • Uzak dur o tarz insanlardan

1|0
    0|0
  • Laf sokarak

1|0
    0|0
  • Ağzına bir tane çak yeter be sus artık de :D

1|0
    0|0
  • Yalan konuştuğu yerde yalanlarını yüzüne vur. Bak bir daha konuşabiliyor mu:)

1|0
    0|0
  • bence kavgaya bile gerek yok. kopar bağını

2|0
    0|0
  • Açık açık eleştiririm ya da daha fazla muhatap olmam arkadaşlık kurmam

1|0
    0|0
  • Ay bende de var ondannnn

1|0
    0|0
  • O böyle gider artık sen anlatmaya çalışırsan anlayacağını zannetmiyorum. Böyle gelmiş böyle gider.

1|0
    0|0
  • O kendini overken onunla ilgilenme bu anlattıklarına ilgi gösterilmedigi için anlatmayı kesebilir

2|0
    0|0
  • Kendini övme diyerek

1|0
    0|0
  • Capul de sen ona😂😂😂

0|0
    0|0
  • Elestiriceksin.

1|0
    0|0
  • sende arada onun yanında yaptığn bir şeyii abartrak anlat eğer o sana söylerse sende söylersin

1|0
    0|0
  • Samimiyeti azalt

0|0
    0|0
  • Uzak dur, anlar?

1|0
    0|0
  • o zaman herkesin icinde olayin aslini anlat ya canin sen oyle dedin dde boyle boyle degil miydi o de sonra da kahkaha at biraz utansiin

1|0
    0|0
Yükleniyor...