Sevgilimin ailesi kapalı olduğum için beni istemiyo. Ne yapmalıyım ?

Evlencegim kişide bu konuyla ilgili hicbi sıkıntı yok. Bilakis onun hoşuna gidiyo. Ama ailesi istemiyo. Kırgınlık olsun istemiyorum. Annesinin söylediği sözleri falan sorun etmiyorum. Etsem küslük çıkacak farkındayım. Nasıl orta yol bulurum? ?
Boşver ailesini demeyin lutfen. sonuçta ailesi önemli, onlarla hep gorusucez.
Aramizin iyi olmasini istiyorum.

Güncellemeler:
Babam böyle bir sorunun olduğunu duysa beni asla vermez 😢

0|1
11|25

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi öncelikle bu sorunu çözmek istediğimizde başka sorulara cevap vermemiz gerekiyor. Şöyle ki, baş örtünü istememe nedeni başka bir şeyden dolayı seni istemiyorlar ama bahane ettikleri birşey mi? Diğeri sevgilinin ailesinin yapısı, yani din dışı bir ailemi yoksa müslüman ama son zamanlarda siyasi kin yüzünden türbana da garez besleyen insanlardan mı? (Bu ülkede son zamanlarda çok arttı olmaz deme.) Senin ailenin yapısımuhafazakar mı yoksa sağcı ama kapatırız gelenekel islamcı mı?

1|0
    0|0
    • ailesi musluman. ama ne ramazanda oruc tutuyolar ne namaz kiliyolar. baya baya solcular hem.
      tesettur giymeme basimi kapatmama falan cok kiziyolar. ailem muhafazakardir. ve ben ilahiyat okuyorum ve tabi onu da istemiyolar

• Anladım ama karşısındakine saygılı davranmayana biz solcu demiyoruz tatlım. Anladım geleneksel solcu demek ki aslında, o zaman türbana karşı bir kinleri var ve müslüman olduklarına göre bu sanırım siyasi bir duruma gidiyor. Bunu çözmenin tek yolu sevgilin ile ve sevgilinin annesi ile oturup konuşmanız. Senin konuşma şansın yoksa sevgiline anlat ve o konuşsun. Peki ne konuşacak? Senin bir seçimin olduğunu ve bunun senin vazgeçilmez bir tarafın olduğunu anlatacak. Ama sen de biraz taviz vereceksin. Şöyle ki dini emirden ayrılmadan kıyafetlerini biraz daha rahatlatabilirsin. Kara çarşafın görevini uzun bir elbise yapabiliyor mesela. Yani senin adım atacağına ama onlardan da bir noktadan sonra anlayış beklediğini sevgilin aracılığı ile ilet. Ama eğer türbanlı yok ben istemem diye kestirip atan cahil tayfa solcular vardır (ortanın solu genllikle) o zaman işin zor tatlım zira sen okumuş insansın ve anlaşabilmen zor görünüyor ama dediğimi bir dene derim. Allah yardımcın olsun.

• tamm. cok teşekkür ederim. Allah razi olsun

En İyi Kız Görüşü

• Sen Allah için kapaniyorsun bundan vazgeçme sakin sevgilin le konuş o halletsin baktın olmuyo hic uzulme her işte bir hayır vardır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Evlenecegın kişnin anası babası mı giricek senın koynuna onlar mı karar veriecek. Bu işin orta yolu bulunmaz bak en başta ağırlığını koymalısın. Ya onların istediği gibi olup kabul edeceksn ya da bu iş hiç olmayacak. Küslük çıkarsa çıksın bırak allah aşkına Erkek arkadaşınla konuş ailen böyle böyle istiyor ben de istemiyorum de erkek arkadaşın konuşacak bu konuyu sen değil.

1|0
    0|0
  • Bunu çözecek kişinin sen olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Ailesine kendini güzelce tanıt, seni tanıdıkça bu tutumlarından vazgeçebilirler. Ama vazgeçmezlerse de sevgiline durumu anlat, seni çok sevdiğini ve bırakmayacağını onlara bildirsin ve sana böyle davranmalarına izin verdirtmesin.

1|0
    0|0
  • Sen değil o değisik annenin cocuğu halletsin

1|0
    0|0
    • halledemiyo :(sanirim bu kadinin kafa yapisi hic degismicek
      ben annesinin gelmedigi bir Nisan yapmak istemiyorum. belki dugune bile gelmez :(

• umarim halleder. teşekkür ederim :)

• O istesin halleder merak etme rica ederim

• dinelmicek ailesini evlenecek seninle

1|0
    0|0
  • sadece erkek arkadaş ile evlenmiyorsun bilakis ailelerde birbiriyle evleniyor. Evlenme olduktan sonra istenilsin ya da istenilmesin sürekli tartışmalar çıkacaktır. Ne kadar gücünüz var dayanmaya bilmem ancak benim önerim şudur ki. Bu ilişkinin ilerisi yıpranacağından dolayı olmaması daha hayırlı olur. Erkek ne kadar olgun ya da bilinçli olsa daha ben de erkek olarak bayanlar çok yıpranıyor. Size en olgun ve en elit şekilde cevabımı söyledim ancak karar size aittir. Umarım hakkınızda ne hayırlıysa o olur

0|0
    0|0
    • neden ailesi benim ortume karisiyo diye sevdigim adamdan vazgeceyim ki. yapmayin :(
      vazgecmicem ben
      umarim hayrlisi olur. sağolasin

• Ne yazik insanlar hala sekilcilige takiniyor damat ikna etmeli baska birsey yapamassin

1|0
    0|0
  • Aileninde uyumu lazim

1|0
    0|0
  • Üzüldüm sevdigine kavusursun inş :)

1|0
    0|0
  • O sorunu sen değil çocuk çözmeli... NET.

1|0
    0|0
  • Açılma onların ben bir tek bunu söyleyebilirim

1|0
    0|0
  • Bu bahane sen açılsanda baska bir sorun bulacaklar illaki bence sen farklı şehire git evlensen dahi yoksa asla mutlu olamazsınız

0|0
    0|0
  • Hay o sevgilinin ailesine emi

0|0
    0|0
  • Hemen noktala gitsin.. Bu iş ileride çok daha büyük sorunlar çıkarır karşına kişisel haklarına saldırı bu mini etek giyip oranı buranı sallasaydın seni isteyeceklerdi, kapalı olduğun için istemiyorlar inanılır gibi değil... Hemen bitir

0|0
    0|0
  • Niye kapalı Kaya miyorlar? Sordun mu?

0|0
    0|0
    • afedersin ama anlamadim

• Anlaşıyorzanız seviyorsanız bırakmayın birbirinizi

• evet bence de :) teşekkür ederim

• İlişkiyi yavaşça soğutmalısın

0|0
    0|0
  • Açıl gızım açıl, saçıl gızım saçıl :D

0|0
    0|0
  • Sende onları isteme

0|0
    0|0
  • Açıl, kötü yola düş, iyice bozul.

0|0
    0|0
  • çocugun ailesini ikna etmesi lazım eger olmuyorsa ayrılmak tek çözüm

0|0
    0|0
  • Bunu sevgilin ailesiyle halletmeli. Senlik bir mesele yok.

1|0
    0|0
  • açıl.

0|0
    0|0
  • Genellikle tersi olur garip mis

0|0
    0|0
  • açıl yavrum giy mini eteği jartiyeni al eline kırbacı çık karşılarına döşeyin bana de isterler o zaman

0|0
    0|0
    • ya bir saçmalama. yol gosterici olasiniz diye soru sordum. dalga gecesiniz diye degil ! !!!

• ya da en azindan serbest birak dimi. destek olmuyosa da kostek olmasalar bari :(
      teşekkürler

• yani

Kızlar Ne Diyor 10

• "Demeyin" diyorsun ama boşver ailesini diyorum ben. Seni istemeyen insanları umursama. Onlar aranızın iyi olmasını istemiyor belli.
    Önemli olan sevgilinin senin yanında olması, vazgeçmemesi.
    Zaten ailesi istemiyo diye sorun edip bırakacaksa hiç devam etme daha iyi.
    Aile önemli he ya o zaman çocuğunun seçimlerine saygı duyacaklar. Aile dediğin destek olur.

0|0
    0|0
    • yok o istiyo. hatta tek basina bizim eve gelmeyi disunuyo. ben hayir dedim ailenle geliceksin. en azindan biraz bekleyelim. belki sulh oluruz dedim ama artik umidim azaldi

• bn onlari degil sevdiğimi istiyorum. onlar icin de biraz hoşgörü

• Umarım önyargılarını kırarlar.

• Sen ailesiyle evlenmeyeceksin ama.

1|0
    0|0
  • Böyle şeyler kaldımı artık

1|0
    0|0
  • Bu aile karsi tarafi hic anlamiyorum ailelerin karismasi sacma geliyor iki kisi arasinda olan bisey sonucta

1|0
    0|0
  • ne biçim aile lan onlar

0|0
    0|0
  • O pislikler için Rabbinin emrine sırt dönme sakin

1|1
    0|0
    • tabi donmem yoksa nasil veririm hesabini

• Sende onları isteme

0|0
    0|0
  • Cehennemde yanmaya değmez

0|0
    0|0
  • Acil o zaman

0|0
    0|0
    • hayır tabiki... yoksa nasil veririm hesabini

• İstemiyorlar ise zor biraz :/ Hayat boyu bu şekilde devam edilmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...