Eğer haksızsanız özür diler misiniz?

Bazı insanların özür dileme fobisi var galiba. Ya haksızsan özür dilersin işte, atomu mu parçala diyoruz ne var bunda? "Özür dilemen gerek" dediğimde bir de "erkek adam özür dilemez" diyor, aptalca değil mi?

Haklı olduğum halde özür dilemeyen insanın -kadının ya da erkeğin diye ayırmıyorum bile- sevgisinden şüphe ederim.

Haksız mıyım?

Eğer haksızsanız özür diler misiniz?

Güncellemeler:
Özel görüşe kapatmamışım soruyu çatlak gibi. Kapanmaz mı şimdi bu? 😣

5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Dilerim tabi özür dilemekte delikanlılık ister 😎

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bazen haklı olsam bile özür dilerim, sırf sussun diye karşıdaki. Gerisini sen düşün kanka :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 273

• Özür dilemek erdemdir.

0|0
    0|0
  • Tiviti görünce aklıma geldi :D bir kadının haklı olması için yeter ve gerek şart tüm suçun onda olmamasıdır, bunun dışındaki her şeyde kadın haklıdır.

Özür dilemek büyük bir erdemdir, kolay kolay kimse yapamaz bunu. Sürekli bahaneler bulurlar, başka şeylerin üstüne atılır suç ama adam olup hatayı kabul etmek lazım.

0|0
    0|0
  • Atomu bile parçalarım.. Atomla bir alıp veremediğim olmayacağı için.. Fakat ne yaparsam yapayım.. O insandan asla ama asla özür dilemem... Ailem olmadıkça. Çünkü o adam bir gün öyle bir yerde öyle bişey yapmıştır ki o muameleyi haketmiştir... Benden özür dilenmesini de asla istemem. Özür dilemek yapmacıktır... Bir insanın kendisin den özür dilenmesini istemesinin sebebi özgüvende gizlidir. Çünkü bir insan, kendisini kalben kıran bir insanı öyle basitçe affedemez.. Önce hakettiği değeri göstermelidir... Ne yaparsanız yapın. Hatalarınızla yapın. Kimseden özür dilemeyin. Hata diye bişey yokur. Eğer bir gün yere düşseniz bile. Bu yola devam ettiğinizin göstergesidir çünkü..

0|0
    0|0
  • Özürün kadını erkeği mi var? Bir hata yapmışsaın özür dilemek erdemdir. Yaptığının bir hata olduğunu ve karşındakini ciddi bir şekilde rahatsız ettiğini kabullenip onu önemsediğini belirtir. Bundan güzel ne olabilir ki? Yeter ki 2 tarafta bu kafada olsun. O zaman o ilişki tadından yenmez.

0|0
    0|0
  • Ne kadar saçma bir cümle erkekler özür dilemez
    Niye özür dilemiyo hit kumasindan mi yapilmislar
    Eger oyle ise bana sira gelmeden bitmiş çünkü ben haksızsam ozur dilerim eger durum gerektiriyor ve onem arz ediyorsa haklı isem yine de ozur dilerim ozur dilemek erdemdir karsindaki kisinin kisiligini gosterir ozur dilemek ben ben ben diyen gururun olmadığı nefsin o hissi yıktıgına isarettir ozur diliyen kisinin zarif saf ve iyi niyetli bir kisiligi vardir ozur dilemek kimseyi kucultmez aksine yuceltir hem tas attinda kolun mu yoruldu bir defa bin defa ozur dile bir sey kaybetmezsin. Bir kere soyle dusun bir hata yapiyorsun bir gunah isliyorsun sonra pisman olup Allahtan ozur diliyorsun bir daha olmayacak diye tobe ediyorsun dimi e sen her gunahda ozur diliyorsan Allahtan Allahin yarattigini kuldan niye ozur dilemiyorsun neyse bu ozur olayi daha uzar lafin ozu ozurdile hakli ya da haksiz olsanda

0|0
    0|0
  • Haklıysamda dilerim sonucta memesi var karsıdakinin djdjsjsjsjsjs

1|2
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • "Özür dilemek erdemdir, her omuz taşıyamaz. " İnsanlara özür dilemek sanki onları küçültüyor. Yaptığın hatayı kabul etmek zaten senin olgunluğunu gösterir ki günümüzde bu koşula uyan çok insan yok.

0|0
    0|0
  • "Haksızsam" tabi ki dilerim ama ben özür diledikten sonra haksız olduğum konuyla ilgili tüm kırgınlıklar, üzüntüler, yaralar unutulup affedilecekse ve bir daha ömür boyu hiçbir zaman hatırlatılmayıp tamamiyle silinecekse sabaha kadar özür dilerim sorun değil : )

0|0
    0|0
  • Erkek her zaman haklı diye veya erkek haklı da olsa haksız da olsa özür dilemez diye bir kural yok olamaz da zaten bence özür dilemek kişini hatasını görmesi ve bu hatayı tekrar yapmayacağını ifade etmesi demektir özür dileyebilmek bence bir erdemdir. Başka erkekleri bilemem...

0|0
    0|0
  • Evet dilerim sonuçta yani bu aşk ilişkilerinde gururu bırakmak lazım ben böyleyim sevdiğim için herşeyi yaparım

0|0
    0|0
  • evet dilerim özür dilemek erdemdir

3|0
    0|0
  • Evet bende de var o fobi. Bile bile özür dilemiyorum. Esasında dileyemiyorum. Konu ne olursa olsun. Kötü bir huy olduğununda farkındayım ama özür dileme pozisyonuna geldiğimde öfkeleniyorum. O an dilemiyorum. Sonra öfkem geçiyo düşünüyorum hatalı olduğumu ayrıca hatalı olduğumu bile bile özür dilemeyerek ikinci kez hata yaptığımı kabul ediyorum ama o an olmuyo işte

0|0
    0|0
  • bir kere özür konusunda daha takıntılı olan erkekler değil kızlardır. Bir kız kolay kolay bir erkekten özür dilemez. Erkekler bu konuda daha rahattır. (erkekler daha ziyade hemcinslerinden özür dilerken zorlanır)

Buna karşın özrün kolay dilenmesi de hoş bir şey değildir. Özür dilerken zorlanmayan, kendini kötü hissetmeyen bir kişinin özrünün de bir değeri olmaz.

0|0
    0|0
  • Özür dilemek erdemdir beni küçük düşürmez bana zarar vermez.

2|0
    0|0
  • tabiki özür dilemek ve haksızlığını kabullenmek erdemdir

0|0
    0|0
  • Dilemem

0|0
    0|0
  • Şayet karşımdaki insana değer veriyorsam haksız olsam da özür dilerim.

İki kelime ondan önemli değil. Onun kalbini yumuşatacaksa, onu mutlu edecekse değil iki kelime iki yüz kelime ederim.

0|0
    0|0
  • özür dilemek erdemdir herkes yapamaz

0|0
    0|0
  • Evet dilerim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    253

8 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 258

• Dilerim

0|0
    0|0
  • Bir yanlışım varsa dilerim. Yani özür dilemek için haksız olmak gerekir. Ama haklıyken özür dileyen insan daha çook haksızlığa uğrar. Kim haksız ise o dilemedi.
    Bence karşındakine "Özür dilemen gerek" demek çok saçma.
    Özürde önemli olan karşındakinin gerçekten içinden gelerek söylemesidir.
    Benim dememle dileyecekse hiç bir anlamı yok. Dilemesin çok daha iyi.

1|1
    0|0
  • özür diliyorum evet. ben küçük ya da büyük olsun. annemden , babamdan , sevgilimden , kardeşimden , bir yanlışım varsa sokaktaki herhangi birinden de. özür dileme kelimesini egolarına yediremeyen insanlar var cidden. çevremizde çok görüyoruz. bu kişilerin iç sesi ; senden özür dilemem çünkü o zaman haksız olduğumu bizzat beyan etmiş olurum ama ben haksız olduğumu kendime bile söylemek istemiyorken sana mı koz vericem. haksızsam çaktırmadan basar giderim. ya da üste çıkmak için atar gider yaparım bağırır kavga ederim hatta döverim. bana bulaşma yeter. çünkü ben haksızlığımı kabul edebilecek kadar gelişemedim. egolarımla başım dertte. bunu kendime yediremiyorum psikolojik sorunlarım var.

0|0
    0|0
  • Dilerim. Hatta ben özür diledikten sonra hala öfkesini alamayıp konuşan varsa dilimi ısırır, sesimi çıkarmam.

Ama aradan bir süre geçtiği halde hala tatava yapıyorsa, hatam üzerinden değil ama onun anal dönemden çıkamadığından hep aynı bkun çevresinde dönüp duran beyninden bir girerim.

Tersim pistir ayıptır söylemesi.

0|0
    0|0
  • Haksız olmam söz konusu değil benim 😐

0|2
    0|0
  • Dilemem haksızken dilerim fark edersem ama bna her türlü kötülüğü yapsın benim canımı acıtsın sonra özür beklesin yok öyle dünya tamam bir iki kere olur bu durum ama fazlası olmaz

0|0
    0|0
  • Karşımda kini ne kadar seviyorum o önemli seviyor gerçekten değer veriyorsam özür dilerim yoksa dilimden kusura bakmayı bile duyamaz kimse ya ben kız kardeşimden bile özür dilerim babamdan annemden neden çünkü çok değerliler benim için diğer bir etkekten de özür diliyorsam gözümde o kadardır işte ama kıymetini bilir mi bilinmez

0|0
    0|0
  • Ben dilerim. Sadece utaniyorum ozur dilerken. Gurur meselesi degil, utangaclik. O yuzdem yazarak ozur dilemek daha iyi.

0|0
    0|0
  • Haksız olduğum durumlarda özür dilerim ve bundan gocunmam 😂😂😂😂😂

1|0
    0|0
  • Her zaman dilerim haksizim sonucta

0|0
    0|0
  • Bazen karşımdakine laf anlatamayacağımı anladığım noktada diliyorum.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar haklisin arkadasim

0|0
    0|0
  • dilerim.

0|0
    0|0
  • Dilerim.

0|0
    0|0
  • Evet dilerim. Özür dilemek bir erdemdir, hiç gocunmam.

0|0
    0|0
  • Dilemem niye dileyim.

0|0
    0|0
    • Pardon haklıysanız diye okudum haksızsanızmış soru 🙈 Duruma bağlı. Eğer karşımdaki haklıyken haksız konuma düşecek bir şey demediyse ya da yapmadıysa dilerim. Ama beni cidden incittiyse dilemem.

• dilerim. ama karşımdaki insan özür dilediğimde haklılığını beni ezme aracı olarak kullanırsa soğurum özür dilemekten de karşımdakinden de.

0|0
    0|0
  • dilerim

0|0
    0|0
  • Dilerim dilemem gerekiyorsa ama zorlarlarsa dilemem

0|0
    0|0
  • aynen katılıyorum.. bende dilerim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    238

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...