Özgüven eksikliği?

Bir şey anlattığımda özgüven eksikliğin var diyorlar? Nasıl üstesinden gelebilirim?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Özgüven eksikliği olduğunu söyleyenler uzman mıdır, kendileri yapmıyorlar mı gibi soruları sorgulayarak başlayabailirsin.

Sonra ne olacak?
    Şimdi hali hazırda arkadaşları sorguladık baktık onlar da bazı konularda güvensiz konuşuyor ama bazı konularda güvenli konuşuyor. Aradaki farka bakıp kendimizi düzeltiyoruz mesela tonlamalar önemli. Konuşurken vurgulamak istediğiniz şeyi biraz daha sesli söyleyerek insanların dikkatini çekmek gibi.

Hımm bunları yaptım sonra ne olacak?
    Biraz sosyalleşebilirsin. Düşün şimdi kimse ortamda seni tanımıyor. Hiç sesini duymayacak ve ilk defa diyeceğin şeyleri düşünecekler. Fakat kimse çıkışta bu kız böyle konuştu demeyecek. Çünkü daha emin değiller nasıl bir karakterde olduğunu. Konu filmlerden mi açıldı başla konuşmaya. Bildiğin her şeyi söyle ama emin olarak söyle. Kendi yorumunu yap ve bir tahminde bulun. İnsanlar bunu düşünsün ve sohbete devam edin.

Bak bu mantıklı geldi. Bundan sonrası var mı?
    Bundan sonrası konuştuğun şeyleri düşünüp insanların aslında nasıl tepkiler verdiği ve kuruntuları akıldan çıkarman. Örnek : Vallahi kelimesini ne çok kullanıyorum. İnsanlar sürekli takıyor buna. Gerek yok buna. Veya biri karşı fikir söylerken hiç tahammül edemiyorum hemen sözünü kesiyorum. Bitirsin sonra ben başlarım en azından kavga olmaz.

Dahası varsa aslında iyi olur var mı peki?
    Var da yatarım birazdan belki sonra..

Sevgiyle kalın.

1|0
    0|0
    • Yazdıkların için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel cümleler kurmuşsun. Allah razı olsun

• Rica ederim efendim. Her zaman Karamazov farkıyla.

En İyi Kız Görüşü

• Bence çok kitap oku rahat ve akıcı konuş karşı taraf ile

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çok tatlıysan eger sana bunu söylererl

0|0
    0|0
  • Bişey anlattığında yanlış bişey söylesen bile kendinden emin konus. Kaybedecek bişeyin yokmuş gibi cümleler kur

1|0
    0|0
  • Bende özgüven tavan valla.. bir kaç taktik vereyim istiyorsan

1|0
    0|0
  • Neden öyle diyorlar? Ne anlatıyorsunda öyle diyorlar? Yanliş yorumlanmis olabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Öyle insanlarla muhattap olmuyarak , burnu havada olarak cicim.

0|0
    0|0
  • Ne desem bilemedim kendini rahat mı hissetmiyorsun?

0|0
    0|0
    • Aynen bir şey söylerken yaparken çekiniyorum

Yükleniyor...