Beni takip eden bir sapığı fiziksel olarak yaralamanın karşılığı ne olur?

Sürekli karşıma çıkan bir şahıs var, çok uzun zamandır beni takip ediyor. Niyetini, amacını bilmiyorum. Fakat iyice paranoya oluşturmaya başladı ve sonunda kötü şeyler olacağını düşünüyorum. Fazlasıyla planlı, programlı ilerliyor çünkü. Bana herhangi bir yerde bir şey yapmaya çalışması durumunda fiziksel olarak bu kişiyi bıçak vb. bir şeyle yaralarsam/ ya da şiddet uygularsam hukuki olarak kendimi savunabilir miyim?

Güncellemeler:
Polise şikayet et diyecekler için, kişinin kimliğine yönelik elimde hiçbir bilgi yok. Yanına yaklaştırmıyor, uzak mesafeden uzun süreli takip söz konusu. Elimde kanıt olmadan başvuramıyorum.

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir şey yapmaya kalktığında yaparsan nefsi müdafa olur ve savunabilirsin kendini elbette.
    Bir şey yapmaya kalktığında ama.

3|2
    0|0
    • bir şey yapmaya çalıştığını nasıl kanıtlayacağım ki? Atıyorum adam beni kendine çekmeye, dokunmaya vs. çalıştı, tepki gösterdim. İfadesinde durduk yere saldırdı derse, ilk önce onun girişimde bulunduğunu nasıl kanıtlayacağım?

• Seni kendine çekmeye çalışan birisini ittirebilirsin mesela. Gidipte bıçaklayıp öldürürsen onun adı artık nefsi müdafa olmuyor. Dokunmaya çalışırsa itip bağırıp uzaklaştırabilirsin. Ellerini ayaklarını kullanarak fiziksel anlamda girişebilirsinde..

En İyi Kız Görüşü

• Polislerden yardım iste gizli polis eşlik etsin sana Allah rızası için de sen bulaşma polis yakalasın paketlesin adamı kurtul bir güzel yazık ya üzüldüm haline bunları bile göze aldım canımdan bezdim de her gün görüyoruz kadınlara neler yapılıyor bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Mahkemede dava aç ,
    Bana tecavüz etti de, onun sana nasıl tecavüz etmediğini kanitlamasi gerekiyor...

Julien assange 'â da yaptılar adam Ekvador elciligine sığındı

0|0
    0|0
  • kesici delici alet taşımak yasak bu 1
    Polise neden haber vermedinler sorulur cart curt bu 2 böyle bişeyle karşılaşırsan biber gazı kullan bu 3 hem hukuki bir problem olmaz hemde anında etkili be acılı bir savunman olur aksi takdirde tehlikeli bıçağı kullanırsan hukuki baskı kullanamazsan yani zarar veremez isen o sana verebilir biber gazı anında etki gösterir kaçırma şansın diğerlerine göre az

0|0
    0|0
  • Polise gidersen koruma isteyebilirsin. ya da onun göründüğü yerlerdeki iş yerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını alıp polise gidebilirsin. Yaralama türüne bağlı değişir. Eğer belden aşağı vurursan çok bişey olmaz. Ama hayati organlarına zarar verirsen , adam öldürmeye teşebbüsten yargılanabilirisn. Malesef kanunlar yetersiz.

0|0
    0|0
  • Evet ama ne bileyim bir kameraya falan alabilirsen elinde kanıt olur.

0|0
    0|0
  • Savunamazsın. Seni takip etmesi suç degil. Ama seninki kasten yaralama oluyor

0|0
    0|0
  • Nefsi müdafadan yargılanırsın

0|0
    0|0
  • Tabikide sonuçta meşru müdafaa diye bir şey var

0|0
    0|0
  • Zor biraz

0|0
    0|0
  • Biber gazı al sana yaklaştıpında elınde sakla kesin çözüm

0|0
    0|0
  • Bıçak tarzı bir şey ile yaralama da şiddet uygula veya şimdiden git şikayetçi ol

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Simdiden sikayetci ol

0|0
    0|0
  • savunabilirsin ama önlem olsun diye polise şikayet dilekçesi var. eğer işe ayaramazsa ve sen yaralarsan nefsi müdafadan ceza aalmadan kurtulabilirsin

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum. Önceden karakolda bir kayıt oluşturursan sonradan yaraladığında "şikayet etmiş zaten" derler.

• bir fikrin olmasa bile polisler seni takibe alır eğer arkadaşın varsa yakın güvendiğin... o seni kamerayla takip etsin takip edildiğini bu şekilde de kanıtlayabilirsin

• eşgal diye bişyi neden var tanınmayan insnaların bulunması için şikayet etmen isabet olur ciddiye almazlarsa eğer savcıya mı gideyim direk polis bu konuda bana yardımcı olmadı diyim dersen hemene fikirleri değişir

• polise git şikayet et

0|0
    0|0
Yükleniyor...