Oruç tutanlara saygı göstermeyenlere tepkiniz ne oluyor?

Oruç tutanlara saygı göstermeyenlere tepkiniz ne oluyor?

• Döverim det hııııı!!
    10% (4)10% (7)10% (11)Oy Ver
  • Saygı göstermelidir
    40% (16)33% (22)36% (38)Oy Ver
  • Saygı gösterip göstermemesi umrumda değil
    42% (17)51% (34)48% (51)Oy Ver
  • Diğer...
    8% (3)6% (4)6% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
16|39

En İyi Erkek Görüşü

• Umurumda değil, kimse oruç tutuyor diye ayrıca bir saygı görmek durumunda da değil.
    Saygı, oruçla alakalı bir kavram değil herşeyden önce.
    Saygı insana gösterilir, oruçlu insana değil sadece.

6|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Oruç tutmayanlara saygı göstermeyenler gözümde ağır yobazdır.

4|3
    0|0
    • saygı gösteren olacak kadar dini umursamayan biri olmaktan iidir canım

Erkekler Ne Diyor 38

• ya ne saygısından bahsediyorsunuz ki anlamıyorum adam dışarı da suyunu içiyor sigarasını içiyor vs Laf ediyorlar ortak kullanm alanı değil m o sokak sizene milletten ben görmezden geliyorum sonuçta bir ibadet ediyorm Allah için ibadetime şartlamışm kendmi kim ne yaparsa yapsn

3|1
    0|0
  • Orucunu tutuyorsa kendine kendi inancına tutuyor ne saygısı hangi saygı ya
    bunu anlıyamıyorum isteyen istediğini yiyip içer toplum içerisinde saygı gösterilmesi gerekir belki ama yapmadı diye adamlar artık birbirine saldırıcak kadar sakatlasmaya basladı.

1|1
    0|0
  • benim tuttuğum oruc kimseyi ilgilendirmez oruc tutmayan arkadaşımla oturup yemek yerken onu izlediğimi bilirim hiç bir sıkıntıda yok her koyun kendi bacağından asılıyor

3|0
    0|0
  • oruç tutanlar saygılı olmalı diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Birşeyler yiyen birinden rahatsız degilim yesin ben orucu kendim için tutuyorum onun yemesi yememesi beni ilgilendirmez yememesini isterim onun için isterim ama yiyorsada dicek bişey yok gözümün önünde yemesininde bana sevabı var sıkıntı yok yani.

2|0
    0|0
  • Oruç tutan biri olarak söylüyorum her ne kadar etrafımızda tutmayanları gördüğümüz zaman içimizden kızsakta bence doğru olan oruç tutan biri tutmayandan üstün olmuyor aslında bu duruma tepki vermemekte orucun bir parçası bunu aklına getirince hiç bir etki yaratmıyor tepki vermeye değecek veya gerektirecek bir durum yok sadece genel olarak bir dini yıpratıcı bir durum varsa buna tepki verilebilir şahsi bir tepki vermek yanlış tabiki derecesine göre değişiklik gösterebilir

1|0
    0|0
  • Saygısızlara karşı tepki göstererek saygısız duruma düşmek yerine hiç oralı olmuyorum

1|1
    0|0
  • Oruç tutana saygısızlık nasıl oluyor acaba? Tam tersi olması gerekmiyor mu? Asıl tutmayanlara saygı yok. Kim oruç tuttuğu için dayak yemiş?

3|0
    0|0
  • Ben gözünün içine baka baka saygısızca sı ya da benzeri birşey içip yiyen görmedim...

Saygı beklerken tutmayanın yaşam hakkını ihlal etme haklarıda yoktur...

1|0
    0|0
  • Oruclunun karsisinda su içen yemek yiyen dusuncesizler var yazik saygi duymali oruc tutmak zorunda degilsin ama saygili olmak zorundasin oruc tutanlarda titmayanlara saygi duymali allah ile kulu arasinda isteyen istedigini yapsin ama saygi cercevesinde

1|0
    0|0
  • Keske herkes herkese saygi gosterse

1|0
    0|0
  • bence saygı herkez için olmalı..

1|0
    0|0
  • Herkesin hayatina kimse karisamaz.

1|0
    0|0
  • allaha havale ederim

1|0
    0|0
  • oruç tuttuğumu bilmediği için ve oruç tuttuğum halde burada olmayacak şeylere burnumu sokarsam kendi kedime tepkimden başka bir şey olmaz

1|0
    0|0
  • Tutmayanların tutanlara karşı hoşgörüsü, tutanların tutmayanlara karşı olan hoşgörüsünden daha üstün olmalı

1|0
    0|0
  • kimse kimse için oruç tutmuyor herkes kendi için kendi ahiretlği için tutuyor o yüzden tutan kişinin böyle bir beklentisi olmamalı

1|0
    0|0
  • Oruç imtihan olmaksa bir şeyler yiyen birine baktığında rahatsız olmamalısın.

3|0
    0|0
  • Kim ne yiyorsa yesin. Ben etkilenmem.

1|0
    0|0
  • açıkçası umrumda değil isteyen istediğini yapsın

1|0
    0|0
  • Problemim yok bu konuda. Gözümün önünde iskender bile yeseler canım çekmiyor nedense.

1|0
    0|0
  • tutupta dayak yiyen gormedim hic

1|0
    0|0
  • tepki göstermiyorum zaten insanlar saygı göstersin diye tutmuyorum

1|0
    0|0
  • Takmıyorum genelde

1|0
    0|0
  • saygı göstermesi lazım aslında ama göstermesede kendi günaha giriyor benim açıdan sorun yok

1|0
    0|0
  • Ben onlara saygı gösteriyorsam onlarda bana gösterecek 😉

1|0
    0|0
  • umrumda değil. herkes saygı gösterdiği ölçüde saygı görür

1|0
    0|0
  • Karşımda yiyip içebilirler sorun değil

1|0
    0|0
  • Çok farklı fantazi ler yaşarım o anki duyguma bağali

1|0
    0|0
  • Bana karismadiklari surece umrumda değiller. Ozellikle bu sitede yemek fotosu felan paylasiyorlar. Eziklikten oteye gitmiyor bunlar.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8

Kızlar Ne Diyor 15

• karşısına geçer yediğine odaklanıp ona bakarak güzel mi tadı iftarda bende bundan yeyim bari. oooovvv su da soğukmu yoksa. iyiki dolaba koydum bende. sonra çiğnerken bakı çiğnemeside kolay galiba. mutlu bir ağız olmalı şu an seninkisi derim :D yesin yiyebiliyorsa :D

1|0
    0|0
  • umrumda dğil

1|1
    0|0
  • Herkesin dini kendine. Isteyen tutar istemeyen tutmaz. Kimseye de bunu yargilamak dusmez. Oruc tutmayanlara nasi saygi gostermek gerekirse , tutanlara da saygi gostermek gerekir. Bu insanlıkla alakalı bir sey ama malesef oyle saygisiz insanlar turemis ki. Ramazanda ulu orta oruclu insan var mi yok mu diye dusunmeden sulari kafalarina dikleyenler vs. Bu nasi bir saygisizlik anlayamiyorum. Niye dusunemiyolar gizli bir yerde su icmeyi yemek yemeyi. Neden beyinlerini kullanamiyolar cok yazik.

1|0
    0|0
  • Kimse oruç tutmak zorunda değil yanımda ballandıra ballandıra yeseler bile ben nefsimi çok güzel terbiye ettim canım çekmez bile..

1|0
    0|0
  • ofiste arkadaş yanımızda sigara içiyor, dumandan rahatsız olduğum için burda içme dedim, cevabı bana mı tutuyorsunuz 😒 yani nediyim ki 🙊

1|0
    0|0
    • 2gün

yani oruçlu değilken de dumandan rahatsız olabilirdiniz aslında bunu düşünmesi gerekirdi.

• Daha çok tutmayanlara gösterilmiyor :)

1|0
    0|0
  • Saygı bekliyen herkes diğer dinleri araştırıp her özel gününü bilip ona saygı göstermeli.

2|0
    0|0
  • Saygı göstermeyenleri saygısız buluyorum 😄

1|0
    0|0
  • Oruç tutmayanlara saygı gösteriliyorsa oruç tutanlara da saygı göstermek zorundasın

1|0
    0|0
  • Saygisizlar

1|0
    0|0
  • Umurumda değil. Ben oruçken etkilenmem yiyip icilmesinden.

1|0
    0|0
  • fark etmiyor benim icin. sonucta ben orucu onlar icin tutmuyorum. Beni bilmesi gereken biliyor. Eger birisi gicikligina yapiyorsa o da onun günahi. beni baglamaz. herkes kendi isine baksin derim.

0|0
    0|0
  • Oruç tutmadığım için dışarı fazla çıkmıyorum, yolda su içerim birisi görür canı çeker diye. Çıktığım zamanlarda yemek yemeyip su içmemeye çalışıyorum. Ben ve benim gibiler insanların niyetini düşünüp onlara saygı duyarken diğer saygısızların her türlü sigara, su, yemek tüketmesi saygısızca

0|0
    0|0
  • Saygıdan kastınız nedir mesela?

0|0
    0|0
  • Karşılıklı saygı gösterilmelidir

1|0
    0|0
Yükleniyor...