Bir insan yufka yürekli olmaktan nasıl kurtulabilir sizce?

Bu huyumdan nefret ediyorum, duyguları nasıl katılaştırabiliriz, bilen var mı?

0|1
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kurtulman gereken şey, bu güzel vasıflar değil.. Bu huyundan kurtulmak istemenin sebebi, sanırım hak etmeyen insanlara da bu duygularla yaklaşıyor olman yüzünden bir şekilde zarar görüyor oluşun.. Burada asıl problem yufka yürekli bir insan olman değil, bana göre duygularımızı yönlendirdiğimiz insanları daha iyi seçebilmemiz lazım. Bu şekilde düşündüğümde, insanları tanıma ve karşındaki insana göre tavırlarını belirleme hususunda problemin olduğunu hissediyorum.

Sonra, İnsanların içini görebilmek gibi bir kabiliyetimiz yok. Malum, kurttan kuzu, kuzudan kurt çıkabiliyor. Haliyle farklı farklı zamanlarında, farklı insanlar yüzünden pek çok kez hayal kırıklığı yaşayabiliyoruz.

Peki ya bu durumda ne yapmalı?
    Zaman, sadece biraz zaman! Biliyoruz ki insanları tanıma hususunda pek iyi değiliz, bunun üzerine bir de aceleci davrandığımızda, yani daha yeni tanıdığımız insanın bir kaç güzel vasfını görüp, onun hakkında hemen iyi şeyler düşünmeye başlıyoruz. Bana göre bu pek doğru bir davranış değil ve aceleci oluşumuzun sonuçları çoğu zaman bizim için üzücü oluyor. Bu yüzden insanlar hakkında kafamızda bir yargı oluşması için aceleci davranmamalı, biraz daha zamana yayıp, pek çok davranışını, konuşmasını yan yana getirip gözlemlemeli ve sonrasında bir karara varmalıyız. Bu şekilde daha sağlıklı sonuçlara ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Bunun üzerine, benim sıkça kullandığım bir yöntem var, yalnız bu yöntemin sonuçlarına katlanacak güce de ihtiyacımız olacak... Anlatmaya başlıyayım. Sence, borç vermediğimiz bir insanın borcuna sadık olup olmadığını anlayabilir miyiz? Bana göre anlayamayız.. bir insanın borcuna sadık olup olmadığını anlamak için ona borç vermeli. Akabinde, borcunu verirse, problem yok. Peki ya vermezse? Duruma göre gerekeni yaparız, ya tahsil etmeye çalışırız ya da umudumuzu keseriz :) Burada ben, neredeyse her zaman, o parayı geri alamayacağımı düşünerek borç veririm. Gelirse ne âlâ, bu güzel bir şey. Gelmezse de o insana güvenemeyeceğimi anlamış olurum :)

1|0
    0|0
    • Benim için her ikiside iyi diyebileceğim kazanımlardan...

Nasıl ki geri alamayacağımızı hesaba katıp, borç para vermek için çok paraya ihtiyacımız var. Öyle de duygularımıza karşılık alamayacağımızı hatta daha fazlasını kaybedebileceğimizi hesaba katarak, duygularımızı insanlara yönlendirmeliyiz. Burada önemli olan, duygularımıza karşılık bulamadığımızda ya da bize zarar verecek şekilde geri dönüşler yaşadığımızda, iflas etmemek yani çok paraya sahip olmak... İflas etmemek için de yeterince duygusal güce ihtiyacımız olacak.. Yoksa zaten yok ve bittik demektir, varsa da bu güzel bir şey :)

Burada hemen, peki ya yeterince duygusal gücümüz yoksa, ne yapmalı? Gibi bir soru işareti doğuyor :) ama şimdilik bu kadar yazabildim, çok özür dilerim :)

• Teşekkür ederim 😊

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Kurtulmana gerek yok bu gayet güzel bir duygu bende öyleyim memnunum kolay kolayda kurtulmak mümkün olmuyor :)

1|0
    0|0
  • Kurtulamaz kanks

1|0
    0|0
  • Gizleyerek, o yönünü diğer yönlerinle bastıracaksın.
    Ne kadar yufka yürekli merhametli olsan da gizleyebilmelisin, gizleyebilirsin.

1|0
    0|0
  • Kurtulamaz

1|0
    0|0
  • Kurtulamaz malesef

1|0
    0|0
  • Kurtulamazz

1|0
    0|0
  • Katı
    Aksi
    Duygusuz
    Cani...
    gibi vasıflar mı istiyorsun?

1|0
    0|0
    • O kadar da değil :P
      Sadece olması gereken gibi olmak istiyorum, insanlara hayır derken bile üzülen biriyim ben, düşün artık..

• Çok açıklayıcı, teşekkür ederim😀
      Er ya da geç üzüleceksin diyorsun yani, hayırlısı bakalım..

• Tecrübe güzel bir öğretmen 😀

• yufka yürekli olmaya devam et bunda sıkıntı yok ama kişisine göre

1|0
    0|0
  • Bu çok zor

1|0
    0|0
  • Acıyla yontulman lazım

1|0
    0|0
  • fıtrattandır kurtulamazsın

1|0
    0|0
  • o insanın karakter ve kısılıgıyle alakalıdır kurtulamaz ya da cok zor diyeyim

1|0
    0|0
  • Tas kalpli birini severek

1|0
    0|0
  • Olamazsın

1|0
    0|0
  • kotu bırı olmak kolaydır sen ıyılık yapmaya devam et

1|0
    0|0
  • can çıkar huy çıkmaz

1|0
    0|0
  • Konusuna göre hayır demeyi dene ve kaybetmeyi göze al arkana bile bakma

1|0
    0|0
  • İyi olmayın iyileri sikiyorlar

1|0
    0|0
  • sürekli insan kırarak :D

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Herkese hayatımdan gidin dedim terslerim hep ama yürek aynı kalıyo malesef tabi artık kimse bilmiyo bunu senden başka

1|0
    0|0
  • Kişilik özellikleri kendiliğinden değişir ne yaparsan yap sadece taklit yağmış olursun.

1|0
    0|0
  • kazık yiye yiye geçer o

1|0
    0|0
  • hitleri kendine rol model al. birkaç sevmediğin insandan sabun yap kurtulursun... tabi ne gereği var anlamadım güzel bir özellikten kurtulmaya çalışmanın :D

1|0
    0|0
    • Valla bana bu özelliğin zarar verdiğini düşünüyorum artık..

• ne demek. dozajını kaçırmadan yavaştan başla :D

• Tamam peki :D

• Canım bunu değiştiremezsin.

1|0
    0|0
  • Kurtulamaz😕

1|0
    0|0
  • insanların mahvettiği insan ve hayvan hayatlarını araştır

1|0
    0|0
Yükleniyor...