Dini bilgim eksik ve öğrenmek istiyorum öneriniz var mı kitap vs. ?

Dini bilgim eksik ve öğrenmek istiyorum öneriniz var mı kitap vs. ? Nereden öğrenebilirim kaynak verin lütfen

1|0
10|22

En İyi Kız Görüşü

• Seadet - i Ebediyye tam ilmihal netten sipariş verebilirsin de fıkıh için ben de okuyacağım.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Nihat Hoca forever :d

Herneyse önce merak ettiğin kişi/olaylardan başla ve onları araştır bence
    Daha sonra Kur'an ın mealini okuyabilirsin veya siyer (doğru mu yazdım bilmiyorum) kitapları var onlar bilgi verebilir.

1|1
    0|0
  • Youtube dan sözler köşkü, hayalhanem ve çay house videolarına bak bence kesinlikle izle videolarını derim faydalı olur umarım :)

0|1
    0|0
  • Elmalili. hamd yazir ve ilmihal kitaplari var onlardan al ve ogren bence

0|1
    0|0
  • Fıkıh falansa Ömer Nasuhi Bilmen büyük islam ilmihali

0|1
    0|0
  • Kıran-ı kerim meali oku

0|0
    0|0
  • Kur'an Kurslarına git

0|1
    0|0
  • Tek kitap kurani kerimden ogrenebilirsin onunda dışında diğer kitapları diyorsun başkalarının söylediği önerdiğimiz değil kendin her türden oku ve sen belirlenen doğruyu

0|0
    0|0
  • tüm dinleri mi

1|0
    0|0
  • Ne öğrenmek istediğine göre değişir

0|0
    0|0
    • Neden niçin merak ediyorum herşeyi öğrenmek kısaca, hep yetersiz hissedersin ya aynı öyle

• Neden niçini sorgularsan bildiğinden de olursun

Erkekler Ne Diyor 21

• Sadece kitaptan öğrenilmez aklına takılan yerleri sorabileceğin hocalarının olması gerek yoksa öğrendiklerini kafana göre yorumlar yanlış sonuçlara varırsın bu yüzden sana tavsiyem sağlam bir hocanın gözetimi altında temel kaynakları oku bunlar arasında kütübü sitte ve şerhleri ömer nasuhi bilmenin büyük islam ilmihali ve elmalılı tefsiri var

0|1
    0|0
  • Kardeşim önce kuran türkçe mealini oku elmalılıdan, sonra tüm peygamberler tarihini oku ki hiç sıkılmayacağını temenni ediyorum okumayı seviyorsan. Onların başından geçenşer ve rabbin bu olaylara yaklaşımı önemli, daha sonra risali-inu okumalısın. Ama sürekli sor. Her hocaya sor ama inanma. Bu saydığım kaynakları baz alırsan söylenenler mantığına yatıyorsa zaten kendi kendine yorumlayabilirsin. Din mantıkiğınla birleştiğinde tam öğrenilir. Çünkü Allah manyığı olmayan hiçbirşey emretmemiştir

0|0
    0|0
  • Eğer dini bilgin tam olursa ve kuranı anlayarak okursan ateist olursun, ateist olmak istemiyorsan bu işe kalkışma.

0|0
    0|0
  • kuran kurslarına gitmelisin.

0|1
    0|0
  • internet en büyük kaynak merak ettiklerini araştırmaya başla gerisi gelir soru soruyu açıyor zaten

0|1
    0|0
  • saadeti ebediye al oku
    sosyete hocalarından uzak dur

0|1
    0|0
  • Buhari' den ve Tırmızi' den hadis oku.

0|1
    0|0
  • Göndermişler işte en kralını aç oku kardeşim.

0|0
    0|0
  • dinin mantığı için risale-i nur tavsiye ederim. genel ilmihal içinse Nasuhi bilmenin ilmihali olabilir

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim. Mealini okuyabilirsin. Başka şeylere gerek yok.

0|0
    0|0
  • Ana kitapları varken başka kaynaktan öğrenmek doğru olmaz sanki?

0|0
    0|0
  • Adnan hocayi dinle

0|0
    0|0
  • Yaşar nuri öztürk'ün Kur'an tefsiri ve diğer kitaplarını okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • Risaleleri mutlaka bir gözden geçirmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Muazzez ilmiye ciğ- Kuran, Tevrat ve incilin sumerdeki kokeni

0|0
    0|0
  • Dinlerin en sağlam kaynağı kutsal kitaplardır. Başka kaynak aramana gerek yok.

0|0
    0|0
  • risale-i nur gir yani zamanın varsa

0|0
    0|0
  • Büyük İslam İlmihali Ömer Nasuh BİLMEN

0|0
    0|0
  • Ne arıyorsan her şey Kuran da

0|0
    0|0
  • tam ilmihal saadeti ebediye kitapını al , kıyamet ve ahiret kitabını al... tam ilmihal kitapını al...

0|1
    0|0
    • Not aldım dinimiz islam kitabında buldum fatihte satılıyormuş kitabevinde yarın gidip alacağım inşallah teşekkür ederim

• rica ederim, inşallah faydalı olur.

Yükleniyor...