Norveç ile İsveç arasında neden sınır ya da sınır kapısı bulunmuyor?

Arkadaşlar bugün Google Haritalar'da İsveç'i gezdim fakat Norveç sınırına yaklaştım fakat sınır kapısı göremedim Sizce orada sınır kapısı yok mu ya da kontrol noktası Google Haritalar'dan baktığımda sınır kapısı falan yoktu Norveç İle İsveç sınırı nasıl kontrol ediliyor sınır kapısı yoksa? Norveç ve İsveç sınırı yazının üzerine tıklayın

0|2
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• www.kizlarsoruyor.com/.../a61237-sinirlar-olmak-zorunda-mi
    Bazı ülkelerde sınır yoktur. Bak burdan bakabilirsin.

1|1
    0|0
    • @Ehlivukuf Peki o zaman bizim ülkemizde niye yapay sınırlar var ne farımız var onlardan?

• çünkü efenim, adamların komşuları;okumuş, kültürlü medeni insanların yoğunlukta olduğu ülkelerden oluşuyor.
      bizim komuşlarımız ;Suriye vb bol bol kafası din ile uyuşturulmuş, çoğu potansiyel katil olan insanlardan oluşmakta.
      Not:medya vb aracılığıyla konuşmuyorum, seyahat etmişliğim var.
      Not 2:fazla realist oldu kusura bakmayın.

• @Lucifer11 evet haklısın Ortadoğu ülkeleri İsveç gibi Norveç gibi değil bu yüzden sınırsız olmuyor eğer Ortadoğu insanı onlar kadar okumuş bilgili olsaydı belki sınırlar olmazdı ahh bide savaşlar olmasa sınırlar kalkardı

Kızlar Ne Diyor 8

• kendilerine güveniyorlardor

0|0
    0|0
  • Sınır tanımıyorlar 😂😁

0|1
    0|0
  • Aralarına sınır koymamışlar 😄

0|0
    0|0
  • türkiye ve ortadoğu taraflarında terör gelebileceği için olabilir mi ama avrupadan avrupaya ne gelecek ki

0|0
    0|0
    • hayatında avrupaya gittinmi? :D azcık gündeme bak fransada şu an yapılan zülümü

• Bilmem netten bak

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • hicbir yerde avrupada sinir kapisi yok

1|0
    0|0
  • Adamlar medeni jkfhdk şaka maka ne gerek var sınıra? Bir ülkeden değerine kaçacak değil ya insanlar.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Gerek yok çünkü bir sınır olmasına. Herkes sınırlarını biliyor ve durumdan memnun.

3|2
    0|0
  • Bunun cvbını iskandinavyaya yerleşme ümidiyle araştırırken buldum.. Şöyleki eskiden norveç-isveç birlikte tek devlet altında yaşıyorlardı.. Fakat sonrasında ayrılma kararı aldılar daha zengin olan norveç okyanus kıyılarını almaya karar verirken isveçte okyanusa daha az kıyısı olan fakat yüzölcümü daha büyük olan tarafı aldılar.. Hatta önceleri nobel baris ödülünü isveç verirken ayrıldıktan sonra norveçte verilmeye başlanmıştır.. Yani bu aynı soydan gelen iskandinav devletleri istedikleri gibi kendi aralarında geçis yapabiliyorlar... Yani biz azerbaycanla komşu olsaydık bizdede sınır kapısı olmazdı.. Bunu buna benzetebiliriz..

0|1
    0|0
    • @Lonelyman gerçi Azerbaycan ile sınırımız yok ama Nahcıvan ile sınırımız var sonuçta o da Azerbaycan toprağı onunla sınırı açsak olmuyor dimi?

• @Lonelyman97 gerçi Azerbaycan ile sınırımız yok ama Nahcıvan ile sınırımız var sonuçta o da Azerbaycan toprağı onunla sınırı açsak olmuyor dimi?

• Hocam azerbaycana bağlı fakat kendi içinde özerk bir bölge olduğu icin.. Onların izni olmadan sınırı açma imkanları olmaz.

• Pek çok Avrupa ülkesi arasında sınır kapısı bulunmuyor. Hatta havalimanlarında bile bir ülkeden diğerine kimlik kartı ile pasaport olmadan geçiş yapabiliyorlar.

0|0
    0|0
    • @entelman gerçi Yunanistan da Avrupa Birliği'ne üye fakat onların sınır kapısı var Örnek vermek gerekirse Türkiye-Yunanistan sınırı ya da Türkiye-Bulgaristan sınırı sonuçta buda sınır değil mi?

• @entelman o zaman bu Schengen Bölgesi gibi bişey o zaman Schengen Bölgesinde sınır bulunmaz diye biliyorum

• 10 AB ülkesi gezdim. Sınır kontrolüne rastlamadım.

• Hollanda isviçre arasıda öyle. İskandinav ülkeleri arasında sınır yoktur. Hatta hollanda isviçre arasında sınırda kafeler var yarısı hollanda tarafında yarısı isviçre tarafında araya bir çizgi çizmişler sadece

0|0
    0|0
    • @Marmoulek peki o sınırları geçince ceza kesilmiyor mu? sonuçta bir cafedesin ve sınırı geçtin engel falan yok mu?

• Öyle bir ceza yok adam hollanda tarafında ama işi için günlük belediye otobüsüyle isviçre tarafına gidiyor. Orda vize ya da pasaport uygulaması yok

• Sınır kapıları var kardeşim kitabına göre yapıyolar herşeyi merak etme ama geçiş sıkıntısı olmuyo en son Norveç İsveçin bilmem kaçıncı kuruluş yıl dönümü olduğu için dağ hediye ediyodu ve bu dağ isveçin en yüksek dağı olucak eğer verilirse :)

0|1
    0|0
    • @Koşarak_işeyen_Adam Google'dan baktım hani Panoramik görüntü var ya orda yapay sınırlar yok İsveç'ten Norveç'e sınır kapısı olmadan geçtim engel felan görmedim :)

• aslında öyle düşnmemek gerekiyo dünyanın en huzurlu topraklarısavaş yok kavga yok gürültü yok yok aga babam türkiyede kanser oldu mk

• keşke bizim ülkemiz de öyle olsa ama olmuyor işte bu dünya imtihan yeri savaşlar olmasaydı belki de sınır diye bişey kalmazdı :(

• avrupada zaten yok isveçe norveçe özgü bişy değil

0|0
    0|0
  • Ab ulkeleri arasinda sinir kapisi felan olmaz, tek bir ulke gibi dusun

0|0
    0|0
    • @Executioner35 peki neden sınır kapıları olmaz sonuçta vize alınmıyor mu ya da yabancı insanlar oraya yerleşebilir Suriyeli insanları bile almadılar AB ülkelerine çünkü vize olmadığı için

• Hayir kardesim, ab vatandasi olan biri vizesiz cok rahat sekilde istedigi zaman istedigi ab ulkesine gidebilir cunku. izmirden istanbula gidiyorsun gibi dusun...

• keşke olmasa da..

0|0
    0|0
  • iki şehir gibi

0|0
    0|0
  • Avrupa ülkesi ondan yok

0|0
    0|0
  • avrupada sadece norveç danimarka değil nerdeyse bütün iskandinav ülkelerinde sınır kapıları yok.

0|0
    0|0
  • Bunu okumuştum bir yerde.

0|0
    0|0
  • muhtemelen iki ülkedeki ırk aynı. fakat farklı 2 ülkeleri var
    ee ırk aynı olunca da kendi aralarında bir anlaşmazlık olmadıgından rahatca giriş cıkış yapabilirler.
    birbirlerini çekememezlik yok anladıgın.
    bizde mesela Türkmenistan Özbekistan gibi ülkeler yanyana ama sınır kapısı var. neden birbirini cekemiyorlar.
    Ayrıca millet yazmış avrupa ülkeleri şöyle böyle kapı olmaz
    arkadaş isveç AB üyesi degil norvec üye bu 1
    diger kapı yok dedigin ülkeler Ab üyse fransa hollanda almanya vs tabi kapı olmaz bu 2
    bu arada harita diye bir şey var umarım duymuslardır acıp bir baksınlar ne nerde ne degil diye.
    Finlandiya candır

0|0
    0|0
  • rapstar 53 sorsun diye

0|0
    0|0
  • BAZILARI AB ÜLKELERİ ARASINDA SINIR KAPISI YOK DEMİŞ.. NORVEC AB ÜYESİ DEĞİL

0|0
    0|0
  • Ne bileyim oğlum ölçmedimki 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...