Türkiye neden İskandinav ülkeleri gibi olamıyor?

Arkadaşlar sizce bizim ülkemiz neden İskandinav ülkeleri gibi olamıyor Mesela İsveç Norveç Danimarka gibi ateist ülkelerde tecavüz ya da taciz olmuyor terör olayları olmuyor refah var benzin fiyatları bizim gibi sürekli artmıyor oralarda kimse kimsenin inancına hakaret etmiyor edenler de tutuklanıyor sizce biz İskandinav ülkeleri kadar niçin olamıyoruz İskandinav ülkeleri kadar refah içinde yaşayan taciz ve tecavüz olmayan terör kavga ve gözyaşının olmadığı televizyonlarda sürekli aşk dizilerinin olmadığı kimsenin inancına hakaret edilmediği dinin siyasete alet edilmediği vs. sizce neden İskandinav ülkeleri kadar olamıyoruz Buna izin mi verilmiyor yoksa onlar ateist oldukları için Allah onlara hiç sıkıntı vermiyor mu?

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

• dünyanın en yüksek intihar oranına iskandinav ülkelerinin sahip olduğunu hatırlayacak olursak, yanlış bir ifade; ama ben şahsen bunun tamamen oranın soğuk, karanlık, puslu havası nedeniyle insanlarının kolayca depresyona girebilmesine bağlıyorum. malum, hava durumu kimi insanların psikolojik durumunu epey etkiler. yalnız sakın ola ki "amaaaaaaaan, iskandinav ülkelerinde para var da ne oluyor? çoğu intihar ediyor" yanılgısına düşmeyelim. düşünsenize türkiye'de hem iskandinav ülkelerindeki kadar yüksek hayat standartlarımız var hem de türkiye gibi güzel bir iklimin hüküm sürdüğü coğrafyada yaşıyoruz... toplum olarak mutluluktan uçardık valla. zaten şen insanlardır, anadolu insanı, bir de maddi yönden yüzü güldü mü tamamdır, dünyanın en mutlu ülkesi biz oluruz hehehe. işte bu yüzden bu ülkenin her alanda kalkınması için canla başla çalışmak lazım. yıllardır geri kalmış bir ülkede yaşamanın her türlü zorluğuyla boğuşan bu çilekeş insanların yüzünü artık güldürmek lazım. seçim propagandası yapan siyasetçiler gibi konuştum; fakat bunlar gerçeklerdir nihayetinde. her açıdan kalkınmış bir türkiye istiyoruz, yetti bu geri kalmışlık!

0|0
    0|0
    • @Sezarınkızı çalışmak lazım diyorsun ama çalışsan ne fayda Avrupalılar da çalışıyor ama onlar da zar zor geçiniyorlar Tek çare lüks özentisine son vermek televizyonlarda herşey lüks gösteriliyor ve insanlar da zor duruma düşüyor Kısacası kapitalizmin sonu gelmesi lazım her şey para oldu dünyada dolayısıyla para salakları çoğaldı herşey menfaat için yapılıyordu halbuki eskiden öyle değildi televizyonlardaki diziler lüks yerlerde çevrilmiyordu lüks özentisi ve kapitalizm yoktu ama şimdi ise insanlığın değil paranın sözü geçiyor para ne derse o olur insanlık derse insanlık kavga derse kavga olay bu para salaklarını yok etmek lazım önce bide lüks özentisine son vermek lazım yoksa hayat şartları daha da zor olur

• @Sezarınkızı Çünkü onlar bizim gibi sağlıklı değiller onlar domuz eti yiyor biz yemiyoruz mesela

• Terörün önüne geçilemediği sürece ülke bir adım dahi ileriye gidemez ve zor gibi görünüyor herneyse 😏

En İyi Erkek Görüşü

• Ülkede dinci çok. İnsanlar islamı kurandan değilde. Hocalardan öğreniyor. Kitap okumuyor. Beyinini geliştirmiyor. Empati kurmuyor. Eğitim seviyesi düşük daha çok var. O seviyelere

0|0
    0|0
    • @DüşünürKişi maalesef durum bundan ibaret :(

• @DüşünürKişi evet o yönüyle haklısın hatta Atatürk bile kötüleniyor

• Dostum bak ben Atatürkü seviyorum. Bir insana saygı duymak zorundayız. Adamın gidip ben diniö yoktur sözünü alıp kullanıyorlar. Ama islam en makul dindir. İlime, bilime ve fenne uymaktadırı kullanmıyorlar. Osmanlı istiyorlar çünkü osmanlı iyi öğretiliyor onlara

Kızlar Ne Diyor 10

• Hak aramıyoruz çünkü. Adamlar haklarının bilincinde ve bunları talep ediyorlar. Dolayısyla elde ediyorlar. Biz elimizdekiyle yetiniyoruz ve hatta eskaza hal arayanı linç ediyoruz.

Ne alaka diyeceksin? Tecavüz olsun saldırı olsun soygun olsun. Adalet sağlanabiliyor mu? Hayır. Adalet sağlanmayınca adaleti arayabiliyomuyuz yürüyüşlerle vs? Hayır. Kurbana sahip çıkoyomuyuz? Hayır. Bunlaro eskaza yaparsan ya üç beş çapulcu olursun ya hiç kimse sikmemiş de feminist olmuş derler ya da evinde rahat battı anarşiklik yapıyo derler.

0|0
    0|0
    • @sonpazil yürüyüşlerle diyorsun ama yürüyüş yaptın mı ya yandaş gazetelerde provokatör gezici terör sevici diyorlar ya da polis müdahale ediyor sonuçta yürüyüş protesto yapsan ne fayda arkadşım hemen polis müdahale ediyor durum bu maalesef

• tamam bende onu diyorum zaten. aramıyrouz, arayamıyoruz, aratmıyorlar. aratmayışlarınada karışmıyoruz.

• Ateist olduklari icin Allah onlara sıkıntı mı vermiyor diye gerekisiz sorular soranlar oldugu icin gelismiyor kardesim. Az arastirin sorgulayın biz de geliselim

0|0
    0|0
  • Tecavüz taciz olmuyor mu? Bundan eminmisin? Ben orda yaşarken böyle vakalar çok oluyordu 😕

0|0
    0|0
    • @Frekze gerçi Google'dan araştırdım oluyor olmuyor değil olmuştu bir kere ama burdaki gibi değil buralarda kadınlar öldürülüyor

• Danimarka'da böyle şeylerin yayın yasağı var o yüzden gündeme çok gelmiyor, tamam kadinlar orda oldurulmuyor ama ınanki taciz tecavüz vakalar çok oluyor orda.

• @Frekze Peki bu yayın yasakları Diğer İskandinav ülkelerinde var mı? Danimarka dışında

• Norveç'te fiyatlar çok pahalı, benzinde dahil olmak üzere içkisine kadar. İskandinavya deyince dışladığınız Finlandiya favorimdir.

0|0
    0|0
    • onlarda rus sayılır

• Finlandiya benimde favorimdir cunku egitim sistemi en iyi olan ülkedir.

• @EvleneceksenGеl, Irk olarak Nordic değiller ama İskandinavya topraklarında sayılırlar
      @Soran, İsveçi bilmiyorum orası Avrupa Birliği ülkesi olarak da daha farklıdır
      @Xegion, Aynen ve başka şeylerde var

• Onlar insan olduklari icin boyle. Bizde insanlik yok. Medeniyet yok. Orda musluman da rahat yasiyo, hristiyan da, ateist de. Her dinden insan var ulkede. Ama hakaret etmiyolar bir birine. Bizde hala escinselleri oldurmek istiyolar. bir bitmediler.

0|0
    0|0
    • @Pink_world bu ülkede ne Müslüman olmak kolay nede başka bir dinden olmak kolay çünkü Müslüman olsan dinine saygı duyulmaz Hristiyan ya da Ateist olsan gene saygı duyulmaz kısacası bu ülkeye insanlığın gelmesi biraz zor arkadaşım zor

• Ateistlerin oldugu yerlerde huzur var cunku din yuzunfen degil insan olduklari icin yapiyorlar biseyleri

0|0
    0|0
  • ne bileyim

0|0
    0|0
  • Çok uzunn

0|0
    0|0
  • Öte yandan en cok intihar olaylari olan ülkeler diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • çünkü sürekli bir baskı var ülkede yok seks yapma zina yok açık giyinme günah yok onu yapma yok bunu yapma bilmem ne insanlar hür yaşayamıyolar ki para kimdeyse güç onda herkes eşit değil herkes kendi refahına uğraşıyo sıkıntı yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Çünkü İslam ı yok etmek istiyorlar ve dinine bizim kadar sahip çıkan bir ülke yok. Bundan dolayı da önce bizi yok etmek istiyorlar. Eğer Türkiye biterse gerisi çorap söküğü gibi gelecek

0|0
    0|0
    • @Stant hani ben şöyle düşündüm biz Müslüman olduğumuz Allah sıkıntı veriyor ama onlar ateist oldukları için Allah onlara sıkıntı gam keder vermiyor gibime geliyor çünkü onlar Allah'a inanmıyorlar ama oralarda terör olayları da yok ben bugüne kadar duymadım öyle bişey halbuki benim bildiğim asıl terör din olmayan yerlerde olur çünkü Allah korkusu olmazsa o ülkede ter türlü pislik olur çünkü Müslümanlar bu şekilde yorumluyor

• Evet o bakış açısıda doğru. Bizim ülkemize dışardan baskı yapıyorlar. Yoksa dışardan uğraşmasalar insanlarımızın bir birleri ile sıkıntıları yok.

• Inkandinavyada olmadigimiz icin diycem sacma bir espri yapmis gibi olcak ama bu gercekten bir neden

0|0
    0|0
  • Davulun sesi uzaktan hoş gelir...

0|0
    0|0
  • birincisi kimsenin kirli planları yok o ülkeler üzerinde 2. cisi insanın olduğu her yerde dediğin tecavüzdür ıvırdır zıvırdır var orda yaşamadığımız için ve gündeme gelmediği için bilmiyorsun

0|0
    0|0
    • @senderos787878 evet orda pek alavere dalavere işleri yok fakat terör örgütleri de oralarda barınmıyor değil Mesela İsveç'te PKK tapınağı çıkmış bundan bir kaç sene önce A haberde izlemiştim doğal olarak PKK onlara saldırmıyor çünkü ateist oldukları için müslüman olsalardı ırzlarına geçerlerdi

• Çünkü dinimiz hoşgörü dini

0|0
    0|0
  • Araplara özeniyoruz

0|0
    0|0
  • Norveç ateist değil babam Norveçli dindar bir Hristiyan.:(

0|0
    0|0
  • Tembelliğimizi sapıklığımızı her pisliğimizi dine veya başka bir sebebe bağladığımız için olmuyor.

0|0
    0|0
  • aklını ku7llanırsa olur herşey akılsızlığın sonucu

0|0
    0|0
  • arap kültürü içimizde toplumuzda yayılmaya devam ettikçe bunlar artacaktır.. ortadoğu insanı görmemiştir sapıktır bastırılmış duyguları vardır.. görüyorsunuz kadın erkek farketmiyor eşek ördek damacanaya hallenenler var çıkacakta.. çünkü ülke islamlaşıyor diye kandırılıyor sadece daha çok sapıklıklaştırılıyor...

0|0
    0|0
    • bide arap ülkelerindeki eğitim sistemi de pek iyi değil çünkü oralarda bilim yok eğitim yok din eğitimi var ama normal eğitim yok biraz bununda etkisi var yoksa Avrupa gibi düzgün eğitim sistemleri olsa iş güzel olacak bide şu Vahabi IŞID kafası bunlar olduğu müddetçe Ortadoğu insanı gelişmez sorun kafalarda bitiyor önemli olan kafadaki düşünceleri silmektir

• onların basındaki adamlar kültürülü okumus insanlar . seninkiler ise torpille nerden geldiği belirsiz yaratıklar

0|0
    0|0
Yükleniyor...