Laik olmanız din bilgisi edinmenize mani değil hatta gereklidir katılıyor musunuz?

Laik olmanız size dinin ruhbanların (aracılar) eline düşmeden din adamı ve kamu oyu baskısı olmadan inancınızı özgürce sorgulayarak kabul etme fırsatı verir. Laiklik imanın ve inancın gerçekleşmesi ve korunması içinde şarttır. Kuran özgür olanın müslüman olabileceğini söyler; özgürlük ise toplumsal bir olgudur ve laik toplumlar özgür inanca sahip olabilir. Aksi gösteriş getirir.

0|1
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Laiklik dinsizlik demek değildir! Bizim toplum şunu bir öğrenemedi gitti! Laiklik, devletin bütün inanış gruplarına eşit mesafede olması demektir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Neden laik olundu çünkü daha katı kalpten uzak seçimler yapılsın diye osmanlı devletinin refah düzeyi şuanki türkiyeden iyi olmasının tek sebebi bu onların laik olmaması bizim saçma laiklik kavramına takılmamız.

0|1
    0|0
    • refah düzeyinin iyi olduguna emin misin? ülkenin onca savas ve verilen kaputulasyonlardan sonra insanlar ne haldeydi biliyormusun? yaşayanlar o savaşlarda deri ayakkabılarını ve hayvanların dışkılarından cıkan bitki tohumlarını yediklerini anlatırdı..

• onca sene ayakta kaldırlar evet refah düzeyi iyiydi kulaktan duyma bilgilerle gelme buraya.

• kardeşim senin bahsettiklerin 1600 larda 1700 den sonra adım adım kaputulasyonlar bizi yemiş azınlıga zaten askerliği yasaklamıssın onlar para kazanmıs kaymagını yemiş her seyini bizim halkımız savaslarda kırılmış üstelik kutsal kitabının içinde ne yazdıgını bilmeden ölmüştür.. ayrıca meselemiz osmanlı değil konuyu saptırmayalım

• Evet laiklik budur fakat bizdeki laiklik bu değil, Türkiye çok farklı bir laiklik yaşıyor.

0|0
    0|0
  • hayatı sadece yaşıyorum. kendimi birşeylere bağlı hissetmiyorum veya öyle görmüyorum. gelişi güzel bir yaşam benimkisi. sebepsiz nedensiz.

0|0
    0|0
  • tabikide

0|0
    0|0
  • Tabiki mani değildir

0|0
    0|0
  • kıymetini bilmiyorlar

0|0
    0|0
  • Ve laiklik simdikiler gibi dini siyasete alet etmekten korur... sozde muslumanlar ise buna dibsizlik der. ama asil muslumanlik oy icin dini kullandirtmaz...

0|0
    0|0
Yükleniyor...