Kızlar, Türkiye'ye feminizm gelmeli mi sizce?

Arkadaşlar Türkiye'de yıllardır kötü olaylar oluyor. Kadınların sıkıntısı ile ilgili olanlar ise ; Taciz, aşağılama, kadına değer verilmeme, şiddet.. gibi olaylarla karşılaşıyoruz. Araplaşmış yoz bir zihniyet hakim bizde. Feminizm ideolojisi olan ülkelerde insanlar daha seviyeli. Bir yandan da gelse ülke rahatlar diyorum. Sizce?

0|0
3

En İyi Kız Görüşü

• Bizim kadınlarımizda "beyim bilir, kadin kısmı dışarı mi cikarmis, sen kizsin edepli giyin, kocam dövdü ama hak ettim, sevgilim bana küfür etti ama onu çok seviyorum, ben kocam olmadan yaşayamam" gibi düşünceler oldukça, kadına yönelik toplu katliam bile olsa bu ülkeye feminizm gelmez.

0|0
    0|0
    • Çok haklısın sevgili arkadaşım. Dediğin gibi kendi cinsiyetinden olan insanlara destek vermeyen, kendini aşağılayan şahsiyetler mevcut. Atatürk zamanında daha modern imiş herşey. Keşke o zaman da yaşasaydık. Şu an ki toplum tam bir Arap zihniyeti.

• Kendisi gibi olmaktan vazgecen her toplum bir gun bu sekle dönmeye mahkumdur.
      Bir kisim Araplasmis , bir kısım Avrupai..

• Hayırlısı demekten baska care yok su an

Kızlar Ne Diyor 2

• feminizmi insanların çoğu kadınların üstünlük sağladığı bir düşünce akımı sanıyor. halbuki feminizm = eşitlik. kadın ve erkeğin eşit olmasını istemektir. ve bu ülkemizde olsa iyi olur

(eşitliği ezilen taraf ister. ama bu güçlü olanın umrunda bile değildir) bu gerçekten doğru

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Bilgi sahibiyim bu konularda, eşitlik, adalet, haksızlık olmadan insanları ayırmadan yaşamasını isteyen bir ideolojidir. Kadınlar üstün olsa da ses çıkarmamak gerek. Erkeklerin üstünde emekleri büyük. En iyi örnek anneler mesela. Ama Türkiye Arap zihniyeti ile yoğrulmuş bir kafaya sahip.

• bir adam gelir bir ülkeyi 100 yıl ileri götürür. bir adam gelir bir ülkeyi 100 yıl geriye götürür. bizi bilgisizlik (ya da yanlış bilgilenmiş, kulaktan duyduğuna tamah eden) öldürüyor. bizi cehalet öldürüyor. bizi erdemsizlik ve kısa vicdanlılık öldürüyor. (kısa vicdan = bir olaya üzülürüz atıyorum somaliye. bir kaç lira gönderince okey deriz. bir olay görürüz ağlarız. ağladık. a rahatlarız sonra başka şeye yönelir umursamayız. şu ülkede kaç kişi çocuk esirgemedeki çocuklara yardım ediyordur. engellilere saygı duyuyor ve çalışmaları destekliyordur. bu ülke kısa süreli vicdan azabı yaşıyor ve bitiyor. kalıcı hiçbir çözüm bu yüzden gerçekleşemiyor. anca 5 lira verilsin dilenciye oraya buraya)

• Kesinlikle katılıyorum. Tam tercüman oluyosun düşüncelerime. Vicdan var mı ona da şüpheliyim son zamanlarda ama dediğin gibi üzülüp geçiyorlar, veya öyle yapıyorlar. Bir insan değil ülkeyi, dünyayı değiştirebilir dile kolay. Atatürk, geldi ilerletti.. Recep Bey geldi geriletti.. Saygıda kusur etmeyelim her an içeride bulabiliriz kendimizi..

• Öyle bir şey mi var ki gelsin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...