Ne biçim müslüman ülkeyiz?

Ya siz ne biçim müslümansınız. Başka ülkeler aklınızı çeliyo ama haberiniz yok. Öncellikle hani türkiye bir müslüman ülkeydi. Müslümanlık bunumu gerektiriyo en çok küfür eden millet dahi türk. etrafınıza bakın peki her yerde poponu başını açan kızlar mini mini giyinenler ama biz müslümanız. Özenmeyin şu gevur ülkelere yaa onlarda içimize böyle girmeye çalişiyo işte. Mesela aranızda kim 5 vakit namazını kılıyo. Yaa türkiye bumu yaa biz adımızı tüm dünyaya duyurmuştuk. böyle yapmayin başkalarının oyunlarına gelmeyin. açıksanız dahi mini mini giyinmeyin. bakın televizyonlara her türk film , dizisi hep açık bayanlarla dolu. Biz müslümanız kardeşlerim ahireti düşünün kim bilir ne kadar günahı var hele namaz kılmayanlar ateşin içinde kılabilecekmisiniz? Namazlarınızı oruçlarınızı ihmal etmeyin. sizleri sevmeseydim bunları yazmazdim ama daha güzel bir TÜRKİYE için lütfen

2|3
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye Cumhuriyeti Şehitlerin kanlarıyla kazanılmış atatürkün sahte kahramanlığıyla satılmış halkı müslüman özentisi laik anayasasından bir maddeyi dahi kültüründen ve yaşayışından almamış laik gayrimüslim bir ülkedir. gerisi safsatadır. halkında müslüman insanlar var çoğunluğu müslümandır lakin ülke müslüman bir ülke değildir. laik bir ülkenin Allah nezdinde şehidi yoktur. bilmem Yaradan onca giden garibanı kendine şehit kabul edermi...

0|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Kusura bakma ama Türkiye Müsluman değil LAİK bir ülkedir. Şimdi sen bana ülkenin %99'u Müslüman diyeceksin fakat işin aslı öyle değil ateist olup kimliğinde Müslüman yazanıda var. Ayriyeten inanç Tanrı (Tanrı diyorum çünkü her dinde ayrı adı var bunların karşılığı Türkçe'de Tanrı anlamına geliyor tıpkı arapçada Allah anlamına geldiği gibi ) ile kişi arasındadır buna ne devlet ne sen ne de ben karışamam baskı uygulayamam.

1|0
    0|0
    • baski olmaz ama bu ülke müslümanlarin, masonlar laikligi getirdi gerekirse araplarla bir olunur müslüman olmuyanlar ülke disi edilir ama dünya batyaya gidiyor bir bakmissinizki batmis yani her koyun kendi bacagindan asilcak, mesela sen salih müslümansan sen cennete girdiginde p. s bir insaninda cennete girmesini istermisin p. s insan p. slik yapar cehennemtir yeri ahiret iyiyle kötünün ayrilma yeri

• @Adsızon kemo dediğinize bir şey demedim zaten bende tayyoş diyorum onda bir şey yok
      İyi günler

• kardesim genel konustum kisisel deildi üstünüze niye aliniyorsunuzki kusura bakmayin tayyos deme ya one öyle yemek ismimi oldu :)

Erkekler Ne Diyor 20

• Beyinler ürperir, yâ Rab, ne korkunç inkılâb olmuş;
    Ne din kalmış, ne îman, din harâp, îman türab olmuş!

1|1
    0|0
  • Sana mı kaldı müslümanlığımız? Her koyun kendi bacağından asılcak siz bu tayyibi başa getirdiniz onun cezası ne olucak?

4|0
    0|0
    • Yaa biliyorum her koyun kendi bacagindan asilacak ben sadece sizi uyariyorum. hepinizin cennete girmesini isterim. ve insanlari tersleyerek birsey kazanamassin

• 5 vakit namaz kılan birisiyim ama böyle diyenleri dövesim geliyor

• Ya ben kilmayanlara dedim özür dilerim

• Teşekkürler

0|0
    0|0
    • Sadece insanlarin boyle olmasi beni üzüyo ama beni analdigin için sagol

• kardesim avrupa ozentiligi ve laiklik malesef insanlari bu hale getirdi

1|0
    0|0
  • Tamam kapat üyeliğini , zikir çekmeye git

1|0
    0|0
    • Neden dalga geçiyorsunki? Tabi kimsenin dinine karisamam ama ben herkesle gitmek isterdim cennete

• türkiye cumhuriyeti anayasasında türkiyenin dini islamdır ibaresi yok toplum geneli olarak müslüman bir ülkeyiz bu müslümanlık konusunda ailden başlayarak gelişmesi lazım ayrıca müslümanlıgı sorgulamak kimseye düşmez sadece uyarılır

1|0
    0|0
    • Bende uyarmaya çalistim sadece biraz sinirliydim oyuzden. ben herkesin cennete gitmesini isterim. ama uff

• Ben değilim kanka.

0|0
    0|0
    • Müslüman mi değilsin?

• Bence sen yanlis tanimissiniz ülkemizi. müslümanız ama müslüman gibi davranmakta güçlük çekiyoruz

• Ülke tatlı su Müslümanı dolu işine geldikleri gibi müslümanlar yani böyle olmalarındansa olmasınlar en azından ahlak ve edep sahibi olsunlar.

• Hahay. Arap hayranı geldi.
    Kendine Türk deme lütfen

1|0
    0|0
    • Muslumanligin arap hayranligiyla ilgisi hic yok..! muslumanin olmasi gerektigi gibi olmasi lazim ama malesef

• @MedeniyetYuları
      Asıl ben senin cehaletine hastayım. Attığım videoyu izlemedin bile kesin :D
      İzlesen beynin biraz process ederdi belki durumu. Neyse klasik Arap kültürünün bir ürünüsün. Düşünemeyen, araştıramayan bir kişilik. Boşa geçmiş 28 yıl.

• Musluman oldugumuz icin arap kulturunu almis olmuyoruZ Kur an a gore yasiyoruz. kultur olarak da Turk kulturu icerisindeyiz ama inancimiz geregi yasayis seklimiz bu... bilirsin ki talas savasindan sonra Turkler akin akin musluman oldular zeki olduklari icin.. cok sukur ki.. sen ise avrupa ozentisi icerisinde yasamayi istersin hersey avrupaya gore sekil alir avrupalilasip hristiyanlasmaktansa araplasmayi tercih edrim cunku benim peygamberimin soyu arap.. NOKTA

• Canakkaleyi bogazdan gecemediler ama karadan gectiler. Sokaklar rio karnavalı gibi :/

0|1
    0|0
  • Sagol knk

0|0
    0|0
  • agnostik breh olarak sana katiliyorum

0|0
    0|0
  • Herkes kendi yaşantısından sorumlu. Boş ver sen..

0|0
    0|0
    • Biliyorum ama içim aciyo be herkesin cennete girmesini isterdim neden ya neden :(

• dünyada lanetlenmiş araplar gibi mi yaşayalım? batı ülkelerini eleştirirken biz neredeyiz onlar nerede önce buna bakmak lazım

0|0
    0|0
    • Öyle yasamayalim tabi. ama yinede namazlarinizi kilsaniz oruclarinizi tutsaniz. hadi kizlar icin yine kapanin demiyorum ama mini mini giyinmesinler be. ahirette nasil hesabini vericekelr

• yanlis yerde dogru seyi soyluyorsun zaten farkinda olanlar biliyor olmayanlar at gozluklerini takmaya devam ediyor

0|0
    0|0
  • Kari şeriat bağırıyor.
    Cariye mi olmak istiyorsun

1|0
    0|0
    • Ne alaka ya muslumanin nasil olmasi gerektiginin suurunda sadece seriattan cok korkuyorsunuz ama karinizin kzinizin her halti yapmasindan korkmuyorsunuz ozgurluk diye diye bu hale geldik

• Ya var ya neden bazi insanlar boyle cok ilgincsiniz saka gibi

• @yendimkızbaşıma gireceğimin garentisi yok ben sadece öyle isterdim dedim. belki bende giremiycem

• Tüm abazalarin toplandığı herkesin beyninin bacak arasında olduğu biyerde böyle bisey paylaşmak düşündürücü:D

0|0
    0|0
    • Asil sizin yaptiginiz düşündurucu degilmi? Bu dunyada kop kop ama ya ahirette napicaksiniz? Sonsuza dek yanmayi goze aliyormusunuz?

• ben müslümanım demedim ki bebeğim :D

0|0
    0|0
    • Peki ya neden Allah in varolduğu ortada değilmi ya nasil anlayamassiniz herşeyin bir yaraticisi vardir. Peki ya bu dünyaya niçin geldik biz? Öylesinemi? Tabikide değil lütfen düşün biraz akıl yaa nolursunuz ben kimsenin cehenneme gitmesini istemem

• Müslüman değil diye kesinlikle Tanrı'ya inanmıyor diyemezsin. Belki ateisttir onu bilemem ama deist, hristiyan, yahudi vs. olabilir

• bu konuların yeri değil burası belki daha uygun bir ortamda daha mantıklı argümanlarla tartışırız şu an bütün dünyada ramazan ayı gidip manhattanda bulunan caminin cemaati müslümanlar o bölgedeki Amerikan vatandaşlarına ramazan diye birşey diyemez artık kabullenilmesi lazım Türkiye'de çok farklı inançlara sahip insanlar yaşıyor ve birbirimize saygı duyarak yaşamalıyız ben hiçbir müslümanın yaşam şekline müdahale etme hakkına sahip değilim aynı şekilde senin bu sorudaki müslüman ülke tanımın sıkıntılı bir bakış açısını yansıtıyor inanç kişisel bir meseledir zaten gerçek sıkıntı bireylerin kimliklerinde dini islam yazmasından kaynaklanıyor oysa gerçek islamı yaşayan müslüman sayısı %10-20 civarını geçmez bakma camilerin dolup taştığına herkes birbirini müslüman olduğuna ikna etme derdinde islamiyetin özü olan Allah'a kulluk bilinci yok çoğunda

• Simdi sana ne kadar yobazsin diyecekler ebedi dunyayi gecici dunyaya degisenlerle dolu ulkemiz

0|0
    0|0
    • Evet haklisin keşke herşey böyle olmasaydi...

• İnsanları manevi duygular üzerinden sık boğaz etmen ne kadar da mantıksız, isteyen kılar namazı isteyen tutar orucunu. Mezarınız aynı mi? Amel defteriniz aynı mı? Onun günahı sana mı yazılıyor? Kendi iradeni dizginlemeyi öğrenmelisin ve din üzerinden eleştiri yapmaktan da vazgeç. Ulan din konusunu bizden fazla konuşan ülke yok be!

1|0
    0|0
    • Yaa ama içim aciyo nerdeyse dunyanin yarisi musluman degil ve bunun hesabini nasil vericekler cehennemde yanmayi goze alabileceklermi?

• Nerden biliyorsun belki türklerde ürettiki türk markasi?

• Belki üretimini yaparken dokunanlar ateist ya da hristiyandı?

• Müslüman kalmadıki ülkede müslümanım diyenlerin çoğu kelimei şehadeti bilmiyor ramazanda her yer yemek yiyen dolu şu ülkede islamın hakkını veren müslüman sayısı %5 tir o yüzden müslüman ülke falan değiliz biz tamammı hem her koyun kendi bacağından asılır

0|0
    0|0
    • Evet biliyorum ama ben herkesin gitmesini isterdim cennete neden olamadık yaa neden

• Peki sen müslüman misin?

• Evet müslümanım

Kızlar Ne Diyor 9

• Artık şu yanlış algıdan vazgeçin. TÜRKIYE LAIK BIR ÜLKEDIR. Her insan istediği gibi giyinir ve davranır. Başkalarının haklarını engellemediğimiz sürece özgürüz.

2|0
    0|0
    • özgürlük ona denmez cüzi irade yani allah tarafindan verilen özgürlük vardir iyi olursan özgürsündür kötüysen zindandasindir, türkiyeye laik yapanlar osmanliyi parcalayan icerdeki masonlardir

• bir tek sen dogru anlamissins saten sana ayet hadisler gösterebilirim ama inatcisinya bildigini okursun sen inatci keci tamam ya sey yapma o kadar kirdiysam afedersiniz kusura bakmayin kardesim hayirli sabahlar sanada :)

• Peki ya özgürüz o doğru ama içim aciyo be. anladim aciksiniz ama bari mini mini giyinmeyin cehennemde bunun hesabini nasil vericeksiniz hele namaz kilmiyosunuz peki ateslerin içinde kilabilecekmisin? Ben sadece uyariyorum karismiyorum size

• sözde müslüman, sözde insan, sözde aydın vs vs uzar bu liste..

0|0
    0|0
    • Evet haklsiin keske boyle olmasaydi

• Wow wow wow haram hahsfdf

0|0
    0|0
    • Yaa ama açiksaniz bile mini mini giyinmeyin valla ona bile raziyim

• Ben de dinden uzaklaştırmaya iyice

0|0
    0|0
    • Neden uzaklastiriyomuyum? Yanlişmiyim? Soyle hadi

• Yok ya kendim uzaklaştim diyorum

• Sende haklsin kardesim. kim olsa sogurdu hristiyanlardan daha acik giyinip daha fazla gunah isliyolar yakismiyo be bu guzel ulkeme

• Türkiye müslüman ülke değil, hepimiz müslüman değiliz. Sana ne diğer insanlardan?

0|0
    0|0
  • Ben almanyada yasiyorum ve burda bile türkiye de ki kadar acik giyinen kisi yok. Sözde burasi hristiysn bir devlet ve türkiye müslüman... Ikisi de demokratik olarak geciyor yinede dini cogunluklari belli...

1|1
    0|0
    • Evet haklsin keşke böyle olmasaydi

• Sen fındık beynini az daha büyüt gel ablası.

1|0
    0|0
    • Ya sen büyütte gel canım . ahirette bunun hesabini nasil vericeksiniz be namaz kilmayanlar ateste kilacak buna dayanabilecekmisin?

• Sanane yahu? Benle bir mi yanacaksın dinim olduğunu bile bilmiyorsun.

• Demek ki diğer ülkeler bu yüzden gelişiyor 5 vakit namaza değil saçma sapan bir dine kitaba tapmaya değil kendilerini geliştirmeye uğraşıyor
    Baksana biz Türkler ne konuda öndeyiz?

1|0
    0|0
    • Senin sacma bir imsan oldugun belli sacma kitap senin o put ve beynindir

• Birincisi dinim yok. Din din din deme hiç bir dine inanmıyorum. Ama senin gibi yanma korkusu ile bir kitaba tapmıyorum. Bu da beni üstün kılıyor dksjfjs
      Senin g. t korkun ağır basıyor ben takmıyorum skckskfla

• Tartismaya gorek

• Okkk

0|0
    0|0
Yükleniyor...