Bu çocuk hangi milletten?

Baba Arap, anne Rus, Çocuk Türkiye'de doğmuş ve yaşamı burada geçmiş. İyi derecede Arapça, Rusça ve Türkçe biliyor. Milliyeti ne olur?

Güncellemeler:
Arkadaşlar soru sosyal bilimler sorusudur. Buralarda sık sık ırkçılık, milliyetçilik üzerine soru cevap yazanlara atfen özellikle sordum. Cevap oldukça basit.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendisi nereyi yakin gorurse o olur

0|0
    0|0
    • Kendisinin özel bir yakınlığı yok.

• Güzel örnek verdin. ☺ örnek için teşekkürler.

• Rica ederim :)

• Arap

0|0
    0|0
  • Aslında melez ama hissettiği millettendir diyebiliriz

0|0
    0|0
    • Kendisi özellikle bir milletten olduğunu belirtmiyor.

• Anladım her milletten bir şeyler almıştır o halde ama siz Türk kültüründe yetiştiği için Türk olduğunu savunmuşsunuz başka bir yorumda

• Doğru. Çünkü milliyeti belirleyen dil ve kültürdür. Baskın kültür hangisi ise o milliyetindir. Örneğin çocuk ben Rusum dese de değildir. Çünkü o kültüre sahip değil.

• Baba tarafi arap oldugu icin kimligi arap olur ataerkil bir dunyada yasiyoruz ne de olsa

0|0
    0|0
  • Arap

0|0
    0|0
    • Milletini sormuşsun?

• Evet doğru. Dna ile milliyet belirlenemez.

Erkekler Ne Diyor 10

• Ya çocuk nerede yetişirse nerenin kültürü ile büyürse oralıdır. Arap kökenli Türk tür yani :) Bende durum şu dede fastan lübnana geçip 3 sene yaşadıktan sonra siirte yerleşip çobanlık yapıyor. Türk vatandaşlığını alınca antalya ya gidip silah tamirciliği falan yapıyor baba antalya da doğup 2 yaşında amcamlarla istanbula geliyor ben doğma büyüme İstanbul fatihliyim :) Bneim ki Daha zor değil mi :)

0|0
    0|0
    • Bende bunu ifade ettim sorum ile. Evet sen Türksün. Çünkü milliyet konuştuğun ana dil ve aldığın kültürdür. Eğer sen ve ya bir başkası senin arap olduğunu düşünürse bu ırkçılık kafatasçılık olur.

• Yani anen öyle.

• Karışık oluyor

0|0
    0|0
  • berbat birşey olur. kadın araba vermiş rusları yüz karası, burada istenmez artık.
    ya türk olsun ya arap, gelmesin buraya.

0|0
    0|0
  • Tohum Arap'tan ama yaşamı Türkiye'de geçmiş. O yüzden Türk'tür diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Soy aidiyeti babadan devam eder.

0|0
    0|0
  • vatandaşlık doğum yerine ya da annenin milletine göre belirlenir.

0|0
    0|0
  • passaporta baksin o cocuk

0|0
    0|0
    • Türk Rus ve Mısır pasaportları var.

• Hayır sadece doğum değil. Önemli olan aldığı kültür. Sen yurt dışında da olsan sahip olduğun ya da hissettiğin kültür türk ise Türksün. Fransız kültürüne sahip isen ve kendini fransız olarak görüyorsan artık Türk değilsin demek.

• haklisin

• nereli olmak istiyorsa belçikalı bile olabilir :D

0|0
    0|0
  • Çocuk kızsa RUS asıllı erkekse Arap asıllı türktür

0|0
    0|0
  • ırkçılık yapmayın insan olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...