Kürt oldugum öğrenilince neden şok yaşanıyor kürtler o kadar mı kötü biliniyor?

Beyaz tenli hoş bir bayan ve düzgün türkçemle ilgisi var sanırım. Özellikle bir patavatsız arkdasımın sen hiç benzemıyosun cok kültürlüsün deyişini unutmam. İnsanlar neden anlamıyo nasıl ki türkünde köylüsü var sosyetesi var, kürtler içinde gecerli bu. Ya da okumusu cahili.. Siz ne düşünyosunuz bana karsı bu tepkileri anlayamıyorum?

1|0
8|46

En İyi Erkek Görüşü

• Alıştık bilmeden yargılamalarına. Bu onların cahilliğinden öteye gitmiyor malesef. Irkçılık ancak gerici, cahillerin tercihidir. Her türden arkadaşım var ve hepsi en az bizim kadar bu vatani seviyorlar. Biz bu vatan uğruna şehit olmayı hayal kurarken sen kürtsün bu vatana layik değilsin diyorlar. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Burada doğdum burada ölürüm. Bu vatani bolmeye calisan karşısında benide bulur.
    Kökenmiș şu bu kimseyi yargılamam. İnsan işlediği suçtan yargılanır, üstüne köken damgasi vurularak değil! Nasıl bizden kötüler çıkıyorsa ne ihanetler onlardan da çıktı. Ama bu çıkan bozuklar için kalkıp hepsine aynı şeyi demek ancak salaklığın belirtisi olur.
    Kökenden utanma duyunca bırakan zaten hic arkadaş olmamıştır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Atalarımızın söylediklerini aktarayım.
    "En iyi kürt ölü kürt"
    "Yediği kaba sıçan tek millet kürt milletidir" şayet millet bile değiller ama neyse..
    Anlamışsındır..

0|0
    0|0
    • Sen kimsin peki?

• Peki canım aynı havayı soluduğun insanlara mahkum olmaman ümidiyle.. İnsana insan gözüyle baktığında belli bazı şeyleri idrak edeceksin. Neyse sizlere iyi geceler.

• Bize laf edenler ülkenin ağzına sicmakla meşgul olduğu su günlerde tanımadan yargılamak ne kötü. Bende kürtüm ama sizin gibi gerici insanlardan farklıyım ırka önem vermem her türlü arkadaşım var hepsinin de karakterleri çok iyi. Benim köyümde bile mezarlıkta ay yildiz dalgalanıyor şehit olan akrabalarim orada yatıyor. Sizin gibi gram akıl sahibi olmayan güya milliyeticiyim diye geçinen oksijen israflarini görmek çok üzücü. Sağdan soldan uydurma lafları ata lafiymis gibi yedirmek ayrı bir cahillik. Sen kalk git tarihini araştır. ATATÜRK e böyle şeyler ithaf edip durma. Ona yaptığın yakıştırma ancak onu aciz gösterir. Oysa ona tek laf edemeyiz saygı duy. Yıllarca kardeş gibi yaşadık son dönemlerde çıkan bir kaf onun bunun çocukları yüzünden bizlere laf atanlar sadece kendi aziclikleri altında bogulanlar.
      Senin gibi geri kafalı biriyle ayni oksijeni solumaktan utanıyorum. Kalk şuradan çek git herkesin keyfi yerinde kalsın.
      Hayırlı geceler.

Erkekler Ne Diyor 45

• İnsanların ırkı ne olursa olsun ayrım yapılmamalıdır, ben Türküm ama ez zanım Kûrmanci.

1|0
    0|0
  • en iyi kürt ölü kürt die bosa dememısler kanks

1|0
    0|0
  • ben de anlamıyorum. tanıdığım kürt veya zazalar oldu, sevgilim de oldu, tanıdığım türklere kıyasla hiçbir farkları yoktu, belki hatta daha zekiydiler.

insanlar önyargılılar.

0|0
    0|0
  • bir alman bir ingiliz bizi nası görüyorsa bu da onu gibi bişey sonuç olarak kibirden başka bişe değil

0|0
    0|0
  • Aman boşver takma. Sadece aptal insanlar sınıflandırma yapar.

0|0
    0|0
  • Ayrım yok gayrım yok.

0|0
    0|0
  • Turk kurt ayirt etmem. Kurtleri de severim. Iyi insanlar. Köylü tarzı da cok tatlidir. Ama saflar ve kandiriliyirlar

0|0
    0|0
  • üniversite hayatımda tanıştığım kürt arkadaşlarımın hepsi on numara insanlardı.

önemli olan Türk Kürt değil insanlık

1|0
    0|0
  • malesef turkiyede irkcilik cogaldi kurtler bizim kardesimizdir

0|0
    0|0
  • Kişinin karakterine, düşüncelerine, iyi niyetli vs olmasına bakmaksızın kendi seçimi olmadan doğmuş olduğu millete göre ayrım yapanların sadece salak olduğunu düsünüyorum.

0|0
    0|0
  • Beyaz tenli kurt olamaz yuksek ihtimalle genetik kokenin ya turk ya da kafkas kokenli ayrica senin gibi medenisine de hic aliskin degiliz kusura bakma

0|0
    0|0
    • İnsan sınıflandırması yapıyorsun peki sen hangi sınıftansın?

• Sen çevrende gördüğünü genele yayıyorsun. Bilinçleneceğini düşünüyorum. Geniş çerceveden bakman ümidiyle..

• @Mrvsdea tamam yasadiklarimi girduklerimi hafizamdan silemeywcegine gore kapasak artik bu konuyu

• eskiden yoktu böyle şeyler.. ancak son zamanlarda yaşanılan olaylar malesef ki böyle bir ayrıma ve önyargıya itti insanları

0|0
    0|0
  • şive olmayınca şaşırıyor olabilirler.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Bu da bir nevi tabu ama kürt kizlari güzel die biliyorum

0|0
    0|0
  • Kürtler çoğunlukla türbanlı sokakta çocuğunu bağıra bağıra terlikle döven kadın tiplemesi olarak görüldüğü için şaşırmaları normal. Annem de bir çok kez böyle tepkiler aldı. Asimile olmaktan kaynaklı. Kökünden kopmakla alakalı bir durum.

0|0
    0|0
  • Iyi insanları severim sıkıntı yok benim için ;-) :) ♥

0|0
    0|0
  • Yooo

0|0
    0|0
  • Kürtlerden çektiğim gıcıklığı hiç kimseden çekmedim. Hayatım boyunca düzgün kürt görmedim. Irkçıyım kusura bakmayın. Okulda desen giderler düzgün çocuklara sataşırlar vb haraç keserler bir düzgün okutmadılar kaç kere onlar yüzünden uzaklaştırma aldım. Hergün kavga gürültü. Bunlardan sonra ırkçı olma demeyiniz lütfen.

0|0
    0|0
    • İnsan kötüyse kötüdür soylar veya ırklar değil.

• @Mrvsdea Ben iyi kürt bulamadım. Ayrıca Irklar kötü olabilir gensel olarak.

• Irklar kötü olmaz kişiler kötü olur. Anayasa ve hukuksal sistemde bile toplumlar yargılanmaz kişiler yargılanır. Ve bu durum dili dini ırkı soyu maddi durumuna göre yapılmaz, işlediği suça göre ceza alınır. Bizde kişilerin diline dinine soyuna bakarak yorum yapamayız

• Neresi memleket Tunceli mi

0|0
    0|0
  • Bende kürdüm kanka o tepkiler oluyor maalesef

1|0
    0|0
  • Bende kürtüm ne var bunda kendini kimselere kanıtlama durumunda hissetme ülkemizde o kadar cahil insan var ki hangi birine yetişeceksin.

0|0
    0|0
  • Bende Kürdüm ama şunu söylemek istiyorum. Bizim Kürtler çok dikine giderler olaylara. Sizi ve sizin gibi iyi insanları tenzih ediyorum ama Kürtlerin olduğu her yerde sıkıntı cekmisimdir bir Kürt olarak hemde. Anlamiyorlar ya da anlamak istemiyorlar. Enteresan bir ırkız :(

0|0
    0|0
  • Etnik olarak hic kimseye oyle tepkili yaklasmadim sana kim yaklasdiysa eşşeklik etmis o insanla arana mesafe koy
    Insanlari bu sekilde ayiran tiplerden hayir gelmez

1|0
    0|0
  • Yarım akıllı ruh hastaları işte.. ne bekliyorsun ki insanlardan... Hep bir günah keçisi arayışı hep bir birilerinden kendilerini üstün görme çabası...

0|0
    0|0
  • kardeşim bende kürtüm ben bu seyleri kafama takmıyrm sende takma sana deileni banada diyolar umrumda değil artık

0|0
    0|0
  • canım bence o küçük beyinlileri bırak... insan insandır kim olduğunun bir önemi yok ve her kesiminde kültürlüsü ve cahili vardır...

0|0
    0|0
  • okumamış insan cahilmi oluyor? :D
    belli oldu

0|0
    0|0
  • Irkçı insanlarla uzatmamak lazım canım oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Türk kürt laz ermeni ben bunları pek önemsemiyorum ya karşımdaki insanda önem verdiğim başka şeyler var ve evet tanıdığım kürtlerin hepsi beyaz tenli ben türk olarak bronz tenliyim o yüzden tene göre kişi ayırt etmekte saçmalık :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 7

• Kurtler terorist olarak lanse edildigi icin oyle. Sen hic ermeniye tepki verildigini gordun mu. kezaa asil teror yanlisi onlar. Onlarla konusunca irkcilik yapmayiz. Fakat kurtlere karsi on yargimiz var. yabi kurtler suttwn cikmis ak kasik değil ama genelleme de yapmak dogru değil .

0|0
    0|0
  • Ben kürdüm beni de benzetmiyorlar. Ama beni tanıyanlar karakterimi bildikleri için böyle rencide edici cümleler kurmazlar. Çünkü öyle bir durumda cevaplarını alırlar. Ayrımcılık veya insanları sınıflandırma cahilce ve iğrenç bir durum.

0|0
    0|0
  • teninden dolayıdır. yoksa kürtlerde de baya kültürlü insanlar var tabi. herşey merak edip araştırabilmekle ilgili.

0|0
    0|0
  • Irkçıyım milliyetçiyim arada iyisi çıkıyor

0|0
    0|0
  • Suç sende eğer gidip de o şahıslara arkadaşım diyorsan

0|0
    0|0
  • Takma

0|0
    0|0
  • Kürtler adamdır ya tanıdıklarımın hepsi çok iyi insanlar hdp bağlantılarıda yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...