Kapat

Depresyonda mıyım sizce :(( ? yoksa hayatımın aynı olmasından mı sıkıldım sizce hangisi?

19 yaşındayım. evde durduğum zamanlarda çok sıkılıyorum. aynı şeyleri yapınca ve de sosyal biri değilim. hiç arkadaşım yok. sadece gördüğümde meraba meraba dediğim insanlar dışında ! :( eskiden zevk aldığım şeylerden 6.7. sınıfta mesela şimdi hiç zevk almıyorum. belki de yaşın verdiği birşey ya da ne bilim depresyondur belki ! anne ve babam biz çocukken çok tartışırlardı babannem de çok beddu ederdi. çocukluğumda ve şimdi arkadaşlarıyla arası iyi olan biri değildim. hep dışlanırdım ya da çoğu zaman. sessizleşirdim zamanla. erkekler çok dalga geçerdi. bu yüzden kendimi değiştirmk istiyorum. şimdi söyleyin depresyon mu bu yalnızlıktan kaynaklanan ve geçici birşey mi yoksa öneriniz

1|3
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tukenmıslıge gırmıssın kısa zamanda gecer sıkma canını kuzum

1|0
    0|0
    • panik atak başladı bu yıl. mesela geceleri yatarken kafamı yorganın içine sokmadan edemezdim. şimdi yapmıyorum. ama bazen içime bir karartı düşüyor şu an olduğu gibi

• İşte duygu karmaşasının en yoğun olduğu yaştasın bende yaşadım inanki ama zamanla geçiyor hiç geçmes gibi durduğuna bakma sen

• teşekkür ederim inşallah :))

En İyi Kız Görüşü

• depresyon değil sanırım çok üst üste gelmiş olabilir

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• ÖN YARGILAR, PSİKOLOJİK BASKILAR, KOLAYA KAÇMAK,
    insanı yanlızlığa yanlızlık insanı deprasyona sürüklüyor
    ÖN YARGI DUVARINI YIKK
    çoğu insan dışardan göründüğü gibi değildir en çok saygı duyduğun büyük bir kimsenin dahi yanında bir zaman durduğunda göreceğin çok basit hataları
    duygusal sorunları vardır
    yanlız insanlar genelde insanlara karşı kendiniezik hisseder
    insanları gözünde büyütür insanları tanımaya başladığında ben bunları kafamda nasılda büyütmüşüm.!
    #HAYATINI DEĞİŞTİR#
    olaylara karşı verdiğin tepkileri değiştir
    olmadığın biri gibi davran
    deli gibi oll
    takma
    mutlu numarası yapp bak neler değişecekk
    giysi anlayışını değiştir bunun bu üstüne bu gider gitmesin sıkıntı yok
    kim ne derse desin.!
    bırak insanlar bir olsunlar seni rezil etmeye çalışsınlar
    sen kendine yenilmedikten sonra sıkınti yok
    bırak laf atsın tepki verme çatlasınn
    #OLMADIĞIN BİRİ GİBİ DAVRAN#
    FARKLI OLL

şaşırdın dimii...

1|1
    0|0
  • özet geçersen yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
  • Gcici bir durum benimde cocuklugum cok parlak degildi simdi gecmise baktigimda keske hic uzmeseydim kendimi diyorum insan uzuldugune pisman oluyor ve unutma hersey gecer sen sadece bekle ve sabret bu kotu olaylar seni cok donanimli ve kuvvetli yapacak

0|0
    0|0
  • Biraz sosyalleşmeye biraz da profesyonel destek almaya ihtiyacın var!

0|0
    0|0
    • destek almak sitemiyorum kendi kendime yeterim inşalllah ! ama şu sıralar hergün uyanmaya yakın rüya gibi birşeyler görmeye başladım kötü kötü

• Profesyonel destek alırsan bu süreci daha hızlı atlatırsın. Kasma git psikologa.

• Hayattan zewk alamamak
    kendini hor görmek we aşağilamak
    kendini cezalandirilacak biri 0larak görmek
    geleceğe dair, umudlarinin, beklentilerinin, kırilmasi. Hayattan tad alamamak. Çewreyi hayati sahte algılamak depresyon belirtilerindendır. En az 3 tanesini yaşiyosaniz depresy0ndasıniz

0|0
    0|0
  • Daha çok geçici ve elinde olan birşey değişiklik yapmalısın ama yok yapamam dersen depressiyon olur daha kötü olursun ve de yardımı Alman gerekir

0|0
    0|0
  • ne yazık ki depresyon etkisi var kendine bir hobi bulsan iyi olur çevreyi dert etme yanlızlık daha güzel insanlar sahtekar ve çıkarcı

0|0
    0|0
  • Bence bir işe girip çalış. Eline ufakta olsa para geçer.
    Boş zamanlarında güzel vakit geçirmen için değişik hobiler edin.
    Boş durmak insanın kafasını yoruyor.

0|0
    0|0
  • Priest oynarmisn cok lazimsin

0|0
    0|0
  • Benim gibisin :(

0|0
    0|0
  • Geçici bişey tabi ileride bu zamanlarını hatırlayıp gulumseyeceksin

0|0
    0|0
  • stressdesin hayatinda birsey eksik

0|0
    0|0
    • panik atak var bir de ama bu depresyon mu peki

• ne yapabiliriz bilmiyorum ama buralardayız arkadaş olarak..

0|0
    0|0
  • Çok fazla dusunuyosan dusuncelerin içinden cikamiyosan ve bu durum da stresten başın agriyosa halsizsen evet depresyondasn

0|0
    0|0
  • Yalnızlıktan dır zamanla aşarsın bunları arkadaş da fazla işe yaramıyor zaten :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Aynı durumdayız ya :(

0|0
    0|0
  • Özgüvensizlikle alakalı
    Arkadaşa ihtiyacın yok, bence..
    Benim tek bir arkadaşım var fazlasına gerek duymuyorum..
    Sosyal birisi olmak içinde çabalamıyorum, çünkü zaman herşeyi getiriyor..

0|0
    0|0
  • Depresyonda geçici bir durum. Senin için iki durumda geçerli bence.

1|0
    0|0
Yükleniyor...