18 yaşındayım,16 yaşındaki erkek kardeşimden şiddet görüyorum diye polise şikayet ederse, p*ç erkek kardeşim ceza alırm?

Darp raporu ve kamera kaydıyla şikayet etsem, ıslah evine atarlar mı? Sakın yapma demeyin, neler yaşadığı bilmiyorsunuz. Bilginiz varsa yardımcı olun..

Güncellemeler:
Aneem, babam hiç bir şey yapmıyor, yetim gibiyim zaten. Bilginiz varsa yardımcı olun.
Bide daha önce arkadaşıyla, bir çocuğu dövmüş, mahkemelik oluşu var. Aile bundan şikayetçi olmuş. Yani sabıkalı kaydına işlenmiştir, bide beni dövdüğünü ıspatlasam ceza almaz mı?

1|2
5|19

En İyi Erkek Görüşü

• Anneniz babanız bir şey yapmıyorsa, ucuz bir avukata verin. Hele İstanbul gibi yerde ucuz avukatlık yapan bol ama çok gezmelisiniz utanmadan çünkü yaşınızdan dolayı tatmin olacaklarının iki katı fiyatı söylerler ilk. Ayrıca, avukatlarla konuşurken "Ayıp olur" diye bir şey düşünmeyin; fiyatı beğenmezseniz, durumunuzu anlatıp daha düşürmelerini teklif edin her avukatta ve fiyatı öğrenip çıkın ki aralarından en az maliyetli olan işinizi görsün.

3|0
    0|0
    • Avukat daha iyi bir çözüm. Ayrıca, onun çıkmasından sonra size zarar verme ihtimali çok azalır. Ama maddi durumunuz yoksa, bir akşam veya gece yarısı özellikle, evden çıkıp karakola sanki az önce başınız beladaymış gibi başvurun durduk yere. Deyin ki "Erkek kardeşim yine üzerime saldırdı; kalacak bir yerim yok şu an çünkü eve gidemiyorum" cümlesi ile söze başlayın; hem polislerin yüreği yufkalaşacak hem de bunların ardından söyleyeceklerinizde daha inandırıcı olacaksınız ki yardım etme ihtimalleri artacak.

• Bilmiyordum sorucam

• Tamam, buradan bir şey çıkmaz; o siteler yer gök avukat. Çok geçmiş olsun, üzüldüm cidden. :'(

En İyi Kız Görüşü

• Bir büyüğün var mı güvenebileceğin kardeşinin korktuğu? Ona söyle versin ayarı

1|0
    0|0
    • Çaresizlikten soruyorum zaten

• Son güncellemen mantıklı elinde delil gibi bir koz olacak onu kullan arkadaşım.

• İnşallah işe yarar.

Erkekler Ne Diyor 18

• Şikayet etsen soruşturma başlatılır. Duruma göre ceza alabilir, sabıkasına işleyebilir ya da salınabilir.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Söyle

1|0
    0|0
  • Ceza-i ehliyeti olmadığı için maalesef ceza almaz :(

1|0
    0|0
    • O ne demek oluyor, güncellemeye bakar mısınız, daha önceden mahkemelik oluşu var?

• Ya yurda, oda yeter

• Hukukçu birine danış. Şiddete eğilimi varsa;önce git hastaneden darp raporu al, sonra karakola şikayette bulun.

• Evet alir

1|0
    0|0
  • polis ogrencısıyım buyur sor istediğini

1|0
    0|0
    • Soruyu gördün.. Beni dövdü anları kaydetsem, sonrada hemen darp raporu alsam, zaman kaybetmeden polise gitsem, ceza alır mı?

• ozelden detaylı anlat cevap verem

• Birde annen baban döver ustune seni 😂😂😂 Kardeşine şöyle kafana vurmasin

1|0
    0|0
  • hakk ettinmi dayaga?

1|0
    0|0
    • Bu nasıl bir görüş dostum, farkında mısın?

• igrenc be ozaman polise ver gitsin

• hakk eden yer dayaga ben öyle biriyim

• ablasına el kaldıranın eli taş olur.

1|1
    0|0
    • İnşallah.. benim canımı ne kadar yaktılar, Allah sonsuz fazlasını versin.

• Evet olur. Sikeyet et ama etmeden ilk once bir Anne babanla cozum ara basta

1|0
    0|0
    • 2 yıldır bir şey yapmadılar, umurlarında bile değil..

• O zaman bunu onlara soyle siz bisey yapmasanizz ben polise gidiicem diye yoksa sonradan tatsiz olaylar senin icin olabilir hakliyken haksiz duruma dusme

• ewet ceza alır ya içeri ya da yurt

1|0
    0|0
  • Ceza alır

1|0
    0|0
  • Olur diye düşünüyorum zaten kardeşinde saygı maygı kalmamış

1|0
    0|0
    • Yan gözle bile bakıyor

• Olmuyor işte,2017 de üni sınavım var, inşallah şehir dışına gidicem ama bu pisliğe artık dayanamıyorum.

• ee bir yıl bekleme sen de bir yıldan önce bişeyler yapabilirsin olmadı akrabalarından biriyle konuş bu durumu zaten o şeiklde sınava da hazırlamazsın

• Ulaş bana

1|0
    0|0
  • Annen baban armutmu topluyor

1|0
    0|0
  • anan baban yok mu

1|0
    0|0
    • Hiç bir şey yapmıyorlar...

• Alır heralde mahkeme işleri ne biliym

0|0
    0|0
  • Ya ceza filan güç te. Polise filan bulaşsan annen babanda sana zıt olur heralde annen babanla konuş yardımcı olmazlarsa ve durum ciddi bir o kadarda kötüyse gerekeni yap derim.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Tabiki sikayet et

1|0
    0|0
  • Niye dövüyo mal mi o?

1|0
    0|0
    • Gücü yetiyor, bir bahane bulup dövüyor...

• fazla ceza alacağını zannetmiyorum büyük bir şiddet olayı varsa darp raporu alıp şikayet etmen belki işe yarar ama 18 yaşını geçmediği için çok büyük bir ceza almaz

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum bu sartkarda ılgılenmezler bıle

1|0
    0|0
Yükleniyor...