İnsanlar zorlanmadıkça tüm potansiyellerine ulaşamazmış siz ne tür zorluklarla ateşlendiniz?

Ben çok zor şeyler yaşıyorum ve beni nasıl ateşler bir fikrim yok... Düşüncelerim salt kötülük bir yere kadar kendimi ateşliyorum ama sonra bilmiyorum neyse yardımcı olursanız sevinirim yaşadıklarınızla

0|1
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu bir olay olarak anlatmak imkânsız. Ne demek istediğinizi çok iyi anladım ama hâl, bir olay değil, bir olduğundan dolayı paragraflar kifayetsiz kalacak. Kişisel gelişim kitaplarının bir iki tanesine borçluyum, öteki okuduklarım sadece ümitlerimi almadı, paramı da aldılar... Çok kitap okuyan biri olarak söyleyebilirim ki en süratli şunlar ile öğrenilebilir, istediğiniz, istediğimiz, yani benim de istemiş olduğum şey. Biraz megaloman gibi konuştum ama, cidden samimi olarak yazıyorum:

a. Özel Gereksinimli Çocuk: İçinde insan zihninin (sizin de "salt kötülülk" diye bahsettiğinizle çok yakından ilişkisi olacak bir şekilde) mekanizmasını, gerçekten çok başarılı açıklamış. Öyle ki onu okuduktan sonra diğerleri birer saçmalık gibi gelmişti... Kitap pedagoji kitabı olmasına rağmen, kendimize de yetişkinlere de uygulanabilir. "Şefkati nasıl insanlara tattırırız?" gibi bir teması var.

b. MS 2150: Gelmiş geçmiş en konsantre ahlak felsefeli kitap... Ben böyle yoğun ahlak felsefesi yapan kitaplardan başka görseydim, tanesi 300 lira olsa bile alırdım... Romanlar; serveti, dramı, şöhreti konu alırlar Grinin Elli Tonu gibi şöhreti pek olan kitaplarda ama yazarnın sırra kadem bastığı bu kitap ise "insaniyet"i ve "Sekülarist olarak nasıl bir dogmatik inança olmaksızın yaşanabilir?" temalarında. Aynı zaman da beni kitap okumaktan bıktıran kitaptır... Çünkü gerçekten, kitapların çoğu beş para etmez. Örneğin, Elif ŞAFAK, Ayşe KULİN, hatta -inanmayacaksınız ama- Bin Muhteşem Güneş ve Uçurtma Avcısı gibi şaheserlerin yazarları olan Khaled HOSSEINI, BEŞ PARA ETMEZ GİBİ GELİYOR ARTIK. Başka kitap veya film yazmaya gerek yok.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• Vala pampa biliyorsun bizimkiler yağmurlu havada şemsiye açmazlar. İlla o şemsiye önce makattan içeri bir girer sonra açmaya çalışırız. Böyle bir zihniyeyimiz olduğu içinde yağmaya utandığımız sıkılfığımız çekindiğimiz herşeyi artık istemsizce yapılması gerektiği mecbur olduğudurumlarda yapıuoruz. Kendini ateşlemek istiyorsan sürekli kendinle konuş. Kendi kendine hayallerin adına konuş ve dünya da hiçbirşeyin yapılamayacak derecede zor olmadığını söyle kendine. Bu arada eğer spor seviyorsan hergün 10km koşu yap bak bakalım harekete geçmek için nasıl güç topluyorsun

1|0
    0|0
  • Çocukluğumdan tut bu yaşıma kadar ne istediysem hep kendim aldım...

6 yaşında ticarete başladım :) mezarlıkta su satarak...
    7 yaşında okula başladım tasoları kazanıp satıp tekrar kazanıp tekrar satardım (zengin çocuklara satardım parası olmayanlarla yemek yerdim) bu okul hayatım boyunca bir şekilde sürdü. Ortaokulda kantincilik yaptım sınıftan siparişi alır gelirsm kişi başı 25 kuruş :) kendime bedava yemek üstünede 2 günlük yemek çıkardı 😄

Lisede dal sigara 😂 Ünide kılık kıyafet alım satım..

arada çok engellerim oldu.. Babam ne dediysem karşı çıkardı.. Bende inatla savaşır kendi istedğim ne varsa kendim alırdım birşekilde... Babam öğretmedi aslında biz bir şekilde çocukluğumuza yetişkinlik kattık şimdi ise yetişkinliğimize çocukluk katıyoruz..

2|0
    0|0
  • Küçükken yokluktan yırtık çorabın dikilmesi ile büyüdüm

1|0
    0|0
  • Törpüleyen şeyler oldu...
    Üni basketbol takımına girmek için gece gündüz çalıştım...

1|1
    0|0
  • Geçen yıl üni sınavına çalışırken o kadar zorlandım ki, meslek lisesi çıkışlıyım haliyle matematikte yok ama bu beni yıldırmadı sırf sözel yaparak tm den 350 puan aldım. Dershanede literatürlere geçtim.

1|0
    0|0
  • Üniversitede okuduğum bölümden mezun olma adına baya bir savaş verdiğimi hatırlıyorum.

1|0
    0|0
  • İşsizlik korkusu bence herşeyi yaptırabilir.

1|0
    0|0
  • Herşey zihin gücüyle başlar. 1 trilyon 1oo milyar sinir hücrenle hareket et ve kendini ateşle. Füze misali.

0|0
    0|0
  • Hiç girmeyelim o konulara.

0|0
    0|0
  • ilk önce kendini tart potansiyele ulaşmak için ilk önce kendi seviyeni realist yani gerçekçi olarak belirle sonra yolunu çiz ne kadar olumsuzluk olursa olsun devam et sonunda başarırısın

0|0
    0|0
  • Beni farkliligim ateşler diğer insanların basit düşünceleri beni alt etme gibi komik yaklaşımları ateşler. Biliyorumki en iyisiyim bundan sonrada öyle olucak

0|0
    0|0
  • Atakan dan selamlar :)

0|0
    0|0
  • ateşlenmeyi bekliyorrr

0|0
    0|0
  • Yanlizca askerlik yapanlar bilir onu

0|0
    0|0
  • çaresizlikle aşk çaresizliği.

0|0
    0|0
  • ataeslymmi

0|0
    0|0
  • Kimse kolay kolay geldiği noktalara gelemiyor. Her insan mutlaka bazı yollardan geçmiştir.

0|0
    0|0
  • Sevmk istemedigim birinee aşik olmamdı

0|0
    0|0
  • katyil olmaya birgün ç. ıkıp kadınları vurmak istiyorum

0|0
    0|0
  • Aç kaldım elektrik su doğalgaz kesildi kira veremedik aile içi sorunlar baya zordu maddi sıkıntılar küçükken tacize uğradim belki bir katliam yaparin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...