Yeryüzünde var olan sistem sizi rahatsız ediyor mu?

Yeryüzünde var olan sistem sizi rahatsız ediyor mu?

Ediyorsa neleri ediyor?
Değişmesi içim ne gerek?

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• Etmiyor, etse bile yapacak birşey yok.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Yeryüzü pek umrumda değil bana ahiret lazım 😄

0|1
    0|0
  • ediyor ama değişmesi için kaos gerekiyor. hiçbir yeni düzen kaossuz olmuyor malesef.

0|1
    0|0
  • Toplum sınıflara ayrılmış durumda. İçten içe her şey.

0|1
    0|0
  • Sistemi sistem yapan ona uyanların olması. Beni rahatsız eden sistem değil sığırlar. Sığırlar olmasaydı böyle bir sistem de var olmazdı.

0|2
    0|0
  • Kapitalist sistem tüketim toplumu beni çok rahatsız ediyor. Birde teknolojiyle birlkte gelen egoist vurdumduymaz bir toplum yapısı. Sanırım değişmez.

0|1
    0|0
  • Sistemi degistirmek kime gore neye gore sistem hangi sistem degisecek olannlar istenir se degisir bazila4rina da karisamazsin

0|1
    0|0
  • Etmiyor ://

0|1
    0|0
  • Etmiyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yeryüzünde 1.800 lü yıllarda yeni bir tanrı yaratıldı. Evet, insanoğlu yeni bir tanrı yarattı. Adı : Para...
    Ve insanoğlu delicesine taptığı bu tanrı uğruna, bir çok değerinden vazgeçti. Dünyayı acımasız ve yaşayamaz bir hale getirdi.
    Değişim için bu Tanrı nın ölmesin lazım. Ölmesi için ise bireylerin kendi kendisine yetmesi lazım. Yani yeni tanrıça tapmayı bırakıp, tükettiğini ürettiğinde dünya düzelecektir.

0|1
    0|0
  • Ortaçağ karanlık dönem aynen devam ediyo

0|1
    0|0
  • sistem kötü bro paran varsa yaşarsın yoksa... ktir git diyor sistemin açıkları da yok değil en güzeli sistemi reddetip köye yerleşmek

0|1
    0|0
  • Paranin varligindan ve insanlarin para ugruna cirkinlesmesinden cok rahatsızım

0|1
    0|0
  • Kapitalizm dünyanın sonunu getiriyor kimse farkında değil

0|1
    0|0
  • Kendini modern hayatın kölesi ilan edenlere sinirim var. İnsanlar öyle konumlara geldi ki ekmek parası diye işveren tutup zikse umrunda olmuyor bu da diğer insanlarında başını yakıyor. Tepkisiz kalan her birey yanında bir kaç kişi daha götürüyor. Bilinçli olan insan tepki veren insanda arkasında bir güç bulamadığı için tek başına bocalıyor. Birilerinin demesiyle yaşıyoruz malesef şu kadar parayla geçin deniliyor o parayla strese giriyoruz ay sonunu getirmeye çalışıyoruz vs

0|0
    0|0
    • Para abi para hiç bulunmamalıydı kapitalist sisteme uşaklık olmazdı. O lidyalıları bir bulsam topluca...

• Evet, hak adil olmayan düzen

0|1
    0|0
  • yer yüzünde ki sistem ilk zamanlardan beri olan şey.
    tarih hakikatende tekerrürden ibarettir.

0|0
    0|0
  • İnsan nufusu rahatsiz ediyor bu kadar okumuş işsiz varken hala 3 çocuk diye diretenlerin kendi vatandasindansa başka ülkelerin vatandaslarina ayricalik taninmasindan dolayi rahatsizligim var

0|0
    0|0
  • ediyor ve tanrı inancım olmadıgı için bunu insanlara mal ediyorum sadece . keşke paragöz insanlar iyi insanlar olsaydı

0|0
    0|0
Yükleniyor...