Siyasi, dini ve toplumsal yönden, ne tür insanlardan zarar gelmez?

Üniversite 1. sınıf olan birine, okuldaki arkadaş gurupları içinde kimleri tavsiye edersiniz? Kimlerle görüşülmeli kimlerden uzak durulmalı?

2|2
15|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bu tiplerden kesinlikle uzak dur, diğerlerinden sorun olmaz konuşabilirsin :)
    http://i.hizliresim.com/MJ1Wd9.jpg

3|3
    0|0
    • Bu biyiklarda ne var ki? Yolunmuş olduğu için Anlamı mi var?

• Bu tiptekilerin gidicegi universiteler belli zaten. Hic odtu de bogazicinde veya Hacettepe de varlar mi? Bunlarin oldugu universitelere giden kadinlar da bu kafada olur zaten :)))

• @Kralicevamp
      Belli olmuyor ki kızım, bunlara sınavlarda cevap anahtarları falan veriliyor, o yüzden her üniversitede olabiliyorlar.

Erkekler Ne Diyor 13

• Üniversitede Kürt, devrimci, hatta anası bacısı kapalı sıradan müslümanlarla, tarikatçı bir lavukla ve alevilerle takıldım.

Türk'üm, ateistim (alevi değilim), ama tanıdığım, eğlendiğim, yalan dolanın olmadığı en güzel insanlar alevilerdir. Üniversitenin son yıllarında tanıştığım sevgilim de alevidir.

Uzak durman gereken insanlar, İslâmcılar ve ülkücü-faşistlerdir. Dünyanın en gereksiz insanlarıdır. Kürtler de iyidir ama, grup olduklarında sosyalist eğilimli değilsen dışlama eğilimi geliştirirler.

Ben oyumu alevilerden yana kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • herhangi bir guruba bağlı olmayan kendi halinde ki tiplerle takıl, yoksa ileride bir bakmışsın sen sen değilsin.

1|0
    0|0
  • Bunu bu şekilde kalıplaştıramazsın onları tanıman için bir süre beraber vakit geçirmelisin cimri mi etrafındakileri düşünür mü bunları görmen lazım ve zor bir anda dikkat et bak tepkileri nasıl sana yeterince destek oluyor mu çünkü Müslümanım diyip yobaz olan veya bunun tam zıttı İslamla alakası olmayan tipler var ve herkesle iyi anlaşan insanlar iyi değildir birilerinden nefret eden insanlar iyidir tabi sebepsizce nefret edenler değil

1|0
    0|0
  • Üniversite 1. sınıf öğrencisine çöm denir.. eğer güzel kızsan erkeklerden uzak dur.. kandırmak için çok erkek gelir

1|0
    0|0
  • eleştiriye açık olan karşıt görüşlere saygılı olan kişilerden zarar gelmez

1|0
    0|0
  • sürekli okuyan elemandan zarar gelmez. git onu bul ;)

1|0
    0|0
  • Ben liseliyim anlamam bu işlerden

1|0
    0|0
  • Hepsinden uzak insanlardan.

1|0
    0|0
  • Hepsi insan. Kimin ne olduğunu anlaman için tanışman gerekir

1|0
    0|0
  • Her türlü insanın iyisi de var kötüsü de var

0|0
    0|0
  • Çok genel ve saçma bir soru

0|0
    0|0
  • Arkadas seçimin iyi olsunnbzaten iyi ile kötü senin ayırt edeceğim yastasin

0|0
    0|0
  • Dincilerden, sana dini söylemlerle yaklaşmaya çalışanlardan kesinlikle uzak durmalısın

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Dinden konuşup da konuştuklarını gerçekten uyguluyorsa o kişiyi kaçırma. Ama konuşup konuşup bir işlevini görmediysen ondan uzak dur. Benden sana abla tavsiyesi.
    Bir de çok uç insanlarla arkadaşlık etmeni tavsiye etmem. Bazıları oluyor her yerinden piercing sarkıyor, her tenefüs sigaraya gidiyorlar falan . Sağlığına yazık.

1|0
    0|0
    • Asıl böylelerinden kaçsın. Dinini uygulayıp gençleri saçma şeyler adına Suriyeye götürüp ölüme mahkum eden cahil yobaz dincilerden uzak dursun asıl

• @Rabbi___ Ötede öt.

• Bunun belli bir şeyi yok ki en hanım hanımcık olana gidersin içinden bambaşka biri çıkar gibi bir şey yani

1|0
    0|0
  • yobazlardan uzak dur bir de marjinal olacağım diye her haltı yeyip birbirinin fabrikasyon kopyası olan insanlardan uzak dur.

1|0
    0|0
  • Herkesten uzak Allaha yakın ol. Gerisi fasa fiso.
    Ha bir de ünide arkadaşsız kalmayı öneririm. Ben hukuk ikinci sınıfa geçeceğim bu sene ve hiç arkadaş edinmedim. Sadece ders çalışıyorum. Lise 3'ten beri arkadaş edinmemeye gayret ediyorum. Ortaokuldan 2, liseden 3 arkadaşım var. Gayet de memnunum. Boşver arkadaşsız da ölünmüyor.

1|0
    0|0
    • Ayrıca adı ister cemaat olsun ister ülkücü olsun ister kemalist olsun ne olursa olsun görüşlerini sadece içinde yaşa. Hiçbirine güvenme. Herkes çıkar peşinde.

• ideolojisini sorgulamana izin vermediği kişilere takılma.
    Açık görüşlü insanlar ile birlikte ol

1|0
    0|0
  • sigara içmeyen, çok az gerçekten sinirlendiğinde küfür eden

0|1
    0|0
  • Okullarda hele ki üniversitelerde hiç bir gruplara katılma ve sectigin arkadaslarina dikkat et ne kadar pislik varsa aklina gelebilecek hepsi mevcut

1|0
    0|0
  • Kemalist ten zarar gelmez. Dinci insanlardan uzak dur. Yobazları gördüğün yerde kaç.

1|1
    0|0
  • Bence herkesten uzak dur herkes iki yüzlü artık

1|0
    0|0
  • tanımadan hüküm veremeyiz ama belli bir siyasi görüş adına bir grupta yer alan insanlarla uğraşmaman daha akıl kârı veya dini görüşünü her fırsatta öne sürenlerle de takılmamalısın bence ama daha çok eğtimiyle veya kültürel faaliyetle ilgilenenlerle veya deli dolu içi dışı bir olanlara yakınlaşmalısın diye düşünüyorum ha birde çok sessizlere yönelme genelede onların içi bambaşka bir şey oluyor birde bir ülkücüye bile zor durumda olursan yanaş ama pkk sempatizanıyla dhkp c ve benzeri sosya demokrat grup üyeleri veya düşüncesindekilerden kaç muhtemel beyin yıkarlar

0|0
    0|0
  • Dine bağlı olanlardan uzak dur zira her bok onlardan çıkıyo

1|0
    0|0
  • Kendi görüşlerine uyan insanlarla arkadaş olabilirsin ama kimseden özellikle uzak durman gerekmiyor. Üniversite bir okuldan çok kültürel paylaşım ortamı, çevrende farklılıklar olmalı.

0|0
    0|0
  • Küt kafa- kırpık bıyıklılardan uzak dur :)

1|0
    0|0
  • PKK lilardan ve koministlerden uzak dur. Ülkücülere ve islamcilara yakın ol.

1|0
    0|0
    • Tecavuze ugrasin diye mi yakin olsun?

• Farzetki cevabim evet, ne diyebileceksin?

• Pkk ve terör vatan propagandasidir. Tabi ki uzak duracak hele ki okudugu ülkenin üniversitesinde bu tür insanlarla takılmak, yediği kaba pislemektir. Kimse aksini idda edemez. Ayrıca Tecavuzu Ülkücülukle bagdastirman absürd bir durum olmuş bunun kimden geleceği belli olmaz.

Yükleniyor...