Ülkenin tamamının sizin gibi insanlardan okuduğuna mı inanıyorsunuz yoksa farklılıklara karşı bilinçli misiniz?

Farkettiğim üzere bir takım insanların çevresinde fazla çeşitlilik yok ve bu sebeple ülkenin tamamen kendi çevresindeki insanlardan oluştuğunu sanıyorlar.

Sonuç olarak kendi kültürel, ahlaki, dini değerlerine ters yaşayan birini görünce uzaylı görmüş gibi tepki veriyor ve çoğu zaman saygısızlığa başvuruyorlar.

Peki siz?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Azınlık olduğumu kabul ediyorum , ülke geneline tersim
    Yakın çevrem ve ailem ile benzeşiyorum sadece
    Izmirde yaşamam ayrı bir şans

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Her türden görüşün var olduğu ve iyi kötü barındığı bir coğrafyadır TR. Genelleme yapmak çoğu zaman kişileri yanıltır.

0|0
    0|0
  • Aslında her insan farklıdır..
    seninle aynı gruba ait oldugunu düşündügün insanlar bile

0|0
    0|0
  • Hain Sempatizanlar Hariç Herkesin Görüşüne Saygım Var.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana. Ülkede dünyada okadar farklı kültürler o kadar farklı hayatlar varki herkese saygı göstermek zorundayız çünkü hepimiz insanız. İnsana insan olduğu için değer vermeliyiz

0|0
    0|0
  • Geniş bir perspektiften bakamayanlar sığ düşünür sığ görür. Kendi bakış açısı dışındaki açılara tahammülü yoktur ben onlardan değilim, bir fikrin peşine takılmaktansa kendi fikrini yaratmanın doğru olduğu tezini savunurum.

0|0
    0|0
  • anladım, bunları eleştirince yorumum kaldırılıyor, youtube'a baktım, bunları eleştiren kadını nasıl linç etmişler, bana ne yazmam bir daha böyle, Türkiye berbat bir yer.

0|0
    0|0
  • Alayı akapeli beter olsunlar

0|0
    0|0
  • Evet, çok farklı insanlar var, bu siteye girince de görüyoruz

0|0
    0|0
  • Müslüman ülkelerde bu hep böyledir diyeceğim ama aynı şey avrupa icinde geçerli.. onlarda musluman ve musluman adetleri ile yasayan insanları kendi iclerinde istemiyor :)

0|0
    0|0
    • Sandığınız aksine Avrupa'da müslüman ve müslüman adetleriyle yaşayan insanlar değil, ortadoğudan getirdikleri adetler ile Avrupa halkını yargılamaya kalkan insanlar istenmez. Ki sayıları oldukça fazla ve toplum düzenini olumsuz etkileyebiliyorlar.

• Işte bu dediģiniz toplum düzenini olumsuz etkiliyorlar cumleniz Turkiye icinde geçerli.. Batılı kultürü , duzeni ile burada yaşayıp mevcut düzenide bu yönde değistirmek isteyenleride bu toplum tersler ve istemez... her toplumun ayrı bir düzeni ve adeti var.. kim. nasıl. yasamak. istiyorsa oraya gidecek ve mutlu olacak 😄

• dogru dedın..

0|0
    0|0
  • Gelişme taraftariyim. Ne gelirse cahillikten gelir.

0|0
    0|0
  • Banane ülkenin tamamindan ben kendime bakarim

0|0
    0|0
  • Benim düşüncemden çok farklı insanlar var ki bu da gayet doğal.

0|0
    0|0
  • farklılık gökkuşağının renkleri gibidir.

0|0
    0|0
  • Farkiliklar zenginlimiz diye dusunenlerdenim

0|0
    0|0
  • Herkes farklı, ama her insan kendi menfaatlerini düşünerek hareket eder diye de bir gerçek var

0|0
    0|0
  • her görüşe açığımdır

0|0
    0|0
  • bana ön yargılı diyecekseniz ama umurum da bile değil. sizin sorduğunuz iki soru dan , sizin kişilik analizinizi yaptım. üzgünüm ama kendinizi entelektüel sanıyorsunuz , başkalarını da cahil. bu yüzden egonuz tavan yapmış. gerçekten entelektüel olsanız bile önemli olan o değil , insani değerlerdir.

0|0
    0|0
    • Herhangi bir egoizm ifadesi kullanmadığın, aynı şekilde kimsenin cahil olduğunu iddia etmedim. Fazla Sherlock Holmes okumuş olmalısınız, kendinizce metafor yapıyorsunuz.

• ben anladım, inkar etmeniz gerçeği değiştirmez. isterseniz soru ve soru detaylarınızı okuyun, bana dışınızdan olmasa da içinizden hak vereceksiniz.

• Ahlak kuralları aşağı yukarı bellidir buna uymuyorsa benim gözümde ahlaksızdır

0|0
    0|0
    • Değil aslında. Bilhassa Türkiye'de. Bir kesim evrensel ahlak kurallarını benimserken başka bir kesim islam ahlakını benimsiyor.

• Ama ülkenin çoğunda var.

• Öbür dünyadada Allah aslanım afferin sen erkeksin gel seni cennete atıyım dicek sanıyor herhalde o beyindekiler bu ülkedeki ahlak anlayışından nefret ediyorum ya ama haklısın bir ysndanda belki kız olsam sırf bu iğrenç ülkede yaşadığım için her boku yerdim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...