Eskiden bayanlar eşlerine isminin dışında (bey) diye hitap ederlerdi varmı? hala çevrenizde böyle bayanlar?

Evet benim annem babama Ahmet yerine (ASLAN) diye hitap ederdi ;) ama çevremde hala bey diye hitap edenler var ;) yorumlar için şimdiden teşekkürler...

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Çevremde yok ama eşimin bana böyle hitap etmesini isterim
    Çok hoş bence
    Ne o şimdilerde canım cicim yılışık laflar ya da sadece isimle hitap etmek askerde beraber bot bağlamışız sanki :D

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Var evet. kadın kocasına "Bey" diye adam da "hanım"diye hitap ediyor. Çok güzel bence etraftan da saygınlık kazanıyorsun böyle.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• etrafıma bakıyorum genelde yaşlı kadınlar eşlerine öyle hitap ediyor. benim annem ise babamı severken "koca öküzüm benim " diyerek seviyor. :-)

1|1
    0|0
  • artık kalmadı yaa öyle İstanbul beyefendisi hanfendisi ama yine de ben eşim olacak insana ömrüm hayatım özellikle ve özellikle peygamber efendimizin de (SAV) hitap ettiği gibi gözümün nuru diye hitap etmeyi tercih ederim...

NOT: önce evlenmeliyim sanırım :)

1|0
    0|0
  • onlar ne kadar kibar oldugunu gösteriyorlar herkese:))
    birde uzatıyorlar kelimeleri

1|0
    0|0
  • erkelerde hanım ama yok artık aşktoş çıkmış şimdi

1|1
    0|0
  • Biz çerkezlerde eşlerin birbirine isimle hitap etmesi çok ayıptır ,
    Farklı söylemler , lakaplar kullanilir

1|0
    0|0
  • Onlar eskidenmiş.
    Şimdi ilişkiler çoğunlukla,
    "enseye tokat, g*te parmak" kıvamında.
    Ya da kıvamsızlığında. ;)

0|1
    0|0
  • Nerdeeeeee peh öldü nerdeyse o evlilikler

1|1
    0|0
  • dönemsel şeyler aslında. şimdi de dindar isim koymak moda mesela. ve iki isimli

1|0
    0|0
  • Bence çok güzel bir hitap şekli karımın bana o şekil seslenmesi hoşuma giderdi

1|0
    0|0
  • Saygidan dolayi oyle hitap ederlermis.. Ismi ile seslenmek yanlis anlasilirmis zaten

1|0
    0|0
  • Evet şeker bayan

1|0
    0|0
  • Ben hatun diyom

1|0
    0|0
  • ben halen ediyorum sevdiğim kişilerin sonuna abi abla hanım ekliyorum

1|0
    0|0
  • Şahsıma da o şekilde hitap eden biriyle karşılaşmayı nasip eder inşallahinşallah.

1|0
    0|0
  • Bey guzel canim cücüğümden iyidir 😄😄

1|0
    0|0
  • Günümüzde pek kalmadı

1|0
    0|0
  • şimdi genelde odun diye hitap ediyorlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3