Yolda şiddet gören bir kadın/kız görseniz ne yaparsınız?

Şiddet gören kadın/kızlara karşı ne kadar duyarlısınız?
Yolda şiddet gören bir kadın/kız görseniz ne yaparsınız?

• A) Onu korumaya gerekirse polisi aramaya çalışırım.
    84% (26)71% (22)77% (48)Oy Ver
  • B) Kim bilir neden dayak yiyor deyip oralı olmam, yoluma devam ederim.
    0% (0)6% (2)3% (2)Oy Ver
  • C) Fındık fıstık alır izlemeye koyulurum.
    6% (2)10% (3)8% (5)Oy Ver
  • D) İçimden beddua ederim, daha fazlasını yapamam. Çünkü ben zayıf biriyim.
    3% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • E) Erkekler de kadından şiddet görüyor deyip psikolojik olarak avutmaya çalışırım
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • F) Diğer (Belirtin)
    7% (2)13% (4)10% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ankete katılımınızı bekliyorum arkadaşlar...
Umarım anketteki gibi bu konuya duyarlı bir toplum haline gelmişizdir.

0|0
10|19

En İyi Kız Görüşü

• bir kere başıma geldi ya taksimdeydim :/

0|1
    0|0
    • Yaaa, çok çok geçmiş olsun. Peki bu olaya oradakilerin tepkisi ne oldu, yardıma gelen oldu mu?

• Babamlaydık etraftakiler yapma diye bağırıyo uzaktan kadının kocasıymış dövüyodu baya babamda tuttu adamı dövdü meydanda dayak öyle değil böyle atılır diye o ara kadını kenara çekip üstünü başını topladım sonra polisle karakola falan gittik

• Çok güzel ya, babanı tebrik etmek lazım... Helal olsun ona ve sana.

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kadar koruyan varsa sokakta yaşanan kadına şiddet hatta cinayet haberlerini neden duyuyoruz açıkçası ilginç.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Koruyamam. Cunku bu aralara girip ayirma yuzunden bir suru insan zarar goruyor. Ancak polisi cagiririm.

0|1
    0|0
  • Üç defa araya girdim kurtardım dayak yiyen 3 kadını biri daha küçüktü 7 yaşında , bazen orada olup da yardım etmeyen adam olamayan erkeklere acıyorum

0|2
    0|0
  • Polisi ararım

0|1
    0|0
  • polisi ararım yapabileceğim birşey varsa yaparım. çevrede insanlar varsa yaygara çıkarıp toplarım başına... olmadı biber gazı sıkıp kaçarız...

0|2
    0|0
  • A dedim

0|1
    0|0
  • Tabikide c şıkkı

0|1
    0|0
  • Videoya kaydeder, polisi ararım.

0|1
    0|0
  • ona şiddet uygulayanı gebertirim

0|1
    0|0
  • Kadın/kız ne?

0|0
    0|0
    • Bekar olup sevgilisinden görenleri belirtmek belirtmek için "kız" tabirini, evli olup eşinden şiddet görenler için "kadın" tabirini kullandım.

• Kadınları market ürünü gibi etiketlemeyen zavallı mı söylüyor bunu. Erkekleri "oğlan/erkek" diye ayırmadığına eminim.

• Senin gibi kimliğini bile gizleyen birinden mi geliyor mu zavallı kelimesi aynaya bakarak söylemiş olmalısın bunu. Yaptığım paylaşıma bak senin gibi seviyede çukur olan birinin açtığı gereksiz polemiğe... :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Müdehale edicem diye araya kaynamışmışım var bir kaç sefer 😄 Vücudumda pişmanlık duymadığım izleri bile var. "Lanet olsun içimdeki insan sevgisine" 😄

0|1
    0|0
  • Ben karışmam. Bi' kez başıma geldi müdehale edeyim dedim kadın şikayetçi olmuş kocasını tartakladığım için. Ne halleri varsa görsünler, C şıkkı dedim efendim.

0|1
    0|0
  • ailevi bir durum ise hemen polisi ararım, duruma göre müdahale ederim
    yok eğer değilse müdahale ederim, polisi başkası arasın

0|1
    0|0
  • A) Onu korumaya gerekirse polisi aramaya çalışırım.

0|1
    0|0
  • Kadınlara ve çocuklara siddete hayır hemen olaya müdahale eder polisi ararım

0|2
    0|0
  • O kadını/kızı döven o.. çocuklarına teker teker dalarım sonra gidip o kadını polislerin eline teslim ederim...

0|1
    0|0
  • Müdahale ederim savunurum.

0|1
    0|0
  • korurum polise haber vererim gerçi onlarda bişey yapmıyorlar mk

0|1
    0|0
  • polisi aradım

0|1
    0|0
  • A kardeşim.

0|1
    0|0
  • Ayırmaya çalışıp adamın bana vurmasını beklerim vurduktan sonra gerisi bende zaten 😉

0|1
    0|0
  • orda durur anasını s. kerim o kişinin

0|1
    0|0
  • Polisim zaten jopu.. Na sokarım

0|1
    0|0
  • Polis ararım

0|1
    0|0
  • şiddet gösteren arkadaşı evire çevire döverim

0|1
    0|0
  • :D
    B) Kim bilir neden dayak yiyor deyip oralı olmam, yoluma devam ederim.

0|0
    0|0
  • Hiç bulaşmam çünkü kadının dibi yoktur.
    Ben iyi niyetle yaklaşırım müdahale ederim o ağzını açıp sana ne sever de döver de derse ne diyeceksin? O yüzden gerek yok ucuz kahramanlıklara. Polisi arar ihbarımı yapar yoluma bakarım

0|0
    0|0
    • Eşi olmayabilir, kadın tacize ve saldırıya uğrayabilir. Akşam haberlerinde kadının öldürüldüğünü de görebilirsin, artık çok olası. O zaman pişman olabilirsin.

• @Venüsten bu da ihtimal dahilinde elbette. Ama dedigim gibi... Dibini. gormedigim suya girmem. Polis bunun için var. Arar yoluma bakarım

• Bazı kadınların "kocam değil mi hem döver hem sever" demesine ne demeli.
    Beyinsizcikler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...