Eski eşimin babasından bir sürü tehdit yedim, ben bu ses kaydını nasıl çıkarabilirim?

Arkadaşlar 10 dakika önce eski kayınpederim beni arayıp tehditler etti ben de salak gibi sesi kaydetmedim ama değişik siteler var eski konuşmaları çıkarıyor o siteleri bilen var mı?

Güncellemeler:
@hermooni kanka yardiiim :(

4|3
79|116

En İyi Erkek Görüşü

• İşlenmekte olan bir suça veya haksız bir saldırıya ilişkin görüşmenin kaydedilmesi suç değildir!

Kişinin kendisine karşı işlenmekte olan bir suçla (hakaret, tehdit, rüşvet, cinsel saldırı, iftira veya şantaj v. b) ilgili olarak, bir daha kanıt elde etme olanağının bulunmadığı ve yetkili makamlara başvurma imkanının olmadığı ani gelişen durumlarda karşı tarafla yaptığı konuşmaları kayda alması halinin hukuka uygun olduğunun kabulü zorunludur. Aksi takdirde kanıtların kaybolması ve bir daha elde edilememesi söz konusudur (Yargıtay Ceza Genel Kurulu Esas: 2012/5-1270, Karar: 2013/248, Karar Tarihi: 21.05.2013)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 115

• Hiç gerek yok. Önce Polise git, sonra savcılığa. Gerekeni yaparlar mutlaka.

4|0
    0|0
  • Savciliga basvurursan sadece seni onun kacta aradigi dokumune ulasilir, daha onceden teknik takip olsaydi kayinpederin hakkinda hic farketmez direk konusmalara ulasilirdi. Ilk isin savciliga gitmek olsun, onlar dinleme icin mahkemeden talepte bulunacak. Mahkeme kabul ederse kayinpederin dinlenmeye alinacak. Alindiktan sonra bir daha tehdit ederse patetes olur.

1|0
    0|0
  • Şikayetçi olacaksan polis bulur onları merak etme 😄
    Başka ne için arıyorsun ki onları zaten 👀 kime dinleteceksin 😄 eski eşine mi 😄

0|0
    0|0
  • savcılığa git yeterli

0|0
    0|0
  • Ne dedi

0|0
    0|0
  • Savcılığa git savcılığa gittiğin zaman ellerine haber geçince seni yine ararlar o zaman ses kaydı yaparsın 😉

0|0
    0|0
  • Herhangibir durum halinde polise gidip ses kayıtlarına ulaşabilirsin hem can vlguvenliginde koruma altına girer

0|0
    0|0
  • Çıkarsan bile mahkemede delil olarak kullanamazsın, kayıt almadan önce karşı tarafa "kayıt altındasınız" demek zorundasın.

1|1
    0|0
    • Ne alaka ya ozaman kendine çeki düzen verir hem ben ona seni polise vericem dedim kime veriyosan ver dedi

• Polise verirsin, polis ciddi bir suç olmadığı için araştırma falan yapmaz. Ciddi bir suç işlenmiş olsa (örneğin kızınızı kaçırdık, şuraya para getirin) bu durumda servis sağlayıcısından konuşmanın kaydını alabiliyorlar. Aksi halde telefonda vatandaş olarak sizin kayıt yapmanız yasaktır, delil olarak kullanılamaz, suçtur. Karşı tarafa kaydettiğinizi bildirmek zorundasınız.

• Millet ses kaydı olmaz demiş yok öyle bir şey arkadaşım yasayı okudunuz mu ben okudum götünüzden yasa uydurmayın telefon kayıtları delil olarak mahkemede kullanılabilir ancak telefon kayıtlanmak için yapılmaz sms gibi kalıcı olmadığından normalde kayıtlı olmadığından kayıt etmesi yasal değil eğer bu telefon şirketleri vb gibi sen de uyarırsan kayıt ediyorum diye yapabilirsin !!!
    girin anayasa okuyun biraz konuşmadan önce sen de oradan bilgi al burdan değil!

0|0
    0|0
  • Ya herkes savcılığa emniyete başvur falan demiş ; Lütfen mantıklı olun eğer başka bir suçla alakalı olarak yani tesadüfen her iki taraftan birisinin teli dinlenmiyor sa, isterse gitsin NASA ya başvursun sadece o tarih ve saat te kaç dakikalık bir görüşme yapıldığı bulunabilir.. Konuşmanın içeriğini savcılığın veya bir internet sitesinin proğramının Nasıl bulmasını beklersinizki? Yok süz Bütün insanların yaptıkları bütün konuşmaların kaydolduğunu düşünüyorsanız, bu teknolojiden banada bahsedinde bende öğreniyim.. Geçmişe dönük O kadar büyük bir kayıt deposu olması size mantıklı geliyormu?

0|0
    0|0
  • Ses kaydı delil olarak kabul edilmez, kayıt etmiş olsan bile işind yaramaz. Ancak savcılığa başvur onlar operatörler den ulaşırlar suç varsa delil olarak kullanılır.

0|0
    0|0
  • Savcılıktan kağıt alman lazım kanks

0|0
    0|0
  • Bak simdi zaten ses kaydi alipda mahkemeye sunsan ki karsi taraf sana hakaret tehdit ne istersen etmis ve bunu dinleyin sayin hakim sayin savcim dedigin direk sen suclusun ses kaydi almak sucdur. Anca savciliga suc duyrusunda bulunup savcilik karariyla ya yeni bir teknik takip baslatilir ki bu boyle durumlarda cokk zor alti ustu klasik aile konulari ancak geriye donuk sms veya ses kayitlari talebi olursa bunlarla birseyler hak edersin

0|0
    0|0
  • Hayır bildiğim yok... Çocuk yaşta evlenenler için ibret olsun diye bir bence yazmalısın bence...

0|1
    0|0
  • Eğer isterseniz play storeden "acr" isimli mobil uygulamayı android veya isos cihazinizdan kurulumunu gerçekleştirip kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile gelen ve giden arama kayıtlarınızı kayıt altınds tutsbilirsiniz. şu an ki şartlarınızı ve yaşadığınız olayları göz önünde bulundurursak tek yapmanız gereken SAVCILIGA suç duyurusunda bulunmak.

0|0
    0|0
  • hukuksal olarak böyle ses kayıtlarını almanın mahkeme önünde hiçbir geçerliliği yok. yasadışı delil olarak kabul edilir. eğer sana bir gün hakaret eden içerikli mesaj atarsa onunla birlikte savcılığa gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Öyle bir şey olmuyor. Bir daha ararsa telefonun hoparlörünü aç ve yanında ki bir iki kişinin duymasını sağla. Veya sana mesaj falan yazmasını sağla.

0|0
    0|0
  • onları tekrar tahrik et bir tartışma başlat dolduruşa gelsin sende konuşmaları kaydet sonra aynı kişiye geri yolla o korkuyu hissettiği an susar.

0|0
    0|0
  • acr diye program var telefonda sesleri kaydediyor. bence onu yükle deneme yap kaydetme denemesi. sonra kayınpederini ara gerekirse tekrar aç konuyu gene kendini tutamayacaktır bence. al sana kayıt. olmadı bir daha aramasını beklersin

0|0
    0|0
  • Ne uğraşıyorsun ya.. Git karakola zaten karakoldaki birimler senin konuşmalarının dökümlerini kağıda döküyorlar

0|0
    0|0
  • öyle bişey yaparsan direk 3 yıl la yargılanırsın başkasının sesini kaydetmek gizli görüntüsü kaydetmek suçtur

0|0
    0|0
  • Böyle bir şeyi ilk kez duydum.. Şu dünyada adamım diye geçinen ne garip varlıklar var ya

0|1
    0|0
  • Siteyle falan ugrasma sikayet et mahkemeye ver savcilik o konuslari hem yazili hemde sozlu bir sekilde cikariyo ve mahkemede delil olarak lehine kullaniyosun

0|0
    0|0
  • Bidaha ararsa artik yapacagim sey yok

0|0
    0|0
  • Çıkmaz o ses kaydı. Görüşmeleri operatörler kaydetmezler.

0|0
    0|0
  • Siteye gerek yok. Savcılığa şikayet dilekçesi veriyorsun onlar TİB yazısı cıkartıyorlar.

0|0
    0|0
  • Senin yaşın basın kaç eski es 😂😂 ayrıca yasal olmayan ses kayıtları mahkeme de delil oluşturmaz

0|0
    0|0
  • o sitelere inanma.. bu işin yolu mahkeme savcilik karariyla telefon operatorunden konusma kaydinin istenmesidir..

0|0
    0|0
  • Savcılığa git onlar çıkarırlar ses kaydını ailende dinler hemde inanmayacak ne var ki yalan bile olsa durum çok ciddi insan bir merak esip bakar kayıp yok kazanç var olaya bak ya

0|0
    0|0
  • siteyi bilmem ama savcılığa başvurursan, bilişimciler o kaydı çıkaracaklardır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    85

9 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 78

• “Bir delilin usulsüz olarak elde edilmesi ayrı, usulsüz olarak yaratılması ayrı bir olaydır. Usulsüz olarak elde edilen bir delil somut olayın özelliğine göre değerlendirilebilirse de; usulsüz olarak yaratılan bir delilin hiçbir şekilde delil olarak kabulü olanaklı değildir.”

Ortam dinlemesi ve ses kaydı olarak bilinen kavramlar Ceza delil yargılamasının ve hukuk yargılamasının üzerinde durduğu kavramlardır. Son zamanlarda meydana gelen teknolojik gelişmelerle hemen hemen herkes artık telefon görüşmelerini satın aldıkları uygulamalarla dinleyip bunları hak ispatı aracı olarak kullanmak istemekte, ortama cihaz yerleştirerek bir nevi ortam dinlemesi yapmaktadırlar.

Ses kaydının alınması, özel verilerin habersiz elde edilmesi kavramı Anayasa ile güvence altına alınan özel hayatın gizliliği hakkının bir uzantısıdır. Özel hayatın gizliliği hakkı geleneksel haklardan (yaşam hakkı, mülkiyet hakkı vb gibi) farklı olarak modernleşme ve teknolojideki ilerlemelerle paralel şekilde gelişen bir haktır. Özel hayatın gizliliği hakkı, bireyin kendisi ile ilgili olan her şeyin gizli kalması, ifade edilmemesi, kayıt altına alınmaması, gösterilmemesi ve ihlal edilmemesi talep hakkı verir.

1|0
    0|0
  • Savcilik karari olmadan telefon gorusmeleri kayit altina alinmaz. Savcilik karar verdikten sonra dinlenmeleye baslar.

0|0
    0|0
  • Zor bir durum umarım herşey yolunda gider

1|0
    0|0
  • Karakterim ve tavrimi birbirine karistirmayiniz zira karakterim benimle ilgilidir tavrim sizin kim oldugunuzla 😊bu soz acikliyor bence

1|0
    0|0
  • Savcılığa gitmelisin

1|0
    0|0
  • öyle bir şeyin teknik olarak mümkün olduğunu zannetmiyorum. varsa bile telekulak gibi bir şey olur bu. benim konuşmalarımı izinsiz olarak kaydedebiliyorlarsa bu yasal olamaz herhalde.

0|0
    0|0
  • Polise savcılığa gitmen lazım sitelerle olacak iş değil

0|0
    0|0
  • ses kaydı hiçbir işe yaramıyor zaten

0|0
    0|0
  • Savcılık çıkarır onu

0|0
    0|0
  • Mahkemeye verebiirsin

0|0
    0|0
  • Mahkeme karariyla cikariyor avukatlar :)

0|0
    0|0
  • Oyle bı ımkan yok cıkaramazsın

1|0
    0|0
  • savcılığa gittiğinde tam saati verirsen kimin aradığı falan çıkıyor ama konuşma çıkıyor mu bilmiyorum belki çıkıyordur.

1|0
    0|0
  • Zaten telefonlar dinleniyor artik emniyete git bulurlar ya da bilmiyorum birdaha ara onu telefonun ses kaydedicisini ac ama ilk ogren bende bilmiyorum nasil yapiliyor allah yardimcin olsun kendine dikkat et her gun bir kadincagiz gidiyor mumkun oldugunca uzaklara git

0|0
    0|0
  • Eski kayınbabanı ara sen bana geçen ne dedin de tekrar etmesini iste :) o sırada kaydet :)

0|0
    0|0
  • Hattımım dökümanlarını çıkar

0|0
    0|0
  • Ses kaydı delil sayılmıyor mesaj olması gerekiyor. Ben görüşme kaydı indirmistim telefonuma görüşme kayıtlarını mesajları alan polislere vermek istemiştim. Bu yaptigin suç demişlerdi

0|0
    0|0
  • Hiç duymadım daha önce havlayan köpek isirmaz boşver ya

0|0
    0|0
  • Öyle bir site yok bulunamaz ama sana tavsiyem tekrardan seni aramasını sağla ya da sen ara neyle ilgili tehdit ettiyse konu aç öyle ses kaydına al

0|0
    0|0
  • geçmiş kayıtlar çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Telefonun dokumantasyonunu cikarabilirsin

0|0
    0|0
  • Onu bırakta bir an önce Phone call recorder indir appten. Bütün telefon görüşmelerini saklıyor. Bu ilk olmayacaktır

0|0
    0|0
  • 21 yaşındasin ve evlenip boşandınmı😕 neyse bence savcılığa git direk

0|0
    0|0
  • Savcılıktan başka kimse erişemezki o kayıtlara sen git şikayet et

0|0
    0|0
  • Burda cahillik yapip savciliga git diyenlere sesleniyorum, savciliktan sadece daha once izinle dinlenmis telefonun kayitlari cikarilabilir. Mesaj olsa her turlu bulursun ama telefonun dinlenme karari yoksa o tehtidler ucar gider canim

0|2
    0|0
  • Hattının dökğmanından çıkar bende yaşadım daha önce hatta mahkemede delil olarak kullandım

0|0
    0|0
  • Sikayet edersen kendileri cikariyo gidip cikarma bence haksiz duruma dusme

0|0
    0|0
  • Savcılık çıkartır sen sadece saati Zaman'ı söylersin! Bundan sonraki Zaman'lar için bazı programlar var tel konuşması başladığı an ses kayıt oluyor programa onları kullan

0|0
    0|0
  • Savcılığa başvurma net bir durum olmadan pek bir şey çıkmaz. Duruşmalar uzarda uzar. Bir daha aradığında ses kaydı almaktan başka çaren yok

0|0
    0|0
  • Galiba türk telekom parayla bunları çıkarabiliyor

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    48

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...