Cinayet işleyen çilem doğan serbest?

Sizce de skandal değil mi? 50 Bin Lira karşılığında serbest kalmış. Üstüne bide bunu görünce daha çok nefret ettim
Cinayet işleyen çilem doğan serbest ?

Güncellemeler:
Tipten belli zaten ne mal olduğu

0|1
13|7

En İyi Kız Görüşü

• Çilem Doğan'ın hikayesini okumuştum. Kocası onu fuhuş yapmaya zorluyor, hamile olduğu halde dövmekten kalmıyormuş. Çilem kocasını işlediği bir suçtan dolayı şikayet ediyor en azından hapse girer de dayaktan, fuhuşa zorlanmaktan kurtulurum diye düşünerek. Kocası onu öldürmeye çalışıyor ve Çilem kendisini korumak adına kocasından önce davranarak o kocasını öldürüyor.
    Serbest kalmasına sevindim açıkçası. Çocuğu da annesine kavuşmuş olacak umarım daha güzel bir hayatı olur bu aşamadan sonra.

3|0
    0|0
    • Bu olaylar doğruysa serbest kalsın. Fakat bunlar şu an bir iddaa sadece şiddet gördüğü bir gerçek.

• doğru olmadığını da bilemezsin, ne bu ön yargı anlamadım

En İyi Erkek Görüşü

• Ölen kişinin lehine tanıklık yapılacağını ve tekrar içeri gireceğini seziyorum. Motorumsu bir havası var kadının. Biraz araştırdım ve çok şüpheli yaklaşıyorum ilk tepkime göre.

0|1
    0|0
    • Bende öyle sezdim. Serbest kalırsa herkes cinayet işler güzel bir senaryo yazar 50 bin verir çıkar

• Aynen valla haklısın. Geçenlerde derin bir araştırma yaptım; türkiyede öldürülen kadın oranını boşverde, sevgilisi yzunden ya da evlilik yuzunden intihar eden oranı çok çok fazlaymış. Bunu ele almazlar, kadıan gelince ortalığı kaldırırlar.

• @aliatabak121212 Bunları kamuoyuna açmaya kalkarsan afaroz edilirsin. Böyle buralarda söyleyebiliriz ancak.

Kızlar Ne Diyor 12

• Verilen karar bence gayet yerinde ama erkeğe şiddeti meşrulaştıran bir algı oluşturulmasına karşıyım. Ya bak herifi nasıl gebertti helal olsun söylemleri hoş değil. Sonuçta ortada bir cinayet var.

Keşke kadının cezasını indirmek yerine erkeğe caydırıcı cezalar konsa da kimse kimsenin canına namusuna kasdetme cürretini gösteremese... Asıl güzel günler o zaman başlar.

0|1
    0|0
  • Kocası onu ölümle korkutarak fuhuşa zorlasaydı Çilem sırf istemedi diye öldürülseydi kocası mahkemede belki onu aldattığını düşündüğünü, anlık sinirle yaptığını söyleyerek hafifletici ceza alarak kurtulsaydı daha iyiydi dimi?
    Çünkü kadın erkeği ne derse yapmak zorunda dimi?

3|1
    0|0
    • Hayır daha iyi değildi. O da en ağır cezayı, kanımca idam edilmeliydi. Çilem doğana yapabilanlar sadece bir iddaa olduğunu söylemek isterim.

• Neden hep erkeklerde tepki var? Bunu yapan bir erkek olsaydı ve kefaletle serbest kalsaydıda tepki gösterecek miydiniz? Ayrıca öldürdüğü pisliğin bir sürü sabıka kaydı var. Her şey ortada

3|0
    0|0
    • Dostum erkekte kadında kim olursa olsun tepki aynı bence, önyargılı olmayın.

• haklısın ama olaya kadın erkek diye bakmamak lazım tepkini anlıyorum ama ötekileşmeyelim bence ölümü asla savunmam ama işte herkes cezasını cekiyor o adam da öldü mesela kimsenin yanına kar kalmıyor.

• Öldürmese ölecek diyorsunuz. Tamam bu yüzden öldürdü diyelim. Bu durumda çilemi halk kahramanı, kadınların gururu yapan şey ne? Yaşamak için öldürmesi mi yani? Çilem doğan bir katildir. Sadece hafifletilmiş sebebi olan , cinayet işlemiş bir katildir. Cezasını çekecek

• Kocası kadını fuhuşa zorlamış ve çıkması kötü öyle mi?
    Senin ben zihniyetini skiyim.

1|0
    0|0
    • Ne olursa olsun insan öldürme hakkı kimsede yoktur. insan öldüren cezasını çekmelidir. herkes kendi adaletini kendisi sağlarsa nasıl olacak? ben de bana zarar vereni öldüreyim, 50 bin verip serbest kalayım olur mu? bir canın bedeli 50bin midir? tamam kocası çok kötü bir insan olabilir, kötülük de yapıyor olabilir ama bu, ne olursa olsun o kadına bir insanı öldürme hakkını vermez. herkesin hayatını zindana çeviren birileri var. biz enayi miyiz gidip hukuki yollardan hakkımızı savunmaya çalışıyoruz. öldürelim, sonra verelim 50bin serbest kalalım ne güzel be.

• Ayrıca olmayan organınla zihniyetimi s*kmen trajikomik.

• kendi kız kardeşin ya da annenden düşün. misal kız kardeşinin kocası kızkardeşine sürekli şiddet uygulasa , fuhuşa zorlasa ve hamile olduğu halde insanlıktan nasibini almamış ''koca'' diyen tanımlanan insan olmayan mahluk hamile kız kardeşini dövse ve artık birgün kız kardeşin dayanamayıp can havliyle insanlıktan nasibini almamış canlıyı öldürse kız kardeşinin müebbet hapse mi çarptrılmasını isterdin?

0|0
    0|0
    • Öyle düşünmek saçma olur çünkü isterse suçlu olsun yine hapse girmesini istemem sebepsiz yerine birini öldürsün yinede istemem

• Dile getirilmesi bile gereksiz olduğu için o konuda konuşmak istemedim.(Fuhuş) Birdaha söylüyorum kesinlikle doğru birşey değil fakat bu sadece bir iddaa.

• tabiki iddaa ama gerçek olma ihtimali bile ürkütücü ve siz bir bayan olsanız ve şiddet görüp fuhşa zorlansanız ve artık pes etseniz siz de ya intihar ya cinayet düşünürdünüz emin olun

• Gavatlar kravat takip iyi hal indirimi alınca sorun yok da ölmemek için kendini kurtarmak için fuhus yapmamak için öldürende mi sorun var yazık sana o kadın sadece kendini korudu yoksa kendisi ölecekti

1|0
    0|0
    • Öldürmese ölecek diyorsunuz. Tamam bu yüzden öldürdü diyelim. Bu durumda çilemi halk kahramanı, kadınların gururu yapan şey ne? Yaşamak için öldürmesi mi yani? Çilem doğan bir katildir. Sadece hafifletilmiş sebebi olan , cinayet işlemiş bir katildir. Cezasını çekecek

• Zihniyetin cok yanlis keşke Ölsen iğrenç bir insansın ne kadar laf anlatırsam anlatayım anlamiycaksin ağzımı yoramam

• Tamam benim zihniyetim yanlış. Peki sence sadece ortaya atılmış iddaalar yüzünden bir insanı öldüren şahıs serbest kalmalı mı?

• İslicekti tabi canina ve namusunu kurtarmasi icin ne yapmaliydi baska?

1|2
    0|0
    • İfadeler ne kadar doğru? bende adam öldüriyim güzel bir senaryo yazarım açıkcası

• Git hukuk oku o zaman hakim ol da adalet ve yargiyi temsil et boyle sallamakla olmuyor

• Bana hep ters birseyler var gibi geliyir ya

0|0
    0|0
  • kendini korumak için işlemiş yalnız

0|0
    0|0

• devlet onu korusaydı haklıydın. Her şey olması gerektiği gibi olsaydı ülkemizde, o kadının da cezasını çekmesi doğruydu ama polisten defalarca koruma talebinde bulunmuş, koruyamamışlar?

• Ortaya atılmış iddaalarla serbest kalmasına karşıyım. Bu arada serbest kalmamış ama olsun. O konuda çok haklısın maselef polis gereğini yapmıyor keşke heryere jandarma baksa. Yaşasın kanun ordusu Jandarma !!

• Niye sinir oldun ben onu anlamadım?

0|1
    0|0
    • Katilin 50.000 lira karşılığında serbest kalmasına

• Lan var ya şu kızın hatrina bişey demiyorum muhatap olmicam senle.. ama şunu deyim bu kafayla fazla yasamazsin daha cevap yazmicam hadi iyi akşamlar

• @nickimçokmuzun Teşekkür ederim sanada hayırlı akşamlar

• #Jin #Jiyan #Azadi Herbiji

0|0
    0|0
  • Nefsi müdafaanın nesi zorunuza gidiyor keşke erkek teröründen nefret edebilmeyi deneseniz!

1|0
    0|0

• Tamam da ifadesinde ki herşey iddaa. Sence bir adamı öldüren insan olasılıklar üzerine serbest kalması doğru mu?

• Olasılık değil ki öldürmeye teşebbüs etmiş o da nefsi müdafaa etmiş

Erkekler Ne Diyor 6

• Herkes oldursun o zaman

0|1
    0|0
  • Yani hocam

0|1
    0|0
  • kardeşinin kocasıda onu satmaya zorlasın sonra kardeşin onu öldürsün 15 yıl yesin bakalım ne düşünüceksin

1|0
    0|0
    • Baban haksız yere birini öldürdü. Hapse girmesini istermisin?

• paylaşım kürtçe olunca bende rahatsız oldum ama anan bacına biri tecavüz etse napardın bunu sana soruyorum? meşri müdaafa diye bir şey vaar ve adalet yerını ılk defa BULDU

0|0
    0|0
    • Sorduğun soru saçma olmuş. Kına yakıp oynıcak halim yok, ayrıca %100 suçlu benim ailem olsa bile hapse girmesini yine istemem.

• şiddet gördüğü için öldürmedi gençççç öyle birşey olsa serbest kalmazdı tamam adalet yok türkiyede ama o kadarda değil kadın öz kocası tarafından tecavüze uğradı dayak yedi bu hep tekrarlandı sonunda kadın dayanamayıp öldürdü

• Şiddet gördüğü gerçek. Fakat diğerleri bir iddaa. Yani kadının ifadesine göre. Bu arada hitaplarına dikkat edersen sevinirim.

• Öz savunma haktır insan kendini savunduğu için suçlu bulunamaz. Sen bu kafayı değiştir bence...

0|0
    0|0
    • Öz savunma haktır evet fakat bunun ne kadarı doğru bilinmiyor ki?

• Her ne olursa olsun katiller serbest bırakılmamalı.

0|1
    0|0
Yükleniyor...