Müslüman olmayanların cehenneme gideceği saçmalığı?

Çoğu kişi bunu savunuyor. Yani bir kişi var dünyaya insanlara çok yarar sağlamış çok iyi birisi ama sırf müslüman değil diye cehenneme gidiyor ve bir başkası yobaz bir müslüman sırf müslüman diye kötü olsa iğrenç birisi olsa bile sonunda cennete gidiyor.

Biraz mantıklı düşünün Allah aşkına. Allah böyle mantıksız olabilir mi. Asıl böyle düşünmek Allaha hakaret değil midir?

7|1
23|51

En İyi Erkek Görüşü

• bu şöyle bir durum ki bu beyinsizler kendileri çıkarcı oldugu için allahıda kendileri gibi çıkarcı sanıyor ve şu an dine göre konuşuyorum müşrikte bunlardır hadislerle aptal din alimlerinin sözleriyle ayetleri yalanlıyorlar. ayet şudur bakara62: Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile Yahaudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) “Allah’a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükâfat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır” çok net olarak farklı dinlerden olanlar ve salih amel işeleyenler yani iyi olanlara sıkıntı yok diyor birçok ayettede geçer ama bu yobaz putperestler dini yalanlıyor allahıda kendileri gibi çıakarcı sanıyor yok benm gibi olamayan gidemez diyor bu kadar aptal bir allah olabilirmi. ki ben dine inanmayan biri olarak kitaptan örnek gösteriyorum. ayrıca birçok ilahiyatçı var cennetin müslüman olmakla ilgili olmaıgını söyleyen. kitapta birçok yerde iyi olanlara cennetin kapıları açıktır diyor bu yobazların dinel alakası yok onlara dinle ilgili bişe sor gider hacı hocanın sözlerini yazar sana ayet yazmaz

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Son nefes son iman diye bir şey vardır orayı atlamışsınız ben müslümanım diyen herkes öbür tarafa imanlı olarak göçmez şeytan son nefeste bile bırakmaz bizi ve imanımızı almak için uğraşır eğer imanın zayıfsa dediğin gibi bir müslümansa seytan imanını son nefeste kolayca alır ölürken çok susarmış insan ve şeytan imanı karşılığında elinde bir bardak su ile gelirmiş son anda inkar edersen suyu veririm diye bunlar bilgi eksikliğinden Alkah muhafaza bir gün bu eksiklikten dolayı İslamdan uzaklaşmayın en kısa zamanda bir ilmihal edinip okumanızı öneririm. Bu arada bu dünyada eğer gerçekten iyi biriyse mükafatını alır ve eğer kişi iyiyse Allah ona islamı zaten nasip eder sen hiç sonradan müslüman olan birinin bizim müslümanlar gibi yaşadığını gördün mü? Maher zain, gary miller, sami yusuf, yusuf islam? Birde Allahın rahman ve rahim isminin bir fazileti vardırki Rahman bu dünyadaki tüm canlılara merhameti rahim ise ahiretteki müslümanları kapsar.

1|0
    0|0
    • Sonunu toparlayım biraz rahman Allahın bu dünyadaki tüm canlılara merhamet etmesidir rahim ise ahirette sadece müslümanlara merhamet etmesidir. Yani kafirde olsa bu dünyada mükafatını alır mesela şu an yahudilerin zengin olması adam yahudi ama dünyayı yönetiyor neden peki? Çünkü çok çalışkanlar adam sabahın köründe kalkıp çalışmaya gidiyor işte bunun gibi hani ben müslümanım deyip yatmak yok çalışacaksın çünkü bu dünyada Allahın rahman ismi hakim yani Allah teala kafir diye ona haksızlık yapmıyor hepimiz aslında aynı düzeydeyiz üstünlüğümüz ancak takvadadır son nefesten kimse emin olmamalı ben müslümanım demenin bile sorumluluğu var.

• Böyle güzel cevap verseler okurum zaten. Baksana herkes bana saldırmış sanki ben inanmıyorum dedim. Sadece saçma dedim yani Allah mantıklıdır demek istedim. Teşekkür ederim

• Siz o insanlara bakmayın böyle sorunca kafir olmazsın biz kelam dersi görüyoruz ve bu şekildeki sorular üzerinde düşünüyoruz böyle düşünmek günah değil ama biraz tehlikeli tehlikeside sonunu getirmemekten bak sen şimdi böyle sordun araştırmadın sonra başka soru takıldı onuda araştırmadın zamanla islamın eksik olduğunu düşeneceksin ve kopacaksın bir çok insan var böyle bazı şeyleri birleştirememiş kaderle alakalı kaza ile alakalı bazı şeyleri kavrayamamış islam bir zincir gibi onun sorgula ve cevabını ara ama ben sana kolayını gösterdim kelam, akaid gibi konular ve islamla bilimi bağdaştıran nouman ali khan ve dr. zakir naiki dinlemen birde bir ilmihal edin ve oku tarikatları pek tutmam ama süleyman hilmi tunalının ilmihalide güzel okumanı öneririm :)

Erkekler Ne Diyor 50

• Allah herşeyin en iyisini bilendir. Bir kere üslubuna dikkat et!
    Mantıksız olan sensin, aklını kullanır böyle bodoslama atlamadan araştırırsan aydınlanırsın.
    “Oku! Yaradan Rabbinin adı ile! O, insanı bir kan pıhtısından yarattı. Oku! İnsana bilmediklerini belleten, kalemle yazmayı öğreten Rabbin en büyük kerem sahibidir.”
    Oku ve öğren..

2|7
    0|0
  • Söyle anlatayim sana, sen diyorsunki ben hasaa ve kella Allahi tanimiyorum öyle bir güc yok, ama cok iyi bir insanim herkese iyilik yapiyorum. Birde senin dedigin müslüman tipleri var, günahkardir fakat mevlayi reddetmez onun en yüksek güc olduguna inanir. Sen Allahin adaletine güvenip ona inanmadiktan sonra seni neden cennetine koysun? Digeri inanmis Allaha. Ve o yaptigi hatalar ve yanlislar vede günahlar icin cehenneme girecektir, fakat Allaha inandigi icin onu reddetmedigi icin mevla onu en sonunda yine cennetine koyacaktir. Sonra söyle birsey var bu inanmayanlari neden rahatsiz ediyor? Zaten öyle birsey yok diyerek ona inaniyorsunuz, bu sizi rahatsiz etmemesi lazim. Kim zerra kadar iyilik yapmissa onun karsiligini alacak, kim de zerre kadar kötülük yapmissa onun karsiligini alacak. (Ayet) Söye düsün senin birisi kapina geldi, sana seni tanimiyorum sen benim hayatima karisamazsin bana hic birsey diyemezsin ben senin dedigini yapmam, sonra ona diyorsunki ben senin evinde yasamak istiyorum, sen bu sartlari kabul edermiydin?

0|0
    0|0
  • Peygambere inanmayanın cennete gideceğini mi sanıyorsun Allah bu evreni Hz. Muhammed için yarattı cennette Allahın adıyla Hz. Muhammedin adı yan yana yazılı. Ne kadar iyi olursa olsun müslüman değilse cennete gidemez bizim dinimiz böyle emreder tabi herşeyin en doğrusunu Allah bilir yinede

0|2
    0|0
    • haklısın müslüman olanların bile cehenneme girme şansı var Ronaldo diyeyim hernandez diyeyim Ronaldo evinde en güzel yerinde Kuran saklar. Hernandez müslüman bile degil ancak Tek Örnek aldıgı kişi Hz. Muhammed

• boşanmıştı dimi mq çocuk belli yav adam müslüman olsa iyidir

• @WS101010 çocuğun annesi belli değil dostum ona eminim

• Şöyle düşün mesela sen bir yemek dağıtıyor sun hayrına insanlara iyiliği sen mi yaptın yoksa yemeği dağıtırken tuttuğun kepçe mi? Insanlar sadece vesiledir iyililkler Allahtandır. Allah cennette girmeyi imanı şart koymuştur onu inkar eden ebedi azaptadır. Kimin iman ile öleceğini de bir tek o bilir.

0|1
    0|0
  • Allahu Teala butun insanligi tek birsey icin yaratmistir.
    Butun insanligin O'na kul olmasi ve saadetin (mutlulugun) sahibi olmasi icin.
    Ve bunun icin aslinda cok basit bir formul yerlestirmis Kuranin icin.
    Istiyor ki herkes "Allah'a ulasmayi dilesin" !
    Kisi eger ki Allah'a ulasmayi dilerse ilk olarak cehennemden kurtulur, Aksi taktirde ne olursa olsun isterse basini 24 saat secdeden kaldirmasin gidecegi yer ne yazikki cehennemdir ve mahkeme-i kubra'da onun icin mizan tutulmaz.
    Kisi Allah'a ulasmayi diledigi an kufurden kurtulur ve sukredenlerden olur.
    Allah'a inanmayan Onun emirlerini yerine getirmeyen Allah'in kulu degildir olamaz ve o kisi kufurdedir.
    Kufurdu olan butun insanlarin ne yazikki gidecekleri yer ebedi cehennemdir.
    Bakin Allahu Teala bunu Kuran'da apacik belirtmis.

[BAKARA-39]
    Vellezîne keferû ve kezzebû bir âyâtinâ ulâike ashâbun nâr (nârı), hum fîhâ hâlidûn (hâlidûne).
    Ve inkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlar, işte onlar ateş
    ehlidir, orada ebedî kalacak olanlardır.

[BAKARA-86]
    Ulâikellezîneşteravul hayâted dunyâ bil âhireti, fe lâ yuhaffefu anhumul azâbu ve lâ hum yunsarûn (yunsarûne).
    İşte onlar öyle kimselerdir ki, dünya hayatını ahirete karşı satın almışlardır. Bu sebeple azap onlardan hafifletilmez ve onlar yardım da olunmazlar.

[BAKARA-161]
    İnnellezîne keferû ve mâtû ve hum kuffârun ulâike aleyhim la’netullâhi vel melâiketi ven nâsi ecmaîn (ecmaîne).
    Muhakkak ki (Allah’a ruhun ölmeden ulaşmasını, yani hidayeti) küfredip (örtüp gizleyip) kâfir olarak ölenler, işte onlar, Allah’ın, meleklerin ve insanların hepsinin lâneti onların üzerinedir.

[BAKARA-162]
    Hâlidîne fîhâ, lâ yuhaffefu anhumul azâbu ve lâ hum yunzarûn (yunzarûne).
    (Onlar), onun (lânetin) içinde ebediyyen kalacak olanlardır. Onlardan azap hafifletilmez ve onlara bakılmaz.

KURAN BIR BUTUNDUR TEK BIR HARFINI BILE INKAR EDEN KUFRE DUSER YANI KAFIR SIFATININ SAHIBI OLUR.
    Ve size bir tavsiyem Allah'a "Allah boyle mantiksiz olabilirmi" gibi sifatlari kullanmayiniz.

0|0
    0|0
  • Öyle değil tabiki. Allah duruma bakacak. Mesela adamin İslamlar alakasi yok hiç duymamis etmemiş ortamina gore elbet. Yoksa ne o çocuğu muslumanim deyip gecinenler gordum

0|0
    0|0
    • ee o escinsel ise %100 cehennem müslümanlar girecek allaha inananlar allahın kurallarına uyuyanlar girecek

• Cehennem dediğin yer azap görülen yerlerin ilk katıdır. Kafirlerin gideceği yer daha aşağıda ve daha azaplıdır.

Cehennem günahkar müslümanların belli bir süre kalacağı yerdir. Yani kafirler cehenneme değil daha aşağı katlarda azap görecektir.

Ve azap görecek olanları arasında da bir sınıflandırma var. Özellikle cömert ve merhamet sahiplerine. Delili peygamberimiz savaş sonrası yakalanan esirler arasında cömert olanı hemen bırakmasıdır.

0|0
    0|0
  • Kardesim bununla ilgili bircok mantiklik cevap var tabikide gidemez. https://www.youtube.com/watch?v=Ig_xdISahlk sunu izlemeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • bu arada teblig gidib gitmeme konusuda var tabikide adam hic islami duymussmu ya da duymamismi

• Asıl mantıksız olan senin Allahın işine karışman. İman çok önemlidir hiç Allaha inanan ile inanmayan bir midir? Dediğin bir bakıma doğru olabilir lakin bu şekilde dile gelerek sen imanını zedelersin. Kimin cennete kimin cehenneme gideceğini ancak ve ancak Allah bilir şu gitmeli şu gitmemeli yahut şöyle olanlar gider böyle olanlar gidemez dersen Allahın hoşuna gitmez ve bunların hesabını tutmak bizlere düşmez biz imanımızdan inancımızdan şaşmayalım. Unutma orada herkes kendinde sorumlu olacak 😉☺

0|0
    0|0
  • Madem insanliga katkisi olacak kadar beyni var. Müslümanliği islami arastirip sececek kadar beyni yokmus. Cehenneme gitcekler.

0|2
    0|0
  • sen kimin nereye gidecegini nerden biliyorsun?
    Cehenneme mi cennete mi gider onu Allah bilir onun hesabi da Allahin bilgileri dogrultusunda kesilir.
    kimin ne yaptiginda nereye gidecegini degil de, kendimiz Allahin isteklerini yerine getirmeye calisarak (iyi insan olmak dahil) yasasak zaten dert edecegimiz birsey kalmaz , bu soru gibi.

0|0
    0|0
  • Tabi yobaz arkadaşımız çok haklı ateistler, deistler, hristiyanlar, yahudiler hepsi cennete gidicek bir müslümanlar cennete gidemiyicek

0|0
    0|0
  • Hristiyanlara göre de Christ'in Tanrı olduğunu kabul etmeyenler cehenneme gidecek. Yani müslümanlara göre milyarlarca insana, Hristiyanlara göre de milyarlarca insana Allah sonsuz işkenceler yapacak, yapıyor. Bu inananlara göre Allah ne biçim bir İşkenceci sadist psikopattır.

0|0
    0|0
  • Ama atladıgın birşey var son nefes diye birşey var Şu an müslüman olan insanların son nefeste müslüman olarak ölecek mi? ya da olmayanlar iman ederse? kimin imanlı kimin imansız oldugu galubeladan beri bellidir ruhlar aleminden. Ve imansız olan bir insanın yaptıgı iyiliklerin cennet olarak karsılıgı yoktur cehennemin az ateş olan yerinde yanacaklar

1|0
    0|0
  • sen Allahın yasakladığı şeyleri yap kafir ol AllahI kabul etme ben namaz kılayım Kuran okuyayım haklısın ben giderim cehenneme

0|0
    0|0
  • Kimse kimseye ne cennetin nede cehennemin garantisimi veremez

0|0
    0|0
  • Allah affetcekse illa müslüman olması gerekmez Allah için şart yok O ne dilerse odur, ama bize bildirdiği imansız ölen kişi ebedi cehennemde olcak, inanmak zor değil aklını kalbini kullanana hiç zor değil, bile bilede inkar niyeki

0|0
    0|0
  • Mantık arıyorsan, islam mantık dini...
    Her müslüman aynı olmadığı gibi her müslüman olmayan da aynı değil.
    Düşün ki Zara da kıyafet beğeniyorsun, beğendiklerinin hepsini aldın, kasaya ödeme yapmaya gidiyorsun, aldıklarını geri koy diyorlar.
    İslamda olmayan da Böyle dünya kadar iyilik yapsan İman ile ölmedikten sonra sonun cehennem, İslam mantık dini aç Kuran'ı Kerim'i meali ile oku.

0|0
    0|0
  • Bize ne kimin nereye gideceği? Biz ne kadar doğruyuz acaba cenneti hakediyor muyuz? Müslümanız ama ne caba gösteriyoruz?

0|0
    0|0
  • Eğer tebliğ yapılıp bildirildiği halde ve kişi İslamiyeti duyduğu halde iman etmeyi seçmemişse o zaman cennete gitme hakkını kaybediyor bacım. Son hak din İslam'dır.

0|0
    0|0
  • Sen yaşayış amacini ve sebebini bilmiyorsun ki
    Allahin bizi neden ve neye bakarak sınava tabi tuttuğunu bilmiyorsun ki daha bu anlattigin seyi mantikli dusunebilsen. Bunlar hep bilgisizlikten.

0|0
    0|0
  • o yüzden bende kağıt üstünde müslümanım. malum cehenneme gitmek istemiyorum. yoksa Allahı sevdiğimden falan değil...

0|0
    0|0
  • Kardeş bu dünyadaki amaç ney peki Allaha inanmak mi
    Yoksa atomu mu parçalamak mi
    Allah seni neden yarattı Allah bilir

0|0
    0|0
  • Kuranda ne geçiyorsa o. Yaratıcını mantıksız buluyorsan iman etmen de mantıksızlık oluyor.
    Beyyine 6 Ali İmran 131 ve daha niceleri ac oku.

0|0
    0|0
  • Duygusal davranıyorsun. Cahilsin de.

0|0
    0|0
  • Bizi neyle imtihan etmesini isterdiniz? En son kitabını En son peygamberiyle gönderen rabbimiz,

sence bizi neyle imtihan etmesini düşünüyordun

0|0
    0|0
  • Sen cok haklisin

0|0
    0|0
  • O iğrenç Müslüman dediğin insanların cennete gideceğini nerden duydun? En şiddetli azap munafiklara. Cehennemin en alt katmanjnda yanacaklar ebedi bir şekilde

0|0
    0|0
    • Allaha inanırlarsa giderler ancak birşeyi degiştirmeye kalkarlarsa (escinsell olmak ayet degiştirme) gibi kafir sayılıcaktır

• İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır. (Bakara suresi 39. Ayet; Kaynak: Diyanet Vakfı)

0|0
    0|0
  • müslümanlar kesin cennete gidecek diye bişey yok

1|0
    0|0
    • Var. Müslüman ölen elbet cennete gidecektir. Ayet ve hadislerde mevcut.

• @RoyJones_ tamam doğru kardeşim bir adaletsizlik yok ama herkes cezasını çekecek

• Aynen.👍

• Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 22

• dünya üzerinde o kadar çok din ve inanış var ki. Binlerce.. Hepsi de kendi inandıklarının onları cennete kavuşturacağına inanıyor. Ve hepsi de doğduklarından itibaren aileleri tarafından bu şekilde yetiştiriliyorlar pek seçme şansları olmuyor. Müslümanlarda diğerleri gibi kendi inanışlarının onları cennete ulaştıracağına inanmışlar. Ama binlerce din ve inanış, insan, vicdan içinde sadece müslümanların cennete gideceğini savunmak komik gerçekten. Biraz geniş düşünmek gerek. Aslolan iyi bir insan olmak bana göre.

2|0
    0|0
  • Bu Kur'an'da direkt açık ve net bir şekilde yazar kardeşim yani herhangi bir alimin şahsi görüşü değildir; fakat bu soru uzun yıllar benim de kafamı kurcalamıştı, ama sonra cevabı buldum ve ferahladım. Evet kardeşim müslüman olmayan biri cennete giremez ama şüphesiz ki Allah en yüce ve en adaletlidir. Bence mantıklı bir yapın var, bu sorunun cevabını anlamak için imam gazâli kimyayı saadet ve kalplerin keşfi kitabını okuyabilirsin; ama cevap direkt bu kitaplarda değil bunları okuduktan sonra da mektubat okumalısın ki herşey yerli yerine otursun. Yani cevabı burada anlatılamayacak kadar uzun ama bu söylediğin Kur'an'da da geçer ve Allah sonsuz adalet sahibi bunu kabul ettiysen sorun çözülmüş demektir zaten.

1|1
    0|0
  • Allah bunu hesaplamıştır.

Biz Müslümanlar bu dünyada zulüm çekiyoruz hastalık çekiyoruz günahlarımıza kefaret oluyor. Allah bize verdiklerinin çoğunu ahirete saklamıştır. Rahmetleri dünya ve dünyada verdikleri azınlık kalacak ötede rahmetinin çoğu yansıyacak.

İyi bir başka din mensubu bu konuda bildiğim kolay can verebilirmiş yaptığı iyiliklerin karşılığı kişiye Dünya' da verilirmiş böyle şekillerde ama Cennet ile değil o gerçekten inananların.

0|0
    0|0
  • Tövbestağfurullah

1|2
    0|0
  • Çok Haklısın
    Şimdi şu var Allah'ın Hesabı kendine kimseye düşmek defterin Hesabını tutmaya
    Asıl bir Hristiyan diyelim Müslümanlığı seçmediyse bu bizim hatamız ne yazık ki bizler sevdirememişizdir
    Insanlar artık Müslümanlıktan korkmaya başladı asıl Müslüman gibi Görünmeye çalışandan korkacaksın
    Herkez kendine Müslüman diye bir laf da var ayrıca
    Sen cehenneme gireceksin diyenler ayna tutsunlar önce sonra yargılamak doğrumu onu düşünsünler
    Ama şurası var ki sadece iyilik yaptı görevlerini yerine getirmemişse şüpheli ama Devamını yukarda Allah var o bilir

0|0
    0|0
  • Üslubuna dikkat et önce! Evet müslüman olmayan cehenneme gidecektir. Yaptığı iyiliklerin karşılığı ona dünyada mal mülk eş dost vs gibi verilecektir.

Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır.(Âli İmrân 85)

0|1
    0|0
  • Mantıksızlık sende direk cehenneme gidecekler diye bir saçmalığı şu an sen uydrup inanmış gibi davranıyorsun.

0|0
    0|0
  • bir başkası yobaz bir müslüman sırf müslüman diye kötü olsa iğrenç birisi olsa bile sonunda cennete gidiyor.

Sırf müslüman diye kimse cennete gitmez araştırmadan cahil cahil konuşmayın. İbadetlerini farzlarını yerine getirip iyi bir insan oluyorsa haramdan zinadan kaçınıyorsa cennete gider.

0|0
    0|0
  • Bunun açıklamssını yapmıştı hocalar falan. cehennemin tek bir yeri yok katman katman en kötü yeri var daha iyi yeri var. elbet iyilik yapan insanlar bu mükafata göre yerleştirilir ama inançları gereği düştükleri şirk cehennemin en iyi yerinde de olsalar onları kurtarmıyor

0|0
    0|0
  • mükemmel olduğunu söyledikleri allaha böylelikle insanlarda olan kusurlu bir özelliği yani egoyu yakıştırıyorlar.

0|0
    0|0
  • kuranda da bu yazıyor hoş kuranda çok çelişki ve tutarsızlık var ama neyse. sorgulama dönemimde bunu birçok hocaya sordum verdikleri cevap müslüman değilsen melek bile olsan cehennemöe gideceğindi

0|0
    0|0
    • peki şu an hindistanda doğan çocuğun suçu ne odamı cehenneme gidicek sizin saçma dininizle şereflenemediği için

• @tonymonntanaa lkdklcmsvmsdl :D çok komik ve basit düşünüyorsun. ben hiçbir kutsal kitaba peygambere ve dine inanmıyorum bilim insanıyım bilimle iç içeyim sadece herşeyin oluşumunu fişekleyen sınırsız güce sahip varlık olduğunu düşünüorum belki de bigbangi ve öncesini oluşturduktan sınra bu güç dağılmıştır. biizi koruyan kuşatan cenneti cehennemi yapan şeytanı yaratan saçma bir sınava tabi tutan bir tanrıya inanmıyorum. ayrıca kimsenin inancını aşağılamaya hakkın yok. aşağılayan insan en aşağılık varlıklardan farksızdır. dünyada 7 milyar insan var bu da en az 7 milyar fikre düşünceye denk düşer. nerden biliosun en zekisinin en doğruya ulaşanın sen olduğunu? inançlar hakkında bilgin yoksa eleştirmek sana düşmez. git öğren abisi öyle gel

• yanlış yolmuş hahahaha :D sen de beyinden zekadna çok ıraksın adam yerine koyulmaya değmezsin

• Müslüman olmıyan zaten cennete cehenneme inanmıyordur neden bunu dert etsin ayrıca kimin son anında kendini kurtaracagını allah bilir

0|0
    0|0
  • Iyi olan insanlar cennete gider bence
    Benden ya da diger bazi muslumanlardan daha iyi kafirler ateistler vardır.
    Bunu dine bağlamak çok saçma

0|0
    0|0
  • müslümanlar için ayet delili
    (İman edip de imanlarını şirkle bulaştırmayanlar, Cehennemde ebedî kalmaktan emindirler. Onlar için, bu korku yoktur) [En’am 82]
    kafirler için ayet delili
    (Biz, Cehennemi kâfirler için bir zindan yaptık.) [İsra 8]

0|2
    0|0
  • Allah'ı inkar edenler cennete gidemez. Her Allah'ın varlığını kabul eden de cennete gidemez. Allah'a iman edip ve emir ve yasaklarına uyan Müslümanlar cennete girmeyi hakeder. Çizgi bu kadar net olay bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Kuranda var

1|0
    0|0
  • Aynen isterse müslüman olsun kalbi imani olmadiktan sonra cennete zor girer.

0|1
    0|0
  • Yalniz o dedigin cidden kuranda yaziyor yani muslumanliga gore dogru. Ben inanmiyorum o ayri

0|0
    0|0
  • Bunu bir ara ben de düşündüm. Cevap bulamayınca bıraktım.

0|0
    0|0
  • Müslümanlık başlı başına akılsızlık.

0|0
    0|0
    • Aynen ben seni becermek istiyorum çünkü Müslüman değilim ya aman ne günahı ölünce kum dan kale olacağız 😁♋

• @xprototypex boşlukta filan gitmiyorum. Aptal bir dine inanıp ömrünüzü ziyan eden sizsiniz. İyi günler yazmayın daha fazla.

• Boşluktasin kardeş bunu bil ve huzursüz sun
      @tolgaonan78

• Musluman olmayan ve insanlara dünyaya çok faydası olan insanın başta insanlara dünyaya değil Allaha faydası olması lazım. Haşa o hiç birimizin ibadetine muhtaç değildir ama Müslüman olmamak demek allahım kabullenmemek demek kabullense bile inanmior iste. Buda yaptığı tüm iyilikleri goturebilcek derecede bir sirk. Diğerine gelince o Allahın varlığına ve birliğine inaniyo ve musluman hak dinde yani ne kadar günah işlese de o yüzden sadece günahların bedelini ödeyecek ve inandığı allahi gorecek inandığı cennete girecek. inandgi peygamberi sahabeyi gorecek.

0|0
    0|0
  • Sen Allah a inanmıyı çok yanlış anlamışsın. Az ufkunu genişlette yorum yap

0|1
    0|0
Yükleniyor...