Dindar insanlar kendileri gibi düşünmeyenlere neden sapık derler?

sapık mezhep falan diyorlar bana saçma geliyor. batıl kelimesi kullanmak daha mantıklı değil mi

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Boş kafalar

1|1
    0|0
  • Düşünce yapıları bir olmadığı için sana göre yolda yürüyen açık kız normal gelir ama dindar adam bir bakar şöyle bune lan tövbe tövbe eder söylenir :D

1|0
    0|0
  • Onlar benimkini yesin...

1|0
    0|0
  • Allahın dediği den sapmış manasında

2|0
    0|0
  • Sapık kelimesi birden çok manaya geliyor. Normal.

2|0
    0|0
  • Dindar olmadıkları için

0|0
    0|0
  • diğerleri de yobaz diyor, herkes pek bir meraklı yaftalamaya. pek bir fark yok yani.

1|0
    0|0
  • Sapık kelimesi sapmak fiilinden türemiş bir kelimedir bugün her kıza yan gözle bakan cinsel isteği hayvanla aynı olan kişilere verilen adla karıştırılmıştır. Sapık doğru yoldan sapanlara verilen addır 😉

0|0
    0|0
  • Çokta farklı degil aslında

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Dindar kesimle alakası yok, günümüzde çoğu insan kendi düşüncelerine uymayanlar için saygısız yakıştırmalar yapıyorlar. Bahsettiğin olaydaki ikinci kısım da dindarlara "yobaz" diyorlar mesela.

1|0
    0|0
  • Her iki taraf da birbirine yeterince saygi göstermiyor. Oysa inanip inanmamak sahsi bir mesela. Kisiden haric kimseyi ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Sapık kelimesini 'sapmış' mânası ile kullanıyorlar yani ehli sünnet itikadının yolundan çıktığı zaman birine 'bu yoldan, ehli sünnet yolundan çıkmış' anlamında 'sapmış' yani sapık diyorlar o yüzden yanlış anlamamak lazım böyle de söylenebilir bizim yolumuzdan çıkmış mânasını taşıdığı için normal aslında

1|1
    0|0
    • ama günümüzde cinsel sapıklık anlamında kullanılıyor yoğun olarak. böyle iğrenç bir çağrışım yapan kelimeyi dini literatüre sokmak bana normal gelmiyor. ayrıca bir nefret söylemine benziyor.

• Bâtıl dediğimiz zaman da aynı anlama çıkıyor sonuçta böyle düşündüğüm zaman normal geliyor

• kendileri aslında sapıkça düşünürler ve erkekler yaşlandıkça daha da sapıklaşıp torunları yaşındaki bizlere bakıyorlar yarım ağız açıp sinir oluyorum

1|0
    0|0
  • onlar dindar insan değil beynini kullanamayan bağnazlardır

1|0
    0|0
  • Genelde sapık değil sapkın derler. Yanlış falan mı duydun? Bu her dinde böyledir. Hristiyanlarda Müslümanlar için sapkın derler. Doğru yoldan sapmış manasında. İfade şekli bu.

0|0
    0|0
  • doğru yokdan sapmış anlamında sapık deniyor

1|0
    0|0
  • Saygi duymasinı bilende vardır bilmeyende. ben saygı duyan taraftanım bir ateistlede hristiyanlada oturup muhabbet edebilirim arkadas olabilirim. Insanlari din dil ırk olarak ayırt etmek cok anlamsız bir yaklaşım. Kızdığım bir konu daha var tabi dinine inancına fazlı bağlı olan insanların yobaz olarak adlandırılmasıda fazlasıyla hunharca bence. Hiç kimse birbirini sevmek zorunda değil ama herkes birbirine saygı göstermeli diye düsünüyorum 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...