Samsunlu Gokhan Hoca diye biri varmış?

Samsunlu gökhan hoca diye birini duydum. Büyük bir sıkıntıdaym vefk yaptırmam için birisi önerdi. Bu adam hakkında bilgisi olan varsa yorumlarını bekliyorum.

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çok hoca tanısamda onu bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • Peki bana onerebilecegin biri var mi bu vefk ile ilgili

• Şu abini bana yönlendirebilir misin

En İyi Kız Görüşü

• Samsunda mı yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • Hayır Ankara

• Bana mesaj yaz

• Mesaj yazamıyorum takip gonderdimm

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben tanıyorum, bana sırrını anlatmıştı / sübhanekeyi 41 kere tersten okuyup 41 gün nafile oruç tutarsan dilediklerin isteğin gibi oluyormuş

1|0
    0|0
  • Gökhan hoca adamdır, yalnız biraz kaypak adam.

0|0
    0|0
  • Bu adam hakkinda bilgim var.

0|0
    0|0
  • Samsunluyum samsunda yaşıyorum ben duymadım la

0|0
    0|0
  • git de sana bir nur akıtsın :D

0|0
    0|0
  • Bende fena sayılmam. istersen bir konuşalım

0|0
    0|0
  • Bu mevzulara girme bence

0|0
    0|0
  • Afferim git git.

0|0
    0|0
  • Vefk ne ola?

0|0
    0|0
    • VEFK
      (ﻭﻓﻖ) i. (Ar. vefḳ)
      1. Uygun olma, uygunluk: “Ber-vefk-ı rızâ: Rızâya uygun.” “Be-vefk-ı dilhah: Gönlün arzusuna uygun.” Sadr-ı âlî-kadr-i İbrâhim Pâşâ-yı kerim / Vefk-ı dil-hâh üzre îmân eyledikte hidmetin (Osmanzâde Tâib). Ne re’y eylerse hükmü mahz-ı tevfîk u isâbettir / Ne fermân eylese vefk-ı rızâ-yı müsteân üzre (Ziyâ Paşa’dan).
      2. Bir kimsenin isteğine uygun olarak âyet, duâ ve harflerle belli şekillerde yazılmış muska: Eylemez Hikmet tenezzül yoksa kim erbâb-ı aşk / Celb ü teshîr-i visâlin vefk-ı a’lâsın bilir (Hersekli Ârif Hikmet). Bir âyet-i kerîme vardır, size ondan vefk yapayım (Fâik Reşat).
      ѻ Vefk mecmuası: Çeşitli konulara uygun şekilde yazılmış vefk örneklerinin toplandığı mecmua. Vefku’l-mahal: Yerine uygun, yerli yerince: Şeh Selim Han İbn-i Sultan Mustafâ Han’dır o kim / Eyledi tanzim umûr-ı askeri vefku’l-mahal (Şeyh Gālib). Vefk-i müselles: Üçgen biçiminde vefk: Se rûze devlet-i ikbâl-i çarha olma dil-beste / Bu bir vefk-ı müsellestir nice bâzûya bağlanmış

• Al iste burdan yak ulkenin haline bak ya.

0|0
    0|0
  • tanımıyorum samsundayım ama

0|0
    0|0
  • Hocamıymış?

0|0
    0|0
  • Yav ne hocasi bu steden birine yaz uflesin sana saga sola paranizi kaptirmayin

0|0
    0|0
  • bana gel canım hacı amcan yapsın bir güzellik:D

0|0
    0|0
  • Ne konuda vefk

0|0
    0|0
    • Ailemi ikna konusunda

• Dini konuda aramizda daglar kadar fark yok dort dortluk yasamiyorlar aleviliklerini. Ama sonuc olarak benim icin onemli olan bu değil malesef. Ben zaten her gun konusuyorum bunları: )

• Olabileceğine inaniyosan yap o zaman madem oyle

• ben samsunluyum istersem buluurm o ayrı bir mesele ama sıkıntını baska yollardan çözmeyı denedın mı?

0|0
    0|0
    • Evet cok uğraştık fakat hicbir sekilde ikna olmuyorlar artık. Baska carem kalmadı

• Cok tesekkur ederim söylediklerini dusunup yazacağım 😊

• ben teşekkür edrim :)

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...