Kızım akşama kadar kitap okuyor?

Akşama kadar saçma sapan kitaplar okuyor. Otur bir Kuran oku faydalı şeyler yap diyorum yok. Bir de saçma sapan kurt adam filmlerine sarmış daha 15 yaşında akşama kadar yerinden kalktığı yok

1|1
19|43

En İyi Erkek Görüşü

• Kızını zorlama ne yapmak istiyorsa onu yapsın senin saçma dediğin şeyler onun hayal dünyasını geliştiriyor dinde ise zorlama yoktur dini açıdan zorlama kızını bana göre dini açıdan kendi çocuğunu dahi zorlamak günahtır din inanç ve gönül işidir 15 yaşında ergin bir çocuk neye inanması ve ne yapması gerektiğine aklı erebiliyor ileride sana şükretmek yerine nefrette edebilir

0|0
    0|0
    • Ben işimi sağlama alıyorum cehennemde yanmasını istemem

• tamam biraz da hayata karışsın bütün ev işlerini ben yapıyorum

• Ev işlerinde falan haklısın onları öğrenmesi lazım hayata karışsın ona bir şey dediğimiz yok

En İyi Kız Görüşü

• Bende oyleydim ablacim bırakamaz sabahtan akşama kadar kitap okurdum böyle fantastik kitaplar. Karışma bırak okusun hatta teşfik etmen lazım anne olarak. Sana saçma gelebilir ama emin ol bu kitaplar ona çok faydalı. Hayal gücüne yatırım bunlar. Mesela ben şu an film senaryoları yapıyorum. İnsallah ilerde dünya çapında filmler yapicam. Neyse işte karışma sıkma kızı zaten zamanla kendi vakit bulamaz okumaya daha yaşı küçük ben şimdi okumaya vakit bulamıyorum mecburen okul derdine düştük. O da ayarlar kendini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• kardesim nasihat et tatli dille iyi yerlere yonlendirmeye calis beraber kuran okuyun oyle halletmeye calis

0|0
    0|0
  • 15 yaşında diyorsun. Sen böyle zorlarsan dine yakınlaşmak yerine daha çok kaçaçak biride çıkıp islamı karalamaya çalıştığında onları haklı görecek.

0|0
    0|0
    • öyle bişey yapamaz

• Zorla öğretiyorsun. Ve anlamadığı bişey niye öğrenmek istesin. Kibarca oturup anlatmalısın. Zorla kapattırmak. Zorla oruç tutturmak. Zorla namaz kıldırmak. Zorla kuran okutmak. Zorla zorla en sonunda boom ya o kendine kıyar ya siz kafayı yersiniz. Oturup konuşun dinin gerekliliklerini anlatın. Ne yapması gerekli neden gerekli. Zorla imamhatipe göndermek. Umarım siz haklı çıkarsınız. Ama dediğim gibi olursa karşınızda dıyguları körelmiş, anne ve babasını sadece dayatmalar yaban iki kişi olarak görecektir. Ve ilk fırsatta gidecektir. Eğer üni kazanırsada size inat yaşayıp ve büyük ihtimal şehir dışında okuyacaktır. Bakın size zıt yaşarsa daha kötü olacak doğru hamleler yapın. Ve en önemlisi sizde kitap okuyun.

• Başka şehirde okumak istiyor ama babası başka şehirde okuyamazsın dedi ben zaten öğrettim herşeyi geri kalanını da imamhatipten öğrensin ben ilim alabileceğim faydalı kitaplar okumaya çlışıyorum arada

• Benim kizim yeterki kitap okumak istesin. destek olurdum... yanlis dusunuyorsun... kitapla pek aram yok... ama kitap okuyan kisinin kafasi okumayana gore farkli calisir... zihni daha acik olur... Olaylara sig yaklasmaz... sen okumadigin icin kizinda ole olsun istiyorsun... bunu ona yapma... birqk gelistirssin kendini

0|0
    0|0
    • kurguyla nasıl gelişecek dersleri de zayıf

• Imam hatip lisesine uyum saglayamamistir... sen. Ebeveyni olarak tercihini sordunmu liseye kayit ederken... belkide saglik meslek lisesi vb. Istiyordu kiziniz... muhafazakar olmaniz onu illaki imam hatip lisesine gondermenizi icap ettirmez... kizinizla anne degil bir arkadas gibi konusun... bence onun bilmediginiz hayalleri var ... tam egitim caginda ona destek verin..

• Ne guzel iste.

0|0
    0|0
  • okusun birak, Okumasa daha mi iyi

0|0
    0|0
    • okumasın kalksın iş yapsın bana yardım etsin çok istiyorsa az okusun akşama kadar kitap okunmaz

• 29 yaşında olsan 15 yaşında kızın varsa kaç yaşında evlendin sen

0|0
    0|0
  • neden saçma sapan olsunki hoşuna gidiyor demekki

0|0
    0|0
    • Hoşuna gidiyorda akşama kadar kitap mı okunur

• @Satürnlübirberfin akşama kadar okuyor zaten biraz hayata karışsın ev işi yapsın tüm ev işini ben yapıyorum

• Belki kimseyle konuşup anlaşamıyordur. Bazı insanlar bu şekilde kitaplara sığınıyorlar çünkü konusabilecekleri kimse yok konuşmaya çalış birlikte vakit geçirin zaten ergenlik döneminde zor zamanlar geçiriyor olabilir.

• Din baskısı kurmak için Kur-an oku deme herkesin yapabileceği ve ya istiyeceği bir şey değil. Demek ki kızın fantastik filmler ve kitapları seviyor karışmak yerine o kitapları bitince yeni kitaplar için destekle kitap okumanın çok faydası var çünkü..

0|0
    0|0
    • tamam biraz okusun ama akşama kadar okunmaz

• asıl siz yanlış düşünüyosunuz akşama kadar kitap okunmaz

• Sizin düşünceniz ama şahsen ben karışmayın derim.

• Birak okusun kitaptan zarar gelmez benim kizim boyle kitap okusun evin bir odasini kütupaneye cevirmezsem serefsizim

0|1
    0|0
    • kocam da bende aynı fikirdeiz demekki haklıyız akşama kadar kitap okunup kendi kendine yabancı dil öğrenmeye çalışılarak hayat geçmez dersleri berbat zaten bir de gelip 3 tane fazladan anlaşabileceğim dil biliyorum diyor arapça öğren diyorum onu da biliyorum geliştir diyorum diğer dillerle saçma sapan dalga geçer gibi bişeyler söylüor

• Kitap okumaya okadar duskunse onu anca baska seylerle oyalayarak sogutabilirsiniz bos zamanlarinda zikin dolasin gezin vs vs

• gezmeyi sevmiyor evde durmayı seviyor

• sakın sıkma. Yüce kitabı okumuyorsun cezalısın da yapma. Arada bir ballandırarak hadi bakalım şimdi de kitabın bittiyse birde bunu okuyalım felan yap. Sakın ha sıkma kayışı kopartma

0|0
    0|0
    • İmamhatibe gönderdim habire orda okuyorum zaten diyip sıyrılmaya çalışıyor şimdi tatil kuran kursuna göndermek istiyorum söylüyorum ona sakin kızın arkasından aslan çıkıyor zaten herşeyi siz istiyorsunuz diye yapıyorum kuran kursuna da yollarsan hiçbir dersi dinlemem hocaları dinlemem paran boşa gider diyor

• Sıkma. Yapabilecegin birsey yok. Oraya gonderkeden once orayi sevdirmelisin. Yoksa dusman kesilir.

• Ergenliği bitince heveside biter teyze

0|0
    0|0
  • SHE WILL BECOME A TRUE ALPHA

0|0
    0|0
    • kızımda böyle salak salak şeyler diyor

• Benim annemde öyleydi kitap okusam konuşurdu okumayı bıraktım bu seferde artık kitap okumuyorsun dedi en iyisi kendi halina bırakmak karışmayın dinlemez zaten

0|0
    0|0
    • benimki bıraksa öyle bişey demem kaç senedir bırakamadı gitti

• Senin kız da ne sorunluymuşbee

0|0
    0|0
  • abla örnek olup küçükken yetiştirmek lazım. söylemekle olmuyo maalesef. yetiştirmezsen kurt gibi kaparlar kızı işte. sanal ortam arkadaş çevresi daha çok kurt adamla dolu

0|0
    0|0
    • örnek olmaya çalışıyorum ben onu yönlendirdikçe o salak salak şeyler yapmaya devam ediyo

• çalışmıyor ki dersleri düzgün olsun bir ara dershaneye gönderdik nasıl oluyorsa daha kötü oldu

• imkan varsa birebir ders alın bir hocadan ya da univ öğrencisinden

• Kuran okumasın da.

0|0
    0|0
  • Kuran okumayı da biliyo mu bari

0|0
    0|0
    • Kuran kursuna yolladım

• Boğmuyorum. Hep rahat bırakmaktan böyle oldu

• Buyrun mesaj atın lütfen ordan konuşalım bence

• Ne güzel işte.

0|0
    0|0
  • Şimdilik okusun alışkanlık kazansın. Kişilik oturunca o yönelir zaten. Kendimden biliyorum. Alışkanlık kazansın daha ne istiyorsun

0|0
    0|0
    • tembelin teki birşeye yöneldiği yok dersleri de zayıf

• en iyisi neden kuran okusunki büyüdüğünde kendi isteğine göre okur bırak kızcağız birşeyler öğrensin ablacım

0|0
    0|0
    • akşama kadar kitap okunmaz kalksın hayat karışsın iş yapsın biraz

• gezmeyi sevmiyor kurgu kitaplarından da birşey öğrenemez

• bu kadar şikayetçiysen pedagoga git prof. destek al ben bu kadar akıl verebildim

• Onu terbiye et ona biyoloji tarih ogret saygiyi ve ayipi ogret ona deki mini etek giyme kisa kol giyme ayip ona ayipi ogretkii buyudunde giymesin bak istiklal cadessine kerhaneden farki yok hepsi ciplak geziyorr resmen

0|0
    0|0
    • Kapattırdım zaten imamhatipe gidiyor doğruları öğreniyor kuran kursuna yollicam ben gitmem zorla imamhatibe yolluyorsun zaten diyor orada iş yaptırdıklarını duyunca hocalara kötü davranırım kaçarım paran yanar diyor o kadar yaramaz değil ama yaparsa da para yanar biyolojisi çok güzel ama çoğu dersi çok kötü hiçbir işe yaramıyor kendi kendine dil öğrenmeye çalışıyor onun yerine otur arapçanı geliştir.

• Hmm isin zorr kizin yaninda oll

• saol elimden geleni yapıyorum benim gibi annesi olduğu için şanslı

• baskı yapma diyecem de yaşıda gelmiş ama yinede kendini geliştiriyor yani pc başında oyun oynamasından iyidir bence

0|0
    0|0
    • Genç kız oldun kalk biraz hayata karış diyorum yapacak birşey söyle o Zaman diyo yapacak birsürü ev işi var diyorum salak salak suratıma bakıyo

• Küçükken akıllı uslu çok şirin bir kızdı sürekli iş yapmaya çalışıyordu. Büyüdükçe birşeyler oldu. Bir dönem sonra Ne olduğunu anlamadım salak salak davranmaya başladı giyimi değişti arkadaşı olmamaya başladı soğuk soğuk davranmaya başladı sinirlerimi bozuyor ne oluyor anlamadım

• ya o kadar takma kafaya daha küçük ergenlik döneminde normal yani biraz zaman geçsin bak düzeldiğini göreceksin ama sen yinede fazla olmayacak şekilde baskını kur üstünde

• zamanında eğitememiş sin dostum

0|0
    0|0
    • önceden böyle değildi herşeyi öğrettim herşeyi yapabiliyor yetenekli kız ama yardım etmiyor illa ben söylicem söylemeden kalkmıyor

• banamı yavşıyon ya evliyim ben

• estağfurullah sen yanlış anlama insanların tanışma nedeni yavşama olamaz demi. dostluk kurulabilir demi insani yönden ya

• Ne güzel annesi işte okusun ama kuran da okusun oku allahın adıyla oku diye başlıyor

0|0
    0|0
    • okusun kuran ama sürekli kitaplarda başını kaldırmıyor bütün ev işini ben yapıyorum söylemesem yardım ediceği yok

• evet birazcık beni düşünüp kalkıp kendi yapması lazım takmış dizi film kitap diye yok filmlerden dizilerden yabancı dil öğreniyormuşta..

• yapsın yapsın affeerim ona

• Normaldir bir dönem herkesin okuduğu abuk sabuk aşk kitapları işte zamanla geçiyor rahat ol.

0|0
    0|0
    • aşk değil bilim kurgu filan okuyup izliyor yabancı diziler izliyor aşk meşk işerini Allah tan sevmiyor

• Kuran okutuyorum dedin ya burada bazilari havlar şimdi bazi ilericiler

1|0
    0|0
    • saçma sapan şeyler diyorlar zaten

• Salla daha buradakilerin cogunun hayattan bile haberi yok

• sen kaç yaşındasın?

0|0
    0|0
  • zor dimi çocuk yetiştirmek

0|0
    0|0
  • Bunu yazan 18 yaşındamı :D

0|0
    0|0
  • sıkıntı yapma çocuk daha o okumaktanda sıkılacak tipik bir insanoğlu modeli :)

0|0
    0|0
    • kaç senedir sıkılamadı gitti takmış kitaplara yabancı dizilere filimere

• daha iyi yaa yabancı dizi seyretsin belki ilerde cevirmen olur para sıkıntısı çekmez :D

• olabilir o

• Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 18

• Yapacağı şeyler o.
    Çevresi ailesi ne yaparsa onu yapar o da.

0|1
    0|0
    • Saçma sapan insanların yazdığı kitaplar okumak yerine kuran okusun hiç bize çekmemiş

• O kitapları da okusun ek olarak kuran d a okusun.

• okusun işte ne güzel.

1|1
    0|0
    • Saçma sapan kitap okuyup duruyor okuyorsa doğru düzgün şeyler okusun. Millet Yazıyor bu DA gelip okuyor. Elinden aldığımda internetten okumaya çalışıyor. En sonunda sinirlenip tabletini kırıp parçaladım yasakladım. Gelmiş bir de ağlıyor

• @einsteinenisten troll uğraşma boş ver değmez ben denedim olmadı. Ben diyorum Ankara o başka birşey anlıyor :D

• @M_Kaya bıraktım zaten artık sadece izliyorum

• Bırak istediği kitabı okusun kız daraltmasana

0|1
    0|0
  • Kitap okuması ne kadar güzel, kızından öğrenecek çok şeyin var.

0|0
    0|0
  • O yaşta bende öyleydim normal

0|0
    0|0
  • Ne güzel işte

0|0
    0|0
    • bütün ev işlerini ben yapıyorum

• Şaka değil mi? Trolldür umarim.

0|0
    0|0
    • neden şaka yapayım akşama kadar kitap mı okunur

• Sen de yapma o zaman. Küçücük kızdan ne işi bekliyorsun ki

• ben ev hanımıyım yapmalıyım ama kızımda beni düşünüp kalkıp yapmak zorunda herkesin sorumlulukları var zaten bir işe yaradığı yok kalksın bana ev işi yapsıjn

• Millet okusun diye kendini yırtar bu da okuyor diyor. Millet deliye biz akıllıya hasret.

0|0
    0|0
    • akşama kadar kitap okunmaz ben bir anneyim çocuğum için doğru olanları söylüyorum

• Okumamalı başını kitaplardan saçma araştırmalardan kaldırmıyor. Biraz kalkıp ev işi yapsın arkadaş bulsun sürekli internet kitap altyazılı diziler izleyip gavur dilleri öğreniyor arapça öğren kuranı anla diyorum onu da biliyorum diyor geliştir diyorum dinlemiyor dersleri de düşük kıçını kaldırdığı yok çocuk bakmak zor iş

• Bu kafayla tabii zor. Çocuğun ilgisini senin istediğin değil onun istediği şeylere yöneltmen gerek. Kuran da okumasın bırak, senin söylediklerinden daha saçma sapan bir şey zaten.

• Sabahda annem kardeşim için aynını söylüyordu :D bırakın okusunlar :D

0|0
    0|0
    • biraz iş yapsın tüm ev işlerini ben yapıyorum

• iyi geceler troll

• ben niye şaka yapayım anneniz de mi şaka yapıyor anne olunca anlarsınız kızımda benim gibi annesi olduğu için çok şanslı

• Senin gibi annem olsa evi terk ederim

0|1
    0|0
  • Ergenlik işte

0|1
    0|0
  • Sen ne halt yiyorsun burda o zman. O kadar sorumluluk sahibi bir annesin madem burda caz yapacağına al karşına konuş.

0|0
    0|0
    • anlamıyor girmiyor kafasına

• Ergenlik döneminde normlar böyle şeyler

0|1
    0|0
    • öğrenmezse hiç öğrenemez

• 15 yasında ki kız neden kuran okusun?

0|0
    0|0
  • ne var bunda?

0|0
    0|0
  • Kitap okuyan çocuğu garipseyen cahil ebeveynlerle dolu ülke nasıl gelişsin

0|0
    0|0
    • düzgün konuşun bu yaşlarda öğrenmesi gereken çok şey var

• ilgi alanı yatmak bütün ev işini ben yapıyorum

• Iyi ki senin gibi iğrenç bir annem yok ya, umarım ilk fırsatta kurtulur senden. Anne olmayı haketmiyorsunuz.

• Okusun ne güzel işte

0|0
    0|0
  • ufak sorumluluklar ver bütün işleri ben yapıyorum evi süpürme işininde se yap de

0|0
    0|0
    • söyleyince yapıyor ama söylemeden kalkıp yapması lazım

• kaç defa söyledim ona kalk ben söylemeden yap diye anlamıyo

• seninki yine iyi sonuçta her dediğini yapıyormuş şimdik kızların çoğu o kadarınıda yapmıyor çok yüklenme bunalır

Yükleniyor...