Kız çocuğu ne zaman iş yapmaya başlamalı?

Merhabalar 15 yaşında kızım var. Hiç yerinden kalkmıyor. Beni de sinir ediyor. Ev işi yap diyorum. Yaşıtlarım arkadaşlarıyla oynuyor neden ben evde dizinin dibinde iş yapıyorum diyor. Ufak tefek birşey yapıyor. Şu aralar da oruçluyum diye kaytarmaya çalışıyor.

0|0
16|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ağaç yaş iken eğilir katılıyorum ama siz evladınızı başkaları ile kıyaslama yanlışı gibi yapmayın lütfen.

Yaşı geçiş dönemi tam. Sorumluluk verin bak artık birey oluyorsun kendi başına hayatta kalman için bir şeyleri öğrenmeye başla diyerek güzelce ve kızınıza kendini iyi hissettirerek yaptırın azar azar başlayın belki mutfakta yetenekli çıkar belki temizlikte bilirsiniz o kısma yöneltin başarılı mutlu hissetsin gerisi gelir bence.
    Kızını hizmetçi gören genel anneler gibi olmayın lütfen bireyler olarak paylaşım yapın oğlunuz var ise O' nu da sorumluluk sahibi yapın azar azar bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Tam atarlanma, isyankar, ergenlik dönemi. çok üstüne gitmeyin hanfendi. Bırakın. Ama çok azda olsa yavaş yavaş alıştırın. 18den sonra arttırın potayı.

0|1
    0|0
    • 18 de zaten üniversiteye gidicek. 2 gündür boya yapıyorum yerinden kıpırdadığı yok. Genç kız artık. Onun yaşındakiler annesine hiçbir şey bırakmıyor

• Ya şimdi şöyle bir baktığımda en yakın kuzenlerimden örnek vereyim. Her ne kadar misafirliğe gittiğimizde arı gibi çalışsalarda bazen dikkatimi çeker annelerine çok itiraz ettikleri oluyor. Başkalarını örnek vererek iş yaptırmak iyi değil. Bu gibi durumlarda pedagogla görüşmek daha iyi olur. Adem Şahin hocamıza e-posta atın internet sitesi var googledan yazın çıkar. Bir radyo kanalında hergün sorulan sorulara yayın yaparak cevap veriyor.

• Tamam teşekkürler. Benimki misafir geldiğinde odasına çekilip birşeyler yapıyor

• Kusura bakmayın ama sizin hatanız siz bu yaşa kadar el bebek gül bebek büyütmüşsünüz belli. Sizden korkmuyor sizi kankansı olarak görüyor nerdeyse biraz Anne olduğunuzu belli edin ileride başınıza çok iş açar benden söylemesi.

0|0
    0|0
    • Herşeyi ben söylediğimde yapıyor kendisi kalkıp yapması lazım telefonu alıyor eline akşama kadar saçma sapan kitaplar okuyup filmler izliyor

• babası bırakmaz

• geçmiş olsun o zaman şimdiden

• Kendi odasini toplat bu yaslarda bence teyze.

0|0
    0|0
    • Odasında bir yatağı var kardeşiyle kalıyor ama ben söylemesem yatağını da toparlamıyor. Evi temizleyip süpürmesi lazım ben bişey demeden

• Dogru ama yeni nesil biraz farki iste.

• senin yaşın kaç ki datlım

0|0
    0|0
  • Orucky affet annesi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• 13 yaşında başlamalı.

0|1
    0|0
    • herşeyi biliyor zaten ama söylemeden yapmıyor kendimi öldüreceğim bir kere de söylemeden yap diyorum yok

• annem ortaokuldayken sofra toplatırdı bana. lisede her işi öğrendim. ha şu an yapıyor muyum hayır :D ama anneme yıkmıyorum eve kadın geliyor ondan

0|0
    0|0
    • Bizimki söylesen herşeyi yapıyor ama söylemeden yapmalı herşeyi bana bırakıyor

• teşekkür araştırcam

• rica ederim umarım işe yarar.

• İş yapması içinden gelmesi gereken bişey öncelikle ama burayı temizsen sana para vericem diyip alıştırabilirsiniz yüklü mevlalar değil tabiki

0|0
    0|0
    • Habire para mı yetiştircem ben de akşama kadar iş yapıyorum bana kimse para bemiyorsan. Bütün harcamalar eve gidiyor. Kendime doğru düzgün kıyafet aldığım yok

• İş yapmayı becerebilcek kabiliyete ne zaman sahipse o zaman başlar yaşı yokki :/

0|0
    0|0
    • ama yapmıyor herşeyi yapmayı biliyor ama yapmıyor

• Rahat bırak kızı ya

1|0
    0|0
  • Ben 6 yaşımda sandalyeyi koyup bulaşığa girişiyodum annem bana gülüyodu hamaratlı kızım diye☺️Şimdiki nesil tehlike vallahi hiç bir işin ucundan tutmuyolar. Halbuki kendi iyilikleri için öğrenmeleri gerekir.

0|0
    0|0
    • Ben de öyle diyorum üniversite de ayrı eve çıkarsın lazım olur diyorum sen beni düşünme bildiklerim bana yeter başımın çaresine bakarım diyor

• Başına buyruk genç bir derse ihtiyacı var aslında🙂Sizin kıymetinizi bilmeli anlamalı.

• Yavaş yavaş öğretin.

0|0
    0|0
    • Herşey elinden geliyor zaten ama yapmıyor evi toparlasın temizlesin herşeyi ben mi yapıcam yan gelip yatmayı biliyor yemekte yemesin o zaman hiçbirşeye katkısı yoksa. üniversitede işine yarar diyorum ben o zaman başımın çaresine bakarım sen beni düşünme diyor

• bende yapmıyorum nolmuş
    benim işim değil annem ev hanımıyken bana düşmez

0|0
    0|0
    • Benimki de böyle diyor. Yaptığım yemeyi yemeyi biliyor. Yan gelip yatıp yemekle olmuyor. Herkes çalışıyor ondan küçük kardeşi bile çalışıyor. O akşama kadar yatıyor kimseye bir katkısı yok

• Çıkacak arkadaşı yok ben kendime yeterim kimseye muhtaç değilim diyor müzik sevmiyor anca evde oturup gavurların dillerini öğreniyor öğreniyorsan arapça öğren diyorum onu da biliyor ama az biliyor onu geliştir diyorum gavur gavur şeylerle sesleniyor bir de

• 😂😂😂yaa abla Allasen gavur şeyler nedir
      dediğim gibi biraz adım atarsanız çocuğunuza ılımlı şekilde o da size adım atar

• 22 yasindayim hala is yapmiyorum.. Yapmasin ne gerek

0|0
    0|0
    • ben mi yapıcam bütün işi

• Yani o acidan bakinca tabiki sen yapmicaksin ama 15yasindaki birinin kafasi hizmetcimiyim ben o zaman yapmasaydiniz beni tarzi caliscagi icin cok ustune gitme... Hatta mesela babam cok titizdir ve ben bisey yapmadigim icin soylenir bazen o yapmadiginda bana batar en ufak bir toz bile ben yaparim alistigi icin birak bazen yapma o yapmak zorunda kalir zaten

• gerçekten de öyle diyor. ben söylemeden kalkıp yapmıyor illa söylicem hiç düşünmüyor annem biraz otursun ben kalkıp söyletmeden yapayım diye

• Ben o yaşta halıları yıkıyordum be, ufaktan bulaşıkları yıkaması lazım.

0|0
    0|0
    • halıları halıcıya veriyorum bulaşık makinası da var kalkıp kahvaltı hazırlıcak etrafı toplicak silip düzenlicek illa herşeyi ben mi söylim

• 9-10 yaşındayken başlamalı. Ağaç yaşken eğilir annem bana böyle öğretti. Tabi ezmeden. Genç kız olmuş senin ki dhaa ne oyunu

0|0
    0|0
    • anlamıyor bende böyle düşünüyorum

• herşeyi yapabiliyor ama tüm ev işleri bana kalıyor salak salak yatacağına kalksın ev işi yapsın

• Evet bence sert biri olarak babasina söyleyin hakkından gelir

• Orta okulda odamı toplamaya başlamıştım yavaş yavaş daha sonra ev işlerine yardım ettim, yeni nesil tembel teneke biraz.. :)

0|0
    0|0
    • bizimki söylesem herşeyi yapıyor ama söylemeden yapacak koskoca 15 yaşında genç kız olmuş birkaç sene sonra evlenme yaşına gelecek.

• Evlenme yaşı yoktur, ne zaman hazır hissederse o zaman olur ancak :)

• Orucluyken mazur gor. Birden is verme cok cok ama is ver yinede sonra hic yaptiramazsin

0|0
    0|0
  • O yaşlarda öyle oluyorlar fazla üstüne de gitmeyin daha ters tepebilir. Eşiniz yardım etmiyor mu?

0|0
    0|0
    • Eşimin yanında melek gibi ne derse yapıyor. Ben de ne dersem yapıyor DA kalkıp kendi yapması lazım oflaya puflaya yapıyor kalkıp dövesim geliyor

• Fazla musamaa gostermemeye calis, ilerde tepene cikar. Eşin ise ikinizin arasinda kalir ve yuva dagilir gider. Ozellikle eşinle ayni fikirde ol. Eger o sana'birak yapmasin sen yapiver diyorsa' bu iş kotuye gidiyor demektir. Ablamin yuzunden ailem boyle dagildi benim.

0|0
    0|0
    • Kotude davranmayin tabi ama eşinle ayni fikirde hareket edin

• Eşim fazla sıkma kızı diyor. Zaten kızım asosyal arkadaşı filan yok. Çokta soğuklaşmaya başladı. Bize de bağlı değil. Ben hizmetçi miyim deyip duruyor. Hiç birşey yapmıyor değil de götür getirlerimi yaptırıyorum yine de.

Yükleniyor...