İletişimi engelleyen davranışlar nelerdir?

Selam..
Hepimiz bu dunyada birileriyle hasır nesiriz malum. Sırf sevgili olan arkadaslar bu soruyu okusa ve dikkat etseler bile cok faydalı olduguna inanıyorum.
İletişimi engelleyen davranışlar nelerdir peki?
Belirsiz guvenceler vermek (her sey duzelecek, merak etme)
Belirsiz övgülerde bulunmak (öyle nazik ve düşüncelisin ki, seni sevmemek imkansız)
Onaylamak (bunu yapman cok iyi olmuş.. her zaman sözümü dinliyor itiraz etmiyorsun. senden cok memnunum)
Moral verici konusmalar. klişeler ve otomatik yanıtlar (korkma.. endişelenecek bir şey yok. . iyi olacaksın.. teyzemin kızı da kocasıynan kavga ettiydi. simdi cok iyi)
Teselli etmek (cocugun öldü haklısın da.. daha gencsin neler dogurursun sen)
Kendi yasamından örnek vermek (zamanında ben de böyleydim.. sevgilim ayrıldugında cok kötü hissetmiştim bende 😕)
Simdilik burda bırakıyorum cunku uzun. Umarım size de faydası olur

Sevgiler ks.

0|2
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Mihriban, bunları yaptığımı lönk diye farkeden biri olarak ne tavsiye ediyorsun. Kısa bir örnek üzerinden gidelim:

+midem yanıyor acaba şu şu şu olabilir miyim?
    -korkma.. Endişelenecek birşey yok. Abime de olmuştu. Somra böyle böyle şöyle şöye..

Bu konuşma iletişimi engelliyorsa + ya cevap veren - örnek olarak nasıl cevap vermelidir?

1|0
    0|0
    • Bilmiyorsa bilmediğini itiraf etmelidir mahom :)
      Veya empati yapmalı. yani karsısındakinin ne hissettiğini düşünüp söylemeli
      -midem yanıyor... vs
      _bilmiyorum ama bu canını sıkıyor olmalı. ne yapmayı dusunuyorsun?
      -belki dr a giderim ya bilmiyorum.
      _olabilir. bu dogru bir secenek olmalı senin için. Ne zaman gitmeyi düşünüyorsun

Veya
      Sendesen ki
      _eczaneden gidip x hapını alsam gecer
      -hmm. kişiye uygun olmayan ilaç kullanımının saglık problemlerine yol actıgı söyleniyor. ne düşünüyorsun bunun hakkında
      _yok dayııı bana bişry olmaz
      -saygı duyarım (mk diye sövebilin içinden😂😂)

• Eig de verirmiş Mihroşum, teşekkürler 😊

• Kıyamam💕💕

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben seni takip etmeyi bırakmalıyım sanirim.
    Cok yerinde tespitlerin var.
    Bunları yapmayı cok sevmiyorum ben o yüzden iletişim eksikliğim yok ama ben abartıyorum biraz sanirim
    Ayrıca bunlari yanlış olduğu halde duymak isteyenlere isteyerek dahi olsa söyleyemiyorum.

1|0
    0|0
    • Durust olmak kötuyse biz de kötuyuz vesselam

• Ne güzel :)
      Tebrikler olsun sana

• Sagol canısı:)

• empati eksikliği gayet açık

1|0
    0|0
  • Anlatim bozuklugu kensini ifade edemem :D yine ven :D

1|0
    0|0
    • Detayı okudun demi😂

• O zaman abla demiyim :D yasli hissetme :D kendinde suc yok ama :D masumsunuz kizlarr :D

• Haha tabi ki sutten cıkmıs ak kasıgız canım..
      Yok yaslı hissetmem cekinme

• Maskelerdir iletişimi en zorlu hale getiren.. Maskesiz insanlarda milyonda bir var

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Dinlememek. En büyük engel bu. Aklımızda ya başka bir şeyler ya da elimizde telefon varken karşıdakini dinleyemeyiz.

Hoşgörüden uzak olmak. Kaba tabirler kullanmak.

Abartılı sözler vermek. (Ömrümün sonuna kadar seni seveceğim falan...)

1|0
    0|0
Yükleniyor...