Ailemle cok kavga ediyoruz. Sürekli beni eleştiriyorlar. Ne yapmalıyım?

Selam canlarım.
Hiç sen dili/ben dili diye bişey duydunuz mu?
Sen dili genelde bir çok ailede kullanılan bir dil. Ne mi peki?
Karsıya duygumuzu ifade ederken negatif sözler ile benliğine saldırmaktır (yargılayıcı. suçlayıcı. ima eden. emir veren. öğüt veren. öneri ileri suren. ahlak dersi veren. alaya alan)
"Böyle bir seyi nasıl yaparsın? Ne laf anlamaz cocuksun! Ne zaman adam olacaksın sen? Tabii senin için hava hoş.. Aklın neredeydi?
Gibi
Bu dili kullanan kişiler cocuguna da bu ifade seklini öğretir. Öyleyse ben dili kullanıp kişiliğe degil davranışa yöneltmeliyiz konuşmamızı.

Su muziğin sesini kes demedim mi sana? Yerine (muziğin sesi bu kadar acık olunca okudugumu anlamıyorum ve basım agrıyor)

Benimle nasıl böyle konusursun. Terbiyesiz, utanmıyor musun? Yerine (benimle bu şekilde konustugun zaman cok agırıma gidiyor ve guceniyorum)

Umarım acık olmuştur
Detay cok eksik ama biçoğu okumaktan sıkılıyor cunku.
Hepinize sevgiler.

2|5
4|7

En İyi Kız Görüşü

• egitim derslerinde ogrendiklerimiz bunlar ozellikle sinif yonetiminde... cok gerekli bilinmesi gereken bir konu keske bu konunun bencesini yazsan ne guzel olur

1|0
    0|0
    • Olur önerini dikkate alacagım usengec olmadıgım bir gun.
      Soruma gelmen mutlu etti teşekkür ederim

• rica ederim kolay gelsin 😊

• Sagol ❤

Erkekler Ne Diyor 7

• Sen dili kullandıklarında ben de onlara sen dili kullanıyorum. Birden bire "sen böyle bir çocuk değildin ne oldu sana?" diye sorarlar. Ben de konuşma tarzımı sana uydurdum derim. İşte o an müthiş bir tıkanma yaşarlar. Ardından açıklarım durumu ve derim ki " bir daha ben cümle kurarken dikkat et, eğer sen dili kullanırsan seni çekemem dilimi sana uydururum" .

Bence bencil bir dildir sadece karşı tarafı suçlar, bir çok kişi böyle konuşuyor nedenini anlayamadım hiç

1|0
    0|0
    • Öğrenilmişlik teorisine de değinirken pek bir yahsi olan mahom..
      Calsın sazlar oynasın usaklar hosgeldin mahom 😊

• Mihroş ben o teorileri bilmiyorum da empati yapabilen biriyim diye düşünüyorum. En azından yapabildiğim kadarıyla.

Lelelelelelelele çok hoşuma gitti övgülerin mihriban

• Ahaha empatik maho seni

• Ne kadar güzel söylemişsin ya
    Ah ulan ah
    İnan karsimda dağ olsa yıkılırdı şu an.
    O kadar soyluyorum.

1|0
    0|0
    • Anlamadım ama teşekkür ederim 😊

• Dertliyim bu konuda yani
      Derinden bir ah cektim okurken :))
      Cok derinden hemde yaramı deştin :)

• Haa..
      Afbuyur.

• Sen niye hep acikliyon meslegin ne ki ve ailen ile tartisiyorsan gonlunden gecenleri soyle hata yapiyorsan yapma ailen ile oturup konusmaya calis hoslarina giden bir sey yap saril onlara duzelirler :D

1|0
    0|0
    • Yavrum evladım yine mi sen😕ve yine mi detayı okumadın?
      Ben hemsireyim lan. bilgi vermeye calışıyom
      Dellwndirme beni😱

• Yilin kapagi :D okudum anladim :D suauyorum :D

• Eh hadi insallah :)

• Bu konu pek işime yaramasa da bilgi dağarcığının bir kısmını bizimle paylaştığın için teşekkürler

1|0
    0|0
    • Estağfurullah: ) teşekkür ederim

• Cok teşekkür ederim: )

• Bundan sonrası gerçek teşekkürü aşıp iltifata girecek , iyi akşamlar iyi eğlenceler

• Kuşak çatışması her zaman olabilir. Anne ve baba hiçbir zaman evlatlarının kötülüğünü istemez. Onlara iyi davran. Bugün varlar. Yarın yoklar. Keşke benim de anneciğim hayatta olsaydı. Doyasıya tekrar tekrar sarılıp öpebilseydim dünyada karşılıksız seven tek varlığımı. 😢😔

0|0
    0|0
  • Bosver takma

0|0
    0|0
    • Soru detayını oku lütfen

• Egoist kadın sanene görüş benim değilmi kime saydırıyon lan sen

• 😕 beni engelle lütfen

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Okumayanları düşündüğün kadar okuyanları da düşündüğünde daha mutlu olurum şahsen.

Aldırma ve kendinden taviz verme bence :)

Bunu büyüdükçe öğreniyoruz hassas ve altın kural niteliğinde noktaya değinmişsin tebrikler.

Aynı cümleyi kurmanın kaç yolu var ve insanlar konuşmalarından nasıl anlaşılıyor ders olacak nitelikte geniş bir konu ama herkes bu konuda başarılı olsa toplum ilişkileri ve olması gereken gibi olurdu.

1|0
    0|0
    • Aynen öylr. hepimiz bir saldırganlık yolunu tutturmusuz gidiyor
      Sahsen ben bile..
      Özür dilerim tekrar. Varlığın mutlu etti minnettarım düşüncelerine

• Estağfurullah farklısın ve bu farklı halinle halinle kalmalısın bence :)

Öğretmeye devam etmen yeterince güzel adım hepimiz daha bilgili oldukça daha güzel günler göreceğiz ben inanıyorum

• İnsallah. bu ulke kurtulsun da canımız feda olsun gerekirse.

• Bu tarz ebeveynler maalesef huylarından kolay vazgeçmiyolar. Sen takmamaya çalış kendini bildikten sonra. Sen ne yaparsan yap eleştirileri devam edecektir bence.

1|0
    0|0
    • Canım sagol bu soru degil aslında
      Bir öneri. sagol yine de

• Peki teşekkür ederim: )

• Rica ederim

• Kesinlikle katılıyorum 👍 kişiliği değil davranışı elestirmek lazim. Ve elestirirken ben dili gereklidir.

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...