Neden bazı erkekler çalışan kadınlara düşman?

bu sitede her soruda görüyorum kadınlar çalışmasın diye kendilerini yırtıyorlar, çalışan kadınlara iftira atıyorlar, kadınlar çalışmasın çalışamaz. neden istemiyorlar? tamam onlar ev hanımıyla evlensinler ama diğerlerine neden karışıyorlar?

2|0
14|30

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışan kadını kolay kontrol edemeyeceklerini düşündükleri için. Birde kıskançlık da olabilir. Ama mesela en ufak tartışmada çalışmayan kadın zengin değilse evi kolay kolay terkedemiyo çünkü adama maddi yönden bağımlı oluyo. Ama işi varsa ya da zenginse anlaşmazlıklarda düşünmeden çeker gider. Korktukları asıl olay bu.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendi kendine yeten bir kadın onları korkutuyor çünkü. Bu tip erkekler, kadının kendilerine muhtaç olmasını isterler. Olası bir kavga veya tartışma durumda da hemen bunu alet ederek kendilerini - sözde- savunurlar. "Evin geçimini ben sağlıyorum, bana muhtaçsın, ben çalışmasam sen bir hiçsin" mesajını veriyorlar.
    Ama sırf nafaka ödememek için bile boşanmayan erkek müsveddeleri var. Kadınlar da parasal durumlardan dolayı
    Ben herkesin çalışmasını isterim, ama hayat şartları da durumu etkileyebilir. Mesela çocuğu olmuştur işine bir kaç yıl ara verebilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Eşlerinin zeka seviyesinin kendilerinden düşük olmasını isteyen kendine güveni olmayan , kendisine muhtaç etmek isteyen beyin fakiri insanlar oldukları için.

3|0
    0|0
  • Kimse kimseye muhtaç değildir herkes Allah'a muhtaçtır // Allah'ın sizi, birbirinizden üstün kıldığı şeyleri (başkasında olup da sizde olmayanı) hasretle arzu etmeyin. Erkeklerin de kazandıklarından nasipleri var, kadınların da kazandıklarından nasipleri var. Allah'tan lütfunu isteyin; şüphesiz Allah her şeyi bilmektedir. Nisa suresi 32. Ayet

Kim kimsenin çalışmasına karışamaz Allah kadınında çalışmasında nasibi var erkeğinde diyor geri kalana bok yemek düşer

0|0
    0|0
  • Ben şahsen çalışmayan kadınlara düşmanım. Çalışmasını istememin nedeni farklı ama, çalışıyorum diye sahip olduğu statünün ve paranın kölesi olmasın.

0|0
    0|0
  • nedeni basit aslında, erkek çalışır kadın erkeğe muhtaç kalmalıdır. ekonomik özgürlüğünü eline aldığı zaman, erkekten bağımsız olacağı için, bu erkek için bir tehlikedir. kadın özgür olmamalıdır. hep erkeğe muhtaç kalmalıdır.

2|0
    0|0
    • Sonra bir kavga olduğunda benim babam gibi kadını aşşağılasın dayak yemesine rağmen kadın çocukları içi sussun değil mi siz erkekmisiniz lan? ERKEKMİSİNİZ!!

• Kimse kimseye muhtaç değildir herkes Allah'a muhtaçtır // Allah'ın sizi, birbirinizden üstün kıldığı şeyleri (başkasında olup da sizde olmayanı) hasretle arzu etmeyin. Erkeklerin de kazandıklarından nasipleri var, kadınların da kazandıklarından nasipleri var. Allah'tan lütfunu isteyin; şüphesiz Allah her şeyi bilmektedir. Nisa suresi 32. Ayet bak Allah ne diyor kadın da çalışır erkekte anlarsan

• Benim annemi ailesi okutmamış babam ise öğretmen idi ben çalışmayan kadının nasıl ezildiğini çok iyi gördüm babam annemin çocuklarına yani bize kıyamayacağı için babamın her dediğine sustu katlandı çünkü karşı çıkarsa babam bizi kapının önüne koyacaktı bunun etkisi ile yıllarca yaşadım ben kadın çalışmalı ayaklarının üzerinde durmalı durmalı ki birgün evlendiği adam ile anlaşamadığın da çocuklarını da alıp o adamı terk edebilsin bir aileyi kadın ayak da tutmalıdır.

0|0
    0|0
  • Yobaz her yerde yobaz.

3|0
    0|0
  • karakter meselesi

0|0
    0|0
  • Kendini bilmezler onun için yani çalışan çalışır sözümüz yok

0|0
    0|0
  • Ben karşıyım eşimi ezmemem için çalışmalı kavgalarda bu kozu kullanacak kadar sinirli oluyorum maalesef

0|0
    0|0
  • Eşim çalışmasın evde otursun diye bir derdim olamaz , ben çalışan eş olmasını yeğlerim; ama ben evde oturmak istiyorum derse onun bileceği iş ama hayat şartlarıda ona göre olur.

0|0
    0|0
  • Sen boşver onları.
    Kadın çalışabilir. Gücü eline alabilir

0|0
    0|0
  • Kadınlar değil, sevdiği kadını çalıştırmak istemiyorlar, kıskandıkları için, hatta yola çıkmaya bile izin vermezler ellerinden gelse tamamen kıskançlık sahiplenmeyle alakalı, çalışıp da söz sahibi olmamasını engelleme amaçlı değil

1|0
    0|0
    • he hee öyledir eminim

• ortama sokmak ne demek. iş bu meslek. çaycılık değil öğretmenlik bankacılık vs bunlar bahsediyorum ortam ne ya genelev mi bu

• abi sen git ev hanımıyla evlen çalışan kadınları rahat bırak

• Bos kisileri salın

0|0
    0|0
  • Bence her kadın çalışmalı kendi ayakları üzerinde durabilmeli 👍

0|0
    0|0
  • Ne guzel iste. Calismak insanlar agrina gelir.

0|0
    0|0
  • Egolarini tatmin ediyorlar. Gerçek hayatta bunları kimseyle söyleyemezler çünkü.

0|0
    0|0
  • Demekki para cok onlarda 😀

0|0
    0|0
  • Bu devirde sadece erkek maaşıyla geçinmek zor bayanlarında çalışması gerek

0|0
    0|0
  • şu an bir ilişkim var zaten çalışıyor ve kim ezse veya veya terslese cevabını veriyor o değilde kick boks biliyor olmadı döver

0|0
    0|0
  • Kadin evde yapacaksa daha kolay yapar

0|0
    0|0
  • Kıskançlık

0|0
    0|0
  • Kadına bakabılecek güçte bıle deılken böyle düşünen zavallılar var

0|0
    0|0
  • o onların hatsı

0|0
    0|0
  • Bende çalışmasını istemiyorum.. Ama bu onu sevdiğimdendir kiymet verdigimdendir

0|0
    0|0
    • tamam abi tamam sen git ev hanımıyla evlen. çalışan kadına iftira atma ağız dalaşına girme

• Girdiğim yok ki.. Ister calışsın ister calışmasın.. Banane

• Onlad geri kafalılar

0|0
    0|0
  • karısma degil erkeklere güven yok

0|0
    0|0
  • Hayır benim anlamadıgim su.

Altına son model araba almışım.

Cebine limitsiz kredi kartı vermişim.

Git gez yavrum neden çalışma isteği duyuyorsun ;)

0|0
    0|0
    • Asla. Bagımsızlık sonuna kadar

• Pardon ama parayi yemedikten sonra kazanmanın ne anlamı var?

• Bende istemem kırsın dizini otursun evinde çocuklarına baksın

0|0
    0|0
    • haha :D sanane sen git ev hanımıyla evlen

• Zorla çocuk yaptım mı nereye boşanıyor :D

• kadının parası varsa çocuk mocuk dinlemez

• bir kadının çalışmasını bende istemem ama özelde istemem bir devlet dairesinde çalışabilir

0|0
    0|0
    • haha niyeymiş ben özeldeyim

• yo gayet uygun benim çalıştığım yerde yarı yarıya erkek kadın, ve fark yok ben devlette de çalıştım

• devlette ne iş yaptın özelde ne iş yapıyon

Kızlar Ne Diyor 13

• Yani şöyle düşünelim kadınlar çalışmasa iş bulamayan erkekler, rekabet azalacak, erkeklerin çoğu tembelliğini arttıracak :) ben böyle düşünüyorum zira bunu dine dayandıranlar var ki onları zerre kadar anlamıyorum. Zira Peygamber eşi bile ticaretle uğraşmış (araştırabilirsiniz). Bu arkadaşlara sormak kadın çalışmıyor, eşi tarafından dışarı atılıyor, şiddet görüyor, babasının evinde hakarete uğruyor ne yapmalı? Hani çalışmasın diyorlar ya... Beyler aklınızı başınıza alın Kadın çocuklarını ihmal etmiyorsa işçi de olur memur da olur patron da olur. İnsan insandır kadını erkeği yoktur.

0|0
    0|0
  • Kendilerini üstün görme isteği, ego tatmin etme çabası. Ayakları üzerinde durabilen bir kadın korkutuyor böyle kişileri, çünkü onların tüm kahrını, tüm hatasını çekmek zorunda değil. Evliliği kötü giderse katlanmak zorunda değildir çünkü bu kadınlar, kendilerini bırakır giderler.

0|0
    0|0
  • Beyinleri yok fikirleri var çünkü :-)

0|0
    0|0
  • Çünkü egoistler, ekonomik özgürlüğünü elde etmiş kadına katlanamıyorlar.

0|0
    0|0
  • Kültürsüzler

0|0
    0|0
  • Cahillik

0|0
    0|0
  • Özgüven eksikligi bu bosver...

1|0
    0|0
  • Ataerkil bir düşünceye sahipler. Bu yüzden kadınların hak söz sahibi olmasını istemiyorlar.

1|0
    0|0
  • Çünkü çalışan kadın ayaklarinin üzerinde durabilir erkekler bunu kaldiramiyor

0|0
    0|0
  • Bu sitedeki öğrenci olmayan kesimin neredeyse tamamı işsiz güçsüz yobaz tipler. Ya köylü ya da en fazla 1 jenerasyon önce köyden göç etmiş oluyorlar. Kendilerine muhtaç olmayan kadınlara tahammülleri yok.

0|0
    0|0
  • Türk erkeği çünkü

0|0
    0|0
  • ya canim benim unun adi kiskanclik cunku kadinlar daha basarilidir ve bildiklerini gretirler

0|0
    0|0
  • Geri kafalılık bunlar. Kadın da çalışmalı evde oturmak için okumuyoruz sonuçta

0|0
    0|0
Yükleniyor...