Sizce böyle bir tepki vermek doğru mu?

Sosyal medyada gördüm bu fotoğrafı, haber ne kadar doğru bilmiyorum ama Alevi bir mahallede duvara "oruç tutun kafirler" yazılmış. Böyle bir şey doğruysa sizce bu yazı etik mi değil mi?
Sizce böyle bir tepki vermek doğru mu?

0|1
19|3

En İyi Kız Görüşü

• Etik değil yanli tabiki dinimizde saygı denen birşey var bu resmen dinsizlik.
    Herkesin ibadeti kendine, kimse kimseyi sorgulayamaz bu konuda. Allah ile kulu arasına giremez kimse.

0|1
    0|0
    • Eig için teşekkürler.

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes kendi dinine imanına baksın kardeşim başkasının ibadetine karışmak hiç kimsenin haddine değil. herkes kendi ibadeti ile ilgilensin ahirette karşı komşu oruç tutmadığı için hiç kimse cehenneme gitmez. Zorla birine ibadet yaptırmanında hiç kimseyene bir faydası dokunmaz. Bizim dinimiz zorlama bir din değildir içinden gelmiyorsa oruç tutmak ibadet değil aç kalmaktır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• o zaman sen tut kafir yazardım orada osaydım. eğer orucu din istiyor diye tutuyorsa bbunu yazan Allah affetsin. oruç aç olanı anlamak için tutulur ve dinimizdeki herşeyin bir nedeni var. mesela namaz kılmak. Allah'a ulaşmak yakınlaşmak için oruçta böyle işte amacı sevap kazanmak değil açları fakirleri anlamak

0|1
    0|0
  • doğru değil.

0|1
    0|0
  • Bence yazanın amacı farklı, tepki yaratçak.

0|1
    0|0
  • Bunu karsit taraflardan biri muslumanligi yanlis lanse etmek icin yapmis olabilir. Amacinada ulasmis buraya kadar gelmis nede olsa

0|1
    0|0
  • Bunu yazanın kendisinin ne kadar dinine bağlı olduğu tartışılır çünki bu kişi islamın ne olduğundan ve neyi emrettiğinden habersiz üstelik millete kafir diyor güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.

0|1
    0|0
  • Tabi ki etik değil. Birbirimizin görüşlerine, inançlarına saygı duymayı öğrendiğimiz zaman bu dünya güzelleşecek, yaşanılacak bir gezegen olacak.

0|1
    0|0
  • İslam hoşgörü dini olarak anılır ve herkesin inancına saygı duyulması gerektiği söylenir. İbadet kişisel ve kul ile Allah arasında olan birşeydir. Dolayısıyla "Müslüman" olduğunu savunan hiç kimse bunu yargılamak ve sorgulamak hakkına , haddine sahip değildir.

0|1
    0|0
  • Etik değil. Oruç tutmak zorunda değil kimse. Asıl bunu yazan kişi, İslam dinini kötülemiş olur. Dinde zorlama yoktur.

0|1
    0|0
  • Oruç tutuyorum ama tutmayana da tut demem ya da neden tutmuyosun diye sormam bu nasıl anlayıştır bu yazıyı yazan sorsan Allah katında iyi bişey yaptığını düşünür cahil kafası

0|1
    0|0
  • Degil elbette... orucu allah rizasi icin tutuyorsun, bu böbürlenecek birsey degil... benim bildigim oruc tutarken, yok zorlaniyorum, yok cok zor, yahut böyle dile getirmek yoktur... bu gösteris amacli yazilmis birseydir...

0|1
    0|0
  • Tartışma amaçlı yazmıştır

0|1
    0|0
  • Ortalığı karıştırmak için bir fitnenin yazmadığı ne belli?

0|1
    0|0
  • oruç tutmayan kafir olmaz ama kafirde oruç tutmaz

1|1
    0|0
  • Doğru değil herkes istediğini yapar

0|1
    0|0
  • Bazı kişilerle tartışmak gerçekten degmiyor çünkü günümuz insanları empati yapamıyor takmamaya calis

0|1
    0|0
  • tabi etik degil
    ama dogru yola cagirmak gunah degil

0|1
    0|0
  • etik degil tabi. kimse kimseyi sevmek zorunda degil ama saygi duymak zorunda

0|1
    0|0
  • İslam hoşgörü dini evet örneklerini görmeye devam edeceğiz :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu yazıya etik diyen kara cahildir. Zira kafir olmayan birisine kafir denirse söyleyen kişi kafir olur. Bununla ilgili hadis mevcut. Oruç tutmayana kafir diyen kafirdir zannımca.

0|1
    0|0
  • etik zira alevilerde müslümanlar nsa'da
    fakat hiçbirii bunu yerine getirmiyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...