🐈 Hayvan bakım evlerini ziyaret ediyor musunuz?

🐈 Hayvan bakım evlerini ziyaret ediyor musunuz?
Yalnızca isimleri bakımevleri olan hapishaneleri ziyaret ediyor musunuz?
Türkiye'de barınakların tek amacı sahipsiz sokak hayvanlarının aşılanıp kısırlaştırılmasını sağlamak sonra alındığı yere geri bırakmaktır. Gerekli teçhizatları olmadığından kırık ve diğer önemli ameliyatları yapmıyorlar, sadece genel tedaviler yapılıyor. Çalışma saatleri ise genelde; 09:00-17:00 arasında. Yani mesai saatleri dışında yaralı bir hayvan görürseniz sabaha kadar bekleyeceksiniz, eğer ölmezse barınağa götürebilirsiniz !

Elimizden pek bir şey gelemiyor ne yazık ki bu konuda çünkü Türkiye'de hayvanların da bir can olduğu unutuluyor. Dinazor heykellerine dahi para bulan devletimiz barınakların ihtiyaçlarını karşılamaya yeteri kadar ödenek ayırmıyor, ayrılan ödenek de doğru kullanılmıyor.

Hatta bir dönem bulunduğum şehirde hayvanlar barınaklarda açlıktan birbirini yemeye başlamıştı ve ölmeleri için iğneler yapılmıştı. İmza kampanyasıyla bir şekilde önüne geçmeye çalıştık ama hala eskisine göre iyi olsa da pek bir düzelme yok.

http://mobil. hurriyet. com. tr/nigde-hayvan-barinaginda-korkunc-olay-27302820

Bu konudaysa yapabileceğimiz tek şey hayvan barınaklarını ziyaret etmek, minik dostlarımızla vakit geçirmek ve olabildiğince sahiplenilmesine yardım etmek.

Eğer maddi imkanlarınız varsa barınaklarla görüşüp yardımda da bulunabilirsiniz.

-Lütfen bu yardımları para şeklinde değil de ihtiyaç olanı alıp birebir elden teslim edin.-

Peki siz minik dostlarımızı ziyaret ediyor musunuz? 🐶😻

• Evet, minik dostlarımızı ziyaret ediyorum.
    22% (4)27% (3)24% (7)Oy Ver
  • Hayır, ziyaret edemiyorum ama evimin önünden mama ve su eksik etmiyor ilgi gösteriyorum.
    28% (5)9% (1)21% (6)Oy Ver
  • Hayır, ihmal ediyorum.
    50% (9)64% (7)55% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|4

En İyi Erkek Görüşü

• Etmiyorum.

Ama evimin önündeki kedilere yemek veriyorum. 16 tane oldular ben aç kalacağım neredeyse :D

1|0
    0|0
    • Hahhaha :D Benimde kedi dostlarım oldu bu şekilde bir çok bir ara köpeğimi kıskanıp yanımdan kovalıyorlardı. :)

Yaptığın çok güzel bir şey herkes senin kadar dikkat etmiyor. :)

En İyi Kız Görüşü

• Oturduğum semt ve sitede bir çok sokak hayvanlarıyla ilgileniyorum elimden geldiğince. Gönül isterdi ki çok daha fazlasını yapabileyim. Şu piyango bir çıksa şunu alırım bunu alırım diye hayaller kurar insan benimde hayallerim arasında hayvan barınağı kurmak ve evsiz insanlara yardım etmek. Çok gönülden diliyorum bunu bakalım Allah nasip eder inşallah.

1|0
    0|0
    • 😻 Temiz kalbin yeter senin.

Kapısının önüne yemediğini dahi koymaktan aciz insanlar varken kendinle gurur duy bence. :)

• Orası öyle tabi. Allah bütün aciz kullarına yardım etsin. Sağ ol paylaşımın ve duyarlılığın için ayrıca canım benim. 💜

• Rica ederim ben cevabın için teşekkür ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 3

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...