Çalışmasına rağmen bütün ev işlerini kendisi yapan evli kadınlar bunu nasıl başarıyor?

4 senedir yalnız yaşıyorum ben bile her gün yemek yapacak vakti bulamıyorum ki tek kişilik yemek bu. Çalışan evli kadınlar 4 5 kişilik yemek yapıyorlar temizlik ütü çamaşır bulaşık çocuk bakma hepsini nasıl yapıyorlar?

0|1
8|40

En İyi Erkek Görüşü

• kendin gibi tek yasamıs bir erkek bulmalısın
    ben kendimden örnek vereyim
    hepsini biliyorum, yemek , ütü çamaşır. temzilik (gerektiği kadar. cam silmem)
    ve bence o kadarda zor işler değiller.
    kendi basıma hayttta kalamıyı öğrendim

1|0
    0|0
    • ayy 25 30 yaşına kadar ailesiyle yaşamış bir adamla değil evlilik arkadaşlık bile kurmam zaten

• seçeneklerin azalıyor

En İyi Kız Görüşü

• Ömürlerinden yiyerek, özel bir biçimde organize oluyorlar. Bir arkadaşım cumartesi veya pazar gününü, 1 hafta boyunca kullanacağı yemeklik malzemeyi doğrayıp buzluğa atarak geçiriyor.

Bu arada kocacığı televizyon izliyor elbette.

Neyse hadi bir şey demiyorum ben.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• Yapanlara saygım sonsuz gerçekten tebrik ederim o kadınları ama bu durumda eşinin yardımcı olması lazım ama yardımcı olmayan öküzlerde var. Damada birimin yardım etmesi lazım. Tek başına insanın değil yemek çay yapıp içesi bile gelmiyor

3|0
    0|0
    • Yardımlaşma önemli. Öz oglunun bezini degistirmeyen babalar var

• 😃😃 kesinlik haklısınız ama kişilik ve yetiştirilmeye bağlı bir konu

• Bezde degistirdim.. Perde de astim... Utude yaptim... Camisir da yikadim neye yaradi?

Bunlar kadin isi dediler benle dalga gectiler...

Ben de dalga gecenleri ite soktum... Neye yaradi?

Marjinalsin diyorlar 20 yildir demeye devam. edecekler

• Çalışan kadın yardım almadan hayatta bütün işlerin üstesinden gelemez..

1|0
    0|0
    • onu bilmemde kocasından yardım almadığı kesin

• Bende o erkeğe koca diyemem af edersiniz ama...

• eşi destek olmalı

1|0
    0|0
  • Başarmak zorunda, yoksa sopa var.

1|0
    0|0
  • Hızlı pratik ve zekiler. Sen den çok farklılar yani.

0|1
    0|0
    • haha :) diplomama bakılırsa bana kesinlikle zeki değilsin diyemezsin. yazık olur

• Yardımcısız olmaz bu işler. Annesi ya da bakıcısı vardır. Dediğin şekildede çok uzun sürmez yardım ister :)

Bekar biri oldupun için temizlik işi çamaşır işi ütü falan hafta sonuna kalıyodur sende :) sıkacan dişini 😕

0|0
    0|0
  • Öyle bir kadın yok, nerede gördün onu?
    Çalışmayanlar bile yemek yapmak istemiyor..

0|0
    0|0
    • kendi tercihidir yargılayamazsın

• Evet bizde sırf yemek yapmadığımızdan dolayı bizden nefret eden zihniyetten nefret ediyoruz 😊

• @Mrvsdea Sırf yemek yapmadığınız için değil,
      Hem çalışmayıp, hem yemek yapmayıp, hem de diğer hiçbir işi yapmadığınız için..
      Ya etrafıma bakıyorum, çalışmayan kadın evine temizlikçi çağırıyor..
      Yahu temizlikcinin canı yok mu? O hem kendi evini temizleyip hem de birçok evi temizlerken, sen bir tek kendi evini nasıl temizleyemiyorsun? Prenses misin sen? Özel biri misin?

• Sana kesinlikle katılıyorum bende uzun süredir tek yaşıyorum işten gel yemek yap bulaşık yıka evi temizle gerçekten de kadınlarımıza helal olsun.

0|0
    0|0
  • O detayda anlattığın kadınların nesli tükenmek üzere

0|0
    0|0
    • Valla benim çevrem ful böyle :) erkekler ev işi yapmıyor

• Adam hiç temizlik bilmiyor yemek yapamıyor napsın şimdi

• Öğrenmek kolay

• Onlar süper kahraman 😊😊👼👼

1|0
    0|0
  • Kadın var kadıncık var

0|0
    0|0
    • Yemeği bulaşığı çocuğu halleden Kadın halledemeyen kadıncık mı? Kadını sınırlandırdığınız noktaya bak. Temizlik yapan kafın ve temizlik yapamayan kadıncık ! Yuh yahu

• Hayır kadınları sadece bu noktada sınırlandırdığın için rahatsız oldum. Kadın yemek yapan çocuk bakan kocasına itaat eden ve bundan başka vasfı olmayan biri değildir. Anladın mı?

• @Mrvsdea ben kadınları sadece bu konuda sınırlandırmıyorum ki daha kafamda birçok konu var sınırlandırdığım. Anladın mı?

• iş başa düşüyor

0|0
    0|0
  • Bunu mu demek istediniz?;
    Uzun zamandır yalnızım. Evlenmek istiyom. Ev işleriyle fazla uğraşmam haberin olsun. Fazla çocukta istemem. Ayrıca çalışan bir kadınım kariyer yapcam. kabul sen gel.

0|0
    0|0
  • Beklenti olmadıgı için sorumlu hissetmiyorsun. Ondan öyle geliyor. Bu maddiyat içinde geçerli. Yalnızken zoe geçiniyorsun ama ne hikmetse evliler pek rahat geçiniyor.

0|0
    0|0
  • Çalışkan kadın...

0|0
    0|0
  • Valla yapıyor içinden gelerek hemde

0|0
    0|0
    • Biraz zorunluluk sanki..

• Ev işi yemek çamaşır bulaşık kadının görevi değil şunu bir anlayın. Kadınlar ve erkekler İNSAN olarak kendi pisliklerini temizlemeli kendi yemeklerini yapmalılar. He aynı evin içinde yaşayan evli/sevgili vs her konuda birbirine yardım etmeliler. Biri yemek yapıyorsa diğeri salatayı. Biri evi siliyorsa diğeride evi süpürmeyi yapmalı. Doğru olan bu. Kadınlara içselleştirilen bu düşünceyi kadınlar benimsediklerinden dolayı değil zorunluluk gördükleri şçin yapıyorlar ne yazık ki. Cinsiyet muhabbetinin konuşulması yanlış bu durumlarda aslında paylaşmak yardımlaşmak gerekir. Şahsen ben kimseye saçımı süpürge edemem karşımdaki aynısını yapmıyor ise

• @Mrvsdea sende haklısın bacım

• Sen mi tembelsin yoksa azıcık 😄
    Walla bende annemi anlamıyorum.
    3 erkek çocuk, babam, annem , babaannem ve dedeme Nasıl yetişiyor.

0|0
    0|0
    • Ben tembelim ama çok az:) zora gelince yapıyorum ev işlerini

• Çok az zaten hatta çoktan çok çok az 😂

• Benim tanıdığım biri var böyle bazen eşi makineye çamaşır felan atar ama her şeyi dört dörtlük

0|0
    0|0
  • Vakti kalıyordur geriye

0|0
    0|0
  • kaldıysa öylesinden bir tane de ben almak istiyorum ya, umarım kalmıştır

0|0
    0|0
    • Yani erkek olsam eşimin o kadar yorulmasını izlemem ona yardım ederım insan oldugu için bile yapılır bu...

• bu bir başarı, taktir ederim, desteğimi de esirgemem.
      ama böylesi birini bulursam tabiki kaçırmam :D

• Sistem. meselesi
    Gece adama meme.
    Sabah cocuga meme
    Oglen isine
    İsten donunce evine

Sonra gece adama meme

Boyle. devam.

Cumartesi market seks maksimum

Pazar adam. uyurken camasirlara meme... :)

0|0
    0|0
  • Mesleğini merak ettim

0|0
    0|0
  • kendini boş yere yıpratıyor

0|0
    0|0
    • Aynen bencede yazık degilmi :(

• Siz kendini bilmez birisiniz iyi günler.

• Ben mi siz mi. Eminim hangi üye bunu okursa okusun hepsi sizin için aynı şeyi dusunur ben yazışmanın başından beri uslubumu koruyorum

• Onların Hakkı ödememesi ki 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼👸🏽👸🏽👸🏽👸🏽👸🏽👑👑👑👑👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

0|0
    0|0
  • Bir cezvede 2 fincan kahve yapabilirsen onuda başarırsın :D

0|0
    0|0
  • Tek basina oldugn icin zorluklar ya

0|0
    0|0
  • Yaparlar onlar caliskandir

0|0
    0|0
  • Bizimkiler evde ama hersey bahane ustunede basi agrir durur 1 senedir

0|1
    0|0
    • evlenmeseydiniz

• Evlenmeden once hersey iyi evlenince fosncikiyor hersey boyle oldugunu bilseydim evlenirmiydim saniyorsun.

• Onlara kadın deniyor.. işte

0|0
    0|0
  • Yapan cok tanıdığım var :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 7

• Eşleri yardım etmediği için öyle öğrenmişler maalesef. Ev işleri ortak yapılsa kadınlar bu kadar yorulmaz

2|0
    0|0
  • Çalıştıkları için pratik olmak zorundalar. :)
    Pratiklik ve akabinde gelen bilgi ve birikimle başarılmayacak bişey yoktur..

0|0
    0|0
  • Ben de çözemedim zaten onu

1|0
    0|0
  • Babam da yardım ediyor

0|0
    0|0
  • Annem superwomen gibi bişey 😂

0|1
    0|0
  • Pratik ve programlılar. Benim annem de küçüklüğümüzden beri çalışıyor ama her şeye yetişiyor^^

0|0
    0|0
  • Çok yipraniyorlar genelde

0|0
    0|0
    • @Nicholasgarcia öyle arkadaşlarımın ailelerinden biliyorum bütün gün çalış onun yorgunluguyla gel yemek yap evi süpur çamaşır bulasik çocuk var ayrı sıkıntı esi yorgun gelir çevremde genelde eşleri yardimci oluyor ama bir de hizmet bekleyenler var psikolojik olarak siniri bozulur bir süre sonra depresyona girer kendine bakmayabilir ya da erkenden göçer işi agirsa tabi ama rahat bir işi olan kadinlarda bu kadar olmuyor rahat iş şart bir bayana

Yükleniyor...